Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj już nie pamiętam dokładnie, ale 4,5 wchodziło na 1.150-1.200V
Jutro testy na 4,9GHz, a potem wbijam na 4,5-4,7 i schodzę z napięciem tak nisko jak się będzie dało.

Jeszcze może spróbuję z pamięciami pokombinować, bo podobno potrafią się fajnie kręcić. Trochę sztuka dla sztuki, ale wytestować trzeba ;)
No a na końcu przyjdzie pora na R9 290, ale z tym to już nie ma takiej frajdy, ot takie tam przesuwanie suwaków. Bleh.

Link to post
Share on other sites

daj znać jak się kręcą, to jak odpalę kompa to porównamy z moimi tridentami 2400 CL10 2x8GB... one na standardowym taktowaniu lecą od początku bo nie miałem czasu się w to bawić.. minęły 2-3 tygodnie i komputer odłączyłem na już prawie 2 tygodnie bo remont w pokojach a teraz nie ma miejsca gdzie nawet kompa podłączyć to stoi w szafie :D nie do końca sztuka dla sztuki... chociaż 2400/10 vs 2666/11 to już żadna prawie różnica, nie to co 1600/9.. ale na tym pułapie już bardzo małe różnice, no chyba, że dasz je na 2933/12 to jakaś tam wzwyżka 2-3 klatek w niektórych grach może wystąpić lub przyspieszenie małe w programach. Mnie ciekawi czy moje pójdą na 2400/9 lub 2600/10.. na niektórych sztukach się da, ciekawe jaką dostawę mieli w morelach ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Procesor póki co oblał test 10godzinny 4,9 na 1.370V kończąc go uroczym BSOD w diabli wiedzą którym momencie ;)
Jutro spróbuję puścić go na taki sam test na 1.400V i jak też go nie przejdzie to wracam do 4,7GHz na 1.250V i schodzę na napięciu. Już wystarczająco mnie to wkurza, bo komputer na 4,8-4,9 jest stosunkowo głośny nawet w idlu , a nie o to w tym chodzi...

Swoją drogą, czy zwiększenie obrotów pompy/przepływu ma duży wpływ na temperatury? Siedzi to to u mnie na 25% obrotów i jest cichutkie, ale powyżej już zaczyna mi to brzęczeć na tyle, że wyróżnia się dźwiękiem spośród wentylatorów i dysków :/

Link to post
Share on other sites

Sebbo a zrobiłeś delikatną fazkę żeby nie było kąta prostego na końcu rurki ?

 

Co do projektu to wyszło bardzo fajnie, tyko czemu biały pastel a nie żółty ? Chyba że planujesz zmodzić radiatorki na mobo* 

 

*przyznam się że nie śledzę worka za dokładnie i byc może było o tym wspominane :P

 

p.s. wentylator na tyle był dobrze ustawiony, często przy LC ustawia się tak wentylator na tylnej ścianie aby był nadmuch na sekcje zasilania płyty

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Dzięki za miłe słowa :)

 

Pięknie. Podpinam się :)

Widzę, że także używasz złączek barrowa, czy też masz problem z uszczelkami podczas wkładania rurki? Gdy u siebie na próbę włożyłem rurkę zerwała mi pierwszą uszczelkę. Rurkę namoczyłem w wodzie uprzednio. Wygląda to jakby guma była sparciała.. 

Ja zawsze rurkę miałem oszlifowaną papierem ściernym i te wewnętrzne oringi były całe. Po paru przymiarkach widać było na nich co prawda lekkie przetarcia, ale nic nie ciekło nigdy. Kolejnym plusem jest to, że są w tych złączkach 2 oringi i jakby pierwszy puścił to zawsze jest drugi. No i ja w komplecie z każdą złączką miałem dodatkowe oringi zapasowe, więc w razie czego idzie to wszystko wymienić...

 

Zdaje mi się, czy ta rurka od rezerwuaru do chłodnicy jest nieco krzywa? Tak czy siak wygląda to nieziemsko :D.

Jest to trochę krzywe, też to widzę. Wynika to chyba z krzywo przykręconego rezerwuaru, sprawdzę to jeszcze dzisiaj i spróbuję poprawić.
Z tym wiąże się kolejna dobra myśl- lepiej doginać rurki przy reszcie sprzętu włożonej już na stałe. Ja dogiąłem rurki, po czym rozebrałem wszystko, bo musiałem przepłukać chłodnicę i zamontować blok na stałe. Przez to są minimalne różnice w położeniu wszystkiego względem siebie i już tak idealnie to nie wygląda. No ale cóż, człowiek się uczy całe życie ;)


Co do projektu to wyszło bardzo fajnie, tyko czemu biały pastel a nie żółty ? Chyba że planujesz zmodzić radiatorki na mobo* 

 

p.s. wentylator na tyle był dobrze ustawiony, często przy LC ustawia się tak wentylator na tylnej ścianie aby był nadmuch na sekcje zasilania płyty

Początkowo był pomysł na czarno-żółty układ, ale jak się ten pomysł rodził, to takich układów było mało. Teraz jest tego coraz więcej, a że ja jestem lekkim indywidualistą, to muszę mieć coś ciut innego ;)
Aktualnie jest pomysł na połączenia kolorów jak np tutaj:
http://www.giant-bicycles.com/_upload_us/bikes/models/zooms/2009/Aeryn-2-Black_Yellow_White.jpghttp://www.buyhyperdunk2015.org/images/images/Air-Max-90-Mens-Shoes-Cheap-On-Sale-Yellow-Black-White-Gray.jpghttp://www.crwflags.com/fotw/images/c/co_lacor.gif

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, póki co zaleję białym pastelem i płytę zostawię jak jest. Możliwe, że częściowo radiatory przemaluję/obkleję na biało i zostawię żółte znaczki M i napis MPOWER, a resztę akcentów będzie białe. Na razie projekt jest w dość początkowej fazie i będzie rozwijany przez długi czas wraz z rozwojem potrzeb i funduszy na rozbudowę układu. Jak przyjdzie pora (i kasa...) na zmianę monitora na coś większego/lepszego pod postacią 4K, 3 monitorów lub jakiegoś ultrawide, to będzie się to wiązało z kupnem nowych kart graficznych i zrobieniem SLI. A wtedy karty pójdą pod wodę, dojdzie nowa chłodnica i całość nabierze kształtu, zamiast wiać pustką jak do tej pory. Ot takie plany/marzenia ;)

Edytowane przez Agivex
Link to post
Share on other sites

Patryk, niby zeskrobałem trochę nożykiem, ale zrobię tak jak Autro tematu-papierem ściernym i zdam relacje w swoim mocno zapomnianym workologu.

Ciekawi mnie jeszcze jak udało się to wszystko spasować @Agivex. Przeraża mnie fakt, że 5mm nie w tę stronę co trzeba i cały odcinek trzeba poprawiać :D
No cóż, muszę czekać tylko na mobo i zacząć zabawę u siebie.

Link to post
Share on other sites

Podświetlenie wyszło elegancko   :) tylko miał bym jedną prośbe wrzucaj troche mniejsze fotki, bo tak to się ładuje strona i ładuje :P

 

Ok, postaram się to zmniejszać trochę, bo faktycznie idzie szału dostać czasem :D

 

dałbym jeszcze coverek na mobaska :P

A powiem szczerze, że myślałem póki co o coverze na mobasa, ale tylko przy wyjściach I/O. Chociaż jakby tu zrobić na całość... hmm...

 

ile dałeś za rurki?

Za 8 odcinków po 1 metr dałem 69,77 zł + KW (razem 95,60 zł)

Tam jest opcja wzięcia rurek w odcinkach po 2 metry, ale przesyłka wychodzi wtedy drożej.

Link to post
Share on other sites

Tak, o ile będzie miał czas.. na boże ciało wyjeżdzam na 5-6dni w góry więc wtedy mógłbym wysłać mobaska do przymiarki dla eldera a do iksmodiwa corsaira HXi - chyba ze tam kable są standardowe (nie sprawdziałem nawet jeszcze). 

 

Wtedy gdyby obie części wróciły w max 2 tygodnie to byłbym tylko tydzień bez komputera do pracy - dałbym jakoś radę sobie ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

cover bym może faktycznie dał do zrobienia, ale kable to chyba sam oplote paracordem, zaciskarke na ebay.co.uk można dostać za jakieś £20 i często z darmową wysylka więc wychodzi nieźle, a frajda z własnej roboty będzie duża ;)

Link to post
Share on other sites

Fajny projekt! Gięcie rurek faktycznie wyszło rewelacyjnie. Efekt kolorystyczny najbardziej psuje na zdjęciach ta niebieska, jasna dioda na mobo ;) Osobiście postawiłbym na żółty pastel bo jednak mało tam tych żółtych elementów i troszkę się odcinają. Najważniejsze jednak że Tobie się podoba :) 

Link to post
Share on other sites

Fajny projekt! Gięcie rurek faktycznie wyszło rewelacyjnie. Efekt kolorystyczny najbardziej psuje na zdjęciach ta niebieska, jasna dioda na mobo ;) Osobiście postawiłbym na żółty pastel bo jednak mało tam tych żółtych elementów i troszkę się odcinają. Najważniejsze jednak że Tobie się podoba :)

Dzięki :)

Póki co zostaje tak jak jest, chcę dodać trochę więcej żółtego, na kablach później, a na mobo parę białych elementów. Możliwe, że oryginalne wentylatory Phanteksa też ostatecznie dostaną akcentów pasujących do zamysłu ;)

 

co do kabli to miałem na myśli zrobić nowe kable żeby nie tracić gwarancji na zasilacz

Ja też bym robił nowe- po to mi jest zaciskarka ;)

Edytowane przez Agivex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...