Skocz do zawartości

Ranking kart graficznych | komparator GPU


Recommended Posts

stary komparator: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:1TTPwQsFVVYJ:www.benchmark.pl/komparator-gpu.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

akurat dzis mi byl potrzebny... mimo wszystko powinniscie linka zostawic do starego komparatora bo ja np nie wiedzialem czy szybszy jest gf 6600 czy 7300gt... w dzisiejszych czasach taki 730 raczej nawet nie ma startu do 660 a kiedys... 7300gt teoretycznie 2x szybszy od 6600 sie okazal ;p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poczytuję Was od chyba 15 lat ale teraz zdecydowałem się zarejestrować bo muszę się przeciwstawić kolejnemu zamachowi na stary komparator gph. Rozumiem że trzeba iść z duchem czasu itp. - nowy ranking niech sobie będzie, ale starego nie likwidujcie bo go ten nowy nie zastępuje - starszy zawiera historyczne dane przedstawione może w historyczny ale bardzo czytelny sposób, danych jest też więcej i jest dużo wygodniejszy niż cokolwiek innego. Także 100 lat dla nowego rankingu ale wrzućcie gdzieś jakiś mały link do komparatora gph bo mi go akurat dzisiaj trzeba a grzebanie w tabelkach Wikipedii jest uciążliwe.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

stary komparator: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:1TTPwQsFVVYJ:www.benchmark.pl/komparator-gpu.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

akurat dzis mi byl potrzebny... mimo wszystko powinniscie linka zostawic do starego komparatora bo ja np nie wiedzialem czy szybszy jest gf 6600 czy 7300gt... w dzisiejszych czasach taki 730 raczej nawet nie ma startu do 660 a kiedys... 7300gt teoretycznie 2x szybszy od 6600 sie okazal ;p

Eh, żeby jeszcze się obrazki doczytywały, potrzeba mi znać długości kilku grafik orientacyjne...

Link to post
Share on other sites

Poczytuję Was od chyba 15 lat ale teraz zdecydowałem się zarejestrować bo muszę się przeciwstawić kolejnemu zamachowi na stary komparator gph. Rozumiem że trzeba iść z duchem czasu itp. - nowy ranking niech sobie będzie, ale starego nie likwidujcie bo go ten nowy nie zastępuje - starszy zawiera historyczne dane przedstawione może w historyczny ale bardzo czytelny sposób, danych jest też więcej i jest dużo wygodniejszy niż cokolwiek innego. Także 100 lat dla nowego rankingu ale wrzućcie gdzieś jakiś mały link do komparatora gph bo mi go akurat dzisiaj trzeba a grzebanie w tabelkach Wikipedii jest uciążliwe.

 

Stary zostaje www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Nowy także sukcesywnie uakatualnimy o wszystkie stare karty, a nowe karty będą się już pojawiać tylko w nowym rankingu.

Jak wszystko nowe, też nowy ranking jest surowy, ostry i brakuje mu dopieszczenia, ale będzie naszym oczkiem w głowie więc z czasem na pewno zyska fajny wygląd, lepsze usability, więcej wyników i mniej błędów w starych wynikach. To jest pewien kompromis pomiędzy "nowym" a uniwersalnością. Weźcie proszę od uwagę, że na tym samym mechniźmie działa też nowy ranking CPU www.benchmark.pl/ranking/cpu, nowy ranking TV www.benchmark.pl/ranking/tv, a za kilka tygodni także ranking dysków SSD, który będzie naprawdę wypasiony i pokaże możliwości tego mechanizmu. Do tego samego mechnizmu chcemy też przenieść stary ranking laptopów laptopy.benchmark.pl/ranking-laptopow/wydajnosc-ogolna.html

 

Tak przy okazji mogę Wam już teraz zdradzić, że nowe rankingi będą połączone z nowym mechanizmem rankingów użytkowników www.benchmark.pl/rankingi.html. czyli będzie można opcjonalnie podejrzeć wyniki tej samej karty, CPU czy SSD, uzyskane na innej platrofmie przez innych testujących.

 

Więc to co teraz widzicie i może niektórym z Was jeszcze się nie podoba, jest częścią większej całości, która powoli będzie nabierać naprawdę fajnej funkcjonalności :)

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak jest to fazie testów i nagle zmieniliście ranking kart graficznych na jakiś inny nowy który trochę nie jest dobrze dokończony to z mojej strony jak innych użytkowników chcielibyśmy aby było można wybrać stary lub nowy ranking kart graficznych .

 

Na niektórych portalach jest możliwość przywrócenia starego np interfejsu nawet jak jest nowy

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to dobrze by było gdybyście umożliwili jeszcze możliwość wybrania rozdzielczości wyższej niż w Full HD, bo niektóre grafiki jak np. R9 295X2 mają znacznie lepsze wyniki w wysokich rozdzielczościach w porównaniu do swojego bezpośredniego rywala, a w tym fullhd to wygląda jakby Titan Z był ze dwa razy szybszy od karty AMD co jest oczywistą bzdurą :P Nikt tej karty przecież nie kupuje do grania w 1080p.

Link to post
Share on other sites

Nowy ranking byłby fajny, ale jest nieczytelny z powodu braku wyróżnienia starych kart graficznych. Jest przez to straszny szum informacyjny - nowe jest nieodróżnialne od starego. Inną wadą jest brak cen niektórych produktów pomimo tego, że nadal są dostępne w sprzedaży.

 

Chwilowo, aby dało się używać rankingu, stworzyłem sobie taki skrypcik Greasemonkey który odpowiednio wyszarza wpisy bez podanej ceny (uznając, iż są one najczęściej już starymi produktami):

// ==UserScript==
// @name        Benchmark.pl rankingi
// @namespace   gk
// @include     http://www.benchmark.pl/ranking/*
// @version     1
// @grant       none
// ==/UserScript==

function fixProductList(){
	$('.productList li .productPrice').filter(function(i, el){
	  return el.innerHTML.indexOf('brak') != -1;
	}).closest('li').css('opacity', '0.2');
}

$(fixProductList);
$(document).ajaxComplete(fixProductList);
Jeśli ktoś chciałby go wypróbować to może też użyć skryptozakładki (pasek zakładek->nowa zakładka->w pole "adres" wpisać poniższy kod, następnie należy kliknąć na stworzony link w momencie gdy jesteśmy na stronie rankingu):

javascript:(function()%7Bfunction%20fixProductList()%7B%24('.productList%20li%20.productPrice').filter(function(i%2C%20el)%7Breturn%20el.innerHTML.indexOf('brak')%20!%3D%20-1%3B%7D).closest('li').css('opacity'%2C%20'0.2')%3B%7D%24(fixProductList)%3B%24(document).ajaxComplete(fixProductList)%7D)()
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No i zagadkowy brak wydajności ;) bazę trzymacie na zegarku casio czy kalkulatorze ti?

Podstawą działania serwisów internetowych jest cache. W momencie publikacji ten strasznie obszerny cache jeszcze się generował, ale teraz jest wszystko ok. Informacja obowiązywała może przez kilka godzin. Poza tym to nie jest samodzielna aplikacja, jej stopień skomplikowania jest nieco wyższy ;)

 

 

 

Nie rozumiem dlaczego wyższe zegary karty A od karty B mają być argumentem "za".

Ta sekcja ma w szybkim przybliżeniu podać różnice między kartami pomijając te same cechy (na przykład wielkość pamięci RAM).

 

 

 

stworzyłem sobie taki skrypcik Greasemonkey który odpowiednio wyszarza wpisy bez podanej ceny

Niezła robota, dzięki! :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za udostępnienie starej porównywarki i rankingu. Korzystam też czasem z nowego i zauważyłem dwa problemy. Posłużę się przykładem. Porównałem GeForce GTX 780 i Radeon R9 290X.

1. problem: czytelność części specyfikacja. Trzeba cały czas pamiętać "po której stronie" znajduje się która karta. Bardziej czytelne byłoby umieszczenie tabelki z odpowiednimi nagłówkami kolumn zamiast listy parametrów i pod nimi wartości. Jest to nieczytelne.

2. W części "Kultura pracy" porównanie poboru mocy tych 2 kart to 400/425W. To jest chyba pobór mocy całego komputera, a nie karty!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wynik ogólny powinien być wyrażony w pkt % na daną chwilę, czyli najmocniejsza karta w danym momencie sumarycznie np z gier ma 100%, a reszta odpowiednio mniej. Oczywiście wynik będzie "pływał" po pojawieniu się nowych kart, ale w prosty sposó będzie wiadomo, że karta X jest o 5,5% wydajniejsza od Y a trzeba dopłacić 20,8%.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...