Skocz do zawartości

Ranking kart graficznych | komparator GPU


Recommended Posts

Czołem. Jak w temacie www.benchmark.pl/ranking/gpu

FYI, Damian wykonał przy tym kawał roboty. Specjalne podziękowania dla niego. Trwają jeszcze optymalizacje szybkości działania.
 

Zapraszamy do dzielenia się wszystkimi uwagami i podsyłania danych, które pomogą nam maksymalnie dopieścić bazę wyników.

 

 

 

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, brakuje wszystkich starszych kart. Czy można póki co udostępnić link do starego komparatora? Był przydatny, bo wciąż sporo ludzi ma karty GeForce 9600GT itp. i fajnie byłoby je porównać z nieco nowszymi kartami. Nie każdego stać na topowe modele, a taki Radeon 7770 może być wciąż atrakcyjny do starszego komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja, pomyliłem.

Zerknąłem, tylko nie do rankingu, a do tego paska "porównywarka".

Wpisałem tam dwa jakieś modele GTX'ów i widzę, że są i słupki, i dane ze specyfikacji, oraz procentowo w czym jedna karta jest lepsza w wydajności, a inna w ECO.

Link to post
Share on other sites

Witam

Poprzedni ranking był świetny.

Przejrzysty, czytelny (nie za duże czcionki) i dawał mniej więcej pojęcie wydajności GPU.

To co jest teraz, to ... hmm ... duże, kulfoniaste i nieczytelne. W dodatku to juz nie porównywarka GPU, tylko produktów oraz zniknęły stare archiwalne gpu. Takie zestawienia można znaleźć w większości testów na wielu portalach.

Poprzednie zestawienie było unikalne i bardzo przydatne.

 

Gorąca prośba o udostępnienie choćby na jakiś czas poprzedniego rankingu GPU (i CPU), aby można go było sobie zgrać.

 

Pozdraiwam

Maciej

Edytowane przez _rocky
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, brakuje wszystkich starszych kart. Czy można póki co udostępnić link do starego komparatora? Był przydatny, bo wciąż sporo ludzi ma karty GeForce 9600GT itp. i fajnie byłoby je porównać z nieco nowszymi kartami. Nie każdego stać na topowe modele, a taki Radeon 7770 może być wciąż atrakcyjny do starszego komputera.

 

Do nowego komparatora sukcesywnie wprowadzimy wszystkie karty.

Filtrowanie względem TDP działa poprawnie? Jak ruszam suwakiem to albo nic się nie zmienia albo wszystkie karty znikają :P

 

Filtrowanie nie działa w czasie rzeczywistym, to było by zbyt duże obciążenie dla bazy. Wybierasz zakres, klikasz na pomarańczowy przycisk i generuje się lista.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie same zdanie jak rocky, poprzedni ranking był świetny i czytelny. Dziś wchodze na benchmark.pl żeby obejrzeć ranking kart, a tu mi wyskakuje niewiadomo co, raptem pare kart i to z niewiadomo jak wysokimi cenami, większość zresztą ma brak cen. W starym rankingu było widać wszystko od razu na pierwszy rzut oka, ładny podział na wydajności kart, powiem że to był najlepszy ranking jaki widziałem w internecie, ten obecny to porażka, strasznie nieczytelny.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W poprzedniej wypowiedzi zapomniałem dodać własnie, że poprzedni ranking był czytelny i świetnie się z niego korzystało. Nowy wygląda jak GPUBoss itp. Pełno jest podobnych. Tamten był unikalny. Porównanie taktowania dwóch GPU od różnych producentów nie ma sensu, bo to chociażby inna architektura. To samo tyczy się taktowania pamięci, bo ważna jeszcze jest szerokość szyny. Takie porównanie nie dostarcza żadnych wartościowych informacji. Co innego jak porównuje się GPU tego samego producenta (AMD, NVidia).

Głosuję przynajmniej za udostępnieniem starego rankingu do pobrania w wersji "offline" lub dodania do niego linku na stronie.

Edytowane przez speedy9
Link to post
Share on other sites

Brak kart:

R7 250X

R7 240 i w dół.

GT 740 i w dół.

 

A tak to gratulacje.

 

W trakcie dodawania. Dzięki za info.

 

Dzięki! :)

Ja mam takie same zdanie jak rocky, poprzedni ranking był świetny i czytelny. Dziś wchodze na benchmark.pl żeby obejrzeć ranking kart, a tu mi wyskakuje niewiadomo co, raptem pare kart i to z niewiadomo jak wysokimi cenami, większość zresztą ma brak cen. W starym rankingu było widać wszystko od razu na pierwszy rzut oka, ładny podział na wydajności kart, powiem że to był najlepszy ranking jaki widziałem w internecie, ten obecny to porażka, strasznie nieczytelny.

 

Nad czytelnością jeszcze popracujemy, tak jak wspominałem jest to faza testów i opinii.

Nowy ranking udostępnia wszystkie te same informacje co stare zestawienie, a dodatkowo oferuje kilka funkcjonalności więcej.

Engine dostosowaliśmy tak, aby na tym samym mechanizmie można było stworzyć ranking CPU , ranking TV  oraz ranking dysków SSD, który ruszy do końca września.

 

Postaramy się to dopracować tak, aby było przejrzyste i przyjemne w używaniu.

 

 

Link to post
Share on other sites

Po krótce (pomijając głupie ograniczenie minimum 5 znakow w nazwie usera i braku ostrzezenia o tym, że jest za długa ;) )

 

Stary komparator był niewspółmiernie lepszy, jeśli chodzi o czyste dane, głównie ze względu na historyczną wiedzę, całkiem dobrze skrojoną i przygotowaną na dodatek. Wzorujecie się na popularnych zagranicznych portalach kompletnie mając w życi power userów używających poprzedniej wersji ze względów technicznych, a nie "czy pujdzie mii na tym crysis?!111oneone".

 

W temacie przewinął się problem "baza by nie wytrzymała" - to zwolnijcie deva, który to powiedział, jest to skonczony bullshit - w rozsądnym czasie dałoby się to zrobić lepiej - jeśli nie macie nikogo pod ręką - PW i się dogadamy.

 

Kostruktywna uwaga - brakuje wersji sterownika na której byla dana karta testowana, dodatkowo z perspektywy czasu robicie sobie niewymierny burdel. Wygodniej będzie po prostu testować "dany układ graficzny" niezależnie od producenta - względnie wyjmować średnią wyników dla tych samych modeli różnych marek - wtedy za 5 lat da się w miarę uczciwie odnaleźć - wtedy - historyczną kartę i porównać wydajność.

Edytowane przez wasz-login-potrzebuje-minimum-
Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz biorąc w nowym komparatorze znajduje się jeszcze większa ilość danych, niż w starym. Są tylko inaczej ułożone. A tutaj mamy możliwości rozwoju, stary projekt takich nie daje. Historycznie może zostać później udostępniony.

 

Nie mówię, że projekt jest zły - uważam tylko, że trochę się pospieszyliście z jego publikacją. No i zagadkowy brak wydajności ;) bazę trzymacie na zegarku casio czy kalkulatorze ti? :P Dane tego typu (nie trzymające się jednego schema) najwygodniej trzymać w jsonach, do tego indeksy na najważniejszych polach i mając 512mb ramu i 1core daloby się utrzymać rozsądną bazę mongo... i nagle magicznie wszelkie "real-time" suwaczki działają.

 

edit: i co najgorsze, dzisiaj wlasnie potrzebowalem starych danych. zrobiliscie psikusa, wiec pewnie nastepnym razem będę szukac na wiki...

Edytowane przez wasz-login-potrzebuje-minimum-
Link to post
Share on other sites

To ja powiem tylko, że wg mnie karty nie obsługujące DX11 powinny zostać już pominięte zwłaszcza, że testy porównawcze wykonujecie w 3DMark11.

 

BTW widzę, że mieliście na testach topowe karty GeForce GTX TITAN. Czy w przyszłości można spodziewać sie ich recenzji? 

 

EDIT

Przyjrzałem sie bliżej temu rankingowi, a dokładnie zakładce "Dlaczego powinieneś wybrać: kartę XYZ". Nie rozumiem dlaczego wyższe zegary karty A od karty B mają być argumentem "za". Porównywanie jednostek cieniujących również nie jest miarodajne, chyba, że dane karty oparte są na takiej samej architekturze.

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Stary był dużo lepszy, czytelniejszy, ładniejszy, bardziej intuicyjny.

Przewijana lista GPU pozwalała popatrzeć jaki model mamy wyżej, jaki niżej itp.

W nowym brakuje starszych kart.

Jest "słitaśny" i "ładniusi" - taki "ranking GPU dla gospodyń domowych"

Słabo...

Jeśli jest ciśnienie na ten nowy, to trudno, niech będzie - ale dla większości z nas (tak myślę) udostępnijcie ten stary.

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Stary był dużo lepszy, czytelniejszy, ładniejszy, bardziej intuicyjny.

Przewijana lista GPU pozwalała popatrzeć jaki model mamy wyżej, jaki niżej itp.

W nowym brakuje starszych kart.

Jest "słitaśny" i "ładniusi" - taki "ranking GPU dla gospodyń domowych"

Słabo...

Jeśli jest ciśnienie na ten nowy, to trudno, niech będzie - ale dla większości z nas (tak myślę) udostępnijcie ten stary.

Tak na prawdę śmiem twierdzić, że ten ranking na prawdę rzadko był odwiedzany (mniej niz 10 uniq odwiedzin na godzinę) z czego pewnie połowa to własnie power userzy. Chcą teraz zmienić zapewne model na taki, aby częściej do nich linkowano i siłą rzeczy generowano zarobki z reklam.

 

Problem polega na tym, że prawie wszyscy już mają dość tych słitaśnych interfejsów, czy to flat, czy jakiś "touch-friendli". Odświeżenie poprzedniego, dodanie rozsądnej szukajki i zachowanie formatu prezentacji PLUS dodanie wykresików pod spodem by miało jak najbardziej sens - ale to juz trzeba wołać władzę...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie ładnie wygląda (na czasie) i dobrze działa. Czekam na dodawanie starszych kart bo to było sercem poprzedniego porównywania i stanowiło jego esencję. Stary ranking był prosty oraz zrozumiały. Szybciej mozna było nacisnąć CTR+F i nazwę karty niz teraz. Ale ogólnie wielkie brawa za prace.

Link to post
Share on other sites

Mi nowy ranking się bardzo podoba.Dodałbym jednak do zakładki "Dlaczego powinieneś wybrać" porównanie cen(ot taki bajer).Nie podobają mi się za to oceny kart graficznych. Taki "Sapphire Radeon R9 290X Tri-X OC" ma ocenę 4,5,a  AMD Radeon R9 295X2 7,2,co według mnie może być trochę mylące dla osób "niewtajemniczonych" 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...