Skocz do zawartości

Zestaw do zdjęć i filmów - wątpliwości


Recommended Posts

Cześć

 

Najwyższy czas wymienić stary sprzęt i kupić nowy :)

Do tej pory miałam wsparcie w postaci miłego sprzedawcy w sklepie, ale on już tam nie pracuje, więc nie mam pewności, że ktoś mi dobrze poradzi (żeby było dobrze dla mnie, a nie, żeby sklep zarobił jak najwięcej). Od ponad tygodnia studiuję wszystkie strony ze sprzętem, ale jednak nie mam pewności czy dobrze wybiorę. :co:  Mogę na was liczyć? :)

 

Komputer wykorzystuję do programów biurowych (tu raczej wymagań specjalnych nie ma, bo nawet na starym sprzęcie wszystko ładnie działa) i do obróbki zdjęć (Photoshop) - tu już są czasami spore problemy. Planuję niedługo zabrać się za robienie filmików, więc dobrze by było, gdyby sprzet również z tym dał sobie radę, żebym nie musiała za pół roku wymieniać ponownie na nowszy (wystarczy dobra obsługa HD, za 4k raczej się nie zabiorę).

 

Potrzebuję:

Płyty głównej

procesora (+chłodzenie)

karty graficznej

pamięci

 

Resztę mam. Zasilacz raczej dobry i nie powinien mieć problemów z nowszym sprzętem (chyba, że się mylę) - Chieftec - CFT - 650 - 14CS.

Monitor pracuje w rozdzielczości 2560x1440, więc karta graficzna też potrzebna taka w miarę (ale chyba to akurat nie jest problemem, bo większość to obsługuje).

 

Zawsze miałam AMD, bo z reguły oferował wyższą wydajnośc przy niższej cenie. Tak chciałam zrobić i tym razem, ale zauważyłam, że płyty pod AMD nie obsługują nowszych kart graficznych, więc w sumie już nie wiem... Procesory AMD wydajniejsze od intela są w niższych cenach. Ale do tego słabsza grafika i wolniejsze pamięci... :co:

 

Wybrałam sobie 2 zestawy:

AMD http://www.morele.net/inventory/info/x8Opo1/

INTEL http://www.morele.net/inventory/info/neHhbt/

W każdym po kilka różnych podzespołów, bo nie mogę się jeszcze do końca zdecydować.

 

Proszę, pomóżcie :pomocy:

 

Oczywiście - jak zawsze w takich przypadkach - by było jak najlepiej (do moich potrzeb) i jak najtaniej. Na chwilę obecną mam uzbierane 1500 zł i dobrze by było zamknąć się w tej kwocie. Ale jeśli będzie duża różnica w jakości, to kilka stówek jeszcze mogę zdobyć.

 

Chyba, że ktoś ma jakieś inne propozycje, bo jednak głupoty wybrałam? :roll:

 

Kasia

Link to post
Share on other sites

 

 

ale zauważyłam, że płyty pod AMD nie obsługują nowszych kart graficznych, więc w sumie już nie wiem
 

Obsługują.

 

 

esory AMD wydajniejsze od intela są w niższych cenach. Ale do tego słabsza grafika i wolniejsze pamięci...

Niekoniecznie. Aktualnie AMD jest nieopłacalne w każdym segmencie, więc postawmy na Intela.

 

Jaki masz dysk i obudowę ? 

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałam takie wrażenie czytając różne fora i opinie. Dlatego zrobiłam też wersję pod Intela.

 

Obudowa jakaś stara, nawet nie wiem. Ale mieści się płyta ATX, jeśli o to chodzi.

Dyski mam i nowych nie zamierzam kupować. Myślałam nad SSD, ale to jeszcze za drogi interes. Mając do wyboru większą szybkość lub większą pojemność w tej samej cenie postawię jednak na pojemność.

Poza tym nie stać mnie na wymianę wszystkiego, więc pozostańmy przy tych częściach, co wymieniłam :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz się zająć montażem 'filmików' w AE lub Premierze to polecam tylko nVidię... co do samej grafiki to radziłbym dorzucić stówkę i zakupić GTX 660 z 960 CUDA lub szukać jakiejś na allegro używanej z gwarancją GTX660Ti która posiada 1344 CUDA (chodzą po 600-700zł) co w przypadku montażu przyda Ci się i przyspieszy pracę znacznie. Jeśli używasz Photoshopa to polecam zakupić w niedalekiej przyszłości dysk 128GB SSD z ustawieniem go na jako "scratch disk + cache" co także mocno przyspieszy pracę w photoshopie... ostatnio widziałem na allegro używki samsunga 830 za 200zł z gwarancją chyba jeszcze 2 letnią ;) (może jeszcze coś jest trzeba patrzeć) ...odnośnie MOBO+CPU+RAM to już Ci coś szambor wybierze.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Jeśli używasz Photoshopa to polecam zakupić w niedalekiej przyszłości dysk 128GB SSD z ustawieniem go na jako "scratch disk + cache" co także mocno przyspieszy pracę w photoshopie...

 

Zdaję sobie z tego sprawę i może za parę miesięcy jednak się zdecyduję. Co to za ustawienie "scratch disk + cache"? Bo nie bardzo jestem w tym temacie :co:

Uzywany to bym się chyba bała. Z tego co sie orientuję, to te dyski mają ograniczoną żywotność...

 

 

Dzięki za podpowiedź w sprawie karty :)

 

 

zakupić GTX 660 z 960 CUD

 

To jeszcze mam może dziwne pytanie. W morelach znalazłam 4 takie karty

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=GTX660Ti

Czym - poza ceną - się różnią? Bo tak, jak przeglądam specyfikację to chyba wszędzie jest to samo...

Link to post
Share on other sites

1. http://blog.eduweb.pl/przyspiesz-photoshopa/ + piąty post https://forums.adobe.com/thread/1083797

 

2. Żywotność ograniczona ale ciężko ją przeorać przez 5 lat...

a na tyle Samsung daje gwarancji na swoje dyski serii PRO (nowa seria 850pro to 10 lat)

 

3. To nie karty 660Ti (takowe dostać w PL jeszcze można ale nowe po 900zł więc dlatego lepiej używki dostać na allegro), odnośnie tych podanych 4 modeli z linka to one głównie się różnią kulturą pracy i zegarami (łącznie w morelach jest 14 modeli 660), najlepszym rozwiązaniem w opcji cena/jakość będzie Asus, który będzie cichy. Można jeszcze rozważyć kupno Gigabyte w wersji 3GB za 60zł więcej co przy montażu 1080p i 1440p byłoby zapasem pamięć vRam, ale z gigabajtami bywa różnie (jak ze wszystkimi w sumie kartami) i może się trafić głośniejsza sztuka - jeśli Ci to nie przeszkadza możesz rozważyć zakup tej karty jeśli sporo będziesz się bawić z montażem fullhd+ ...a jeśli nie to lepiej 60zł przeznaczyć na inne peryferia.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli złącza. Sata, czy ATA? 

SATA.

Są jeszcze płyty z ATA?

Na chwilę obecną mam C: pod ATA i do tego dwa duże dyski pod SATA, więc nie będzie z tym problemu.

 

 

 

Wielkie dzięki za pierwszy link, bo nawet nie wiedziałam, że można tyle rzeczy ustawić :)

Drugi trochę czarna magia :o. Na razie jeszcze się za bardzo na tym nie znam i tylko PLANUJĘ, więc może wrócę do tego gdy już będę wiedziała o co chodzi...

 

 

2. Żywotność ograniczona ale ciężko ją przeorać przez 5 lat..

 

Najstarszy dysk jaki mam ma ok 15 lat :) I wciąż działa bez większych problemów (co prawda zaufania już za dużego nie mam, ale np jako przenośny dysk całkiem dobre się sprawuje.

A jak sobie pomyślę, że po 5 latach trzeba będzie wyrzucić, to trochę mi szkoda...

 

 

3. To nie karty 660Ti

 

Ups, faktycznie :ups:

 

NIe wiem na ile się tym będę bawiła, bo to dopiero plany. Może mi się nie spodoba, a może nie dam rady ?

Więc może - póki co kupić nieco słabszą kartę (taką odpowiednią do PS), a jak się wezmę za filmy i okaże się za słaba, to wtedy wymienić kartę na nowszą? Znając postęp i zmianę cen, to np za rok tą kartę za 900 zł kupię za pół ceny

Edytowane przez Kasix
Link to post
Share on other sites

niedługo premiera kart 970 i 980 od Nvidii to zacznie się masowa wyprzedaż modeli od 660 do 780 więc tutaj można doszukiwać się okazji cenowych na allegro przed końcem roku

 

Raczej wolałabym do końca tygodnia coś kupić.

Bo w taki sposób, to co chwila nowa premiera i sprzęt coraz tańszy lub nowszy :)

Dlatego też wolałabym kupić coś ze średniej półki. Nie najnowsze i najdroższe, ale coś przyzwoitego i nie obciążającego portfela.

Link to post
Share on other sites

* do bardziej mocnego 1080p montazu + photoshopa = gtx 660 2GB lub 3GB (polecane modele: Asus DCU, Msi Gaming, EVGA)

* do niższych wymagań nie opłaca się i tak schodzić z katy graficznej do progu jakiegoś GT740 czy nawet 750Ti ponieważ juz lepiej wziąć tę tańszą wersję (będzie trochę głośniej no i mniej ją podkręcisz co do Twoich wymagań raczej by i tak niewiele zmieniło :)) - link

 

/// PS: ja właśnie (dziś) kupiłem 4790K do photoshopa, lightrooma i czasem montażu... karta graficzna? wolałem kupić 16gb ramu + mocniejszy procesor (8wątkowy) niż zamiast tego brać grafikę... 4790k posiada zintegrowana grafikę, która do photoshopa wystarcza (nie ma akceleracji ale w nosie z nią), jedynie przy montażu zint. grafika nie posiada CUDA przez co rendering będzie wolniejszy... ale kogo to obchodzi.. po skończonym projekcie jak będzie renderować nawet godzinę to w tym czasie można pójść się przewietrzyć i odpocząć po 24 godzinach spędzonych przy kompie. Wtedy kartę graficzną lepszą można kupić w przyszłości jednocześnie już wiedząć czy będzie potrzebna taka za 3000zł czy za 500zł  ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

do niższych wymagań nie opłaca się i tak schodzić z katy graficznej do progu jakiegoś GT740 czy nawet 750Ti ponieważ juz lepiej wziąć tę tańszą wersję (będzie trochę głośniej no i mniej ją podkręcisz co do Twoich wymagań raczej by i tak niewiele zmieniło

 

Teraz to już się nieco pogubiłam :co:

Piszesz, że nie ma co brać słabszej karty, a za chwilę, że karta nie jest ważna, bo lepszy mocniejszy procesor i RAM.

To tak właściwie, co ma największe znaczenie (lub rozłożenie procentowe) jeśli chodzi o Photoshopa i edycję video (nie wiem czy dokładnie to samo czy to jednak dwie zupełnie różne sprawy)

Procesor

Karta Graficzna

RAM

 

Sprzętu nie podkręcam, bo nie potrafię i się boję :rudolph:

 

JEszcze zastanawiam się co to w zasadzie znaczy, że procesor ma wbudowaną grafikę? Bo jak jest na płycie, to jest normalne wyjście na monitor i ta karta graficzna jest wbudowana w płytę. Ale w procesor? Przecież w takim przypadku i tak będę musiała kupić kartę graficzną, prawda?

 

Ech... Im więcej wiem, tym jestem głupsza. A już mi się wydawało, że wiem na tyle, że sobie coś złożę :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Eszcze zastanawiam się co to w zasadzie znaczy, że procesor ma wbudowaną grafikę?

Tak i nie. Część Xeonów na 1155 i 1150 jej nie posiadają, natomiast większość "normalnych" CPU posiada, np. i7, czy i5.

 

 

? Bo jak jest na płycie, to jest normalne wyjście na monitor i ta karta graficzna jest wbudowana w płytę.

Złącze na płycie służy właśnie do karty graficznej z procesora.

 

Piszesz, że nie ma co brać słabszej karty, a za chwilę, że karta nie jest ważna, bo lepszy mocniejszy procesor i RAM.

Postawmy sprawę jasno. Bardziej liczy się dla Ciebie PS, czy obróbka video ? Pod PS'a nie jest wymagana osobna karta (wystarczy ta z procesora), pod video przydałaby się już dedykowana GPU.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Postawmy sprawę jasno. Bardziej liczy się dla Ciebie PS, czy obróbka video ?

 

Na chwilę obecną PS. Video na przyszłość.

Pogrzebałam jeszcze trochę i powiedzcie mi czy to ma sens.

 

Znalazłam promocję http://newsletter.morele.net/asus/2014_Q3/Cashback/index.html

Więc 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z87-c-intel-z87-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-581288/

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-haswell-refresh-647918/

Wychodzi 1290 zł, po cashbacku 1140 zł.

Do tego 8 GB RAMu i mieszczę się w budżecie.

 

A gdy będę chciała się wziąć za video, to dokupuję do tego lepszą grafikę.

 

Sensowne czy coś nie tak kombinuję?

 

Można gdzieś znaleźć jakieś testy czy porównania tych wbudowanych kart graficznych? Bo nawet nie mam pojęcia jaka to klasa. Albo może chociaż jesteście w stanie określić jaka karta jest odpowiednikiem tej wbudowanej w tą płytę z tym procesorem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Sensowne czy coś nie tak kombinuję?

Dobrze kombinujesz, ale ta płyta jest co najmniej mierna.  Poza tym, podałaś płytkę na Z87, a takowe nie są objęte promocją. 

 

 

Można gdzieś znaleźć jakieś testy czy porównania tych wbudowanych kart graficznych?

Możesz szukać testów HD4600, ponieważ taka GPU jest zintegrowana z i5 / i7 z serii Haswell / Devils Canyon. 

 

Istnieje również inna promocja:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/toptech-cashback-promocja-kupujacy-procesor-intel-plyta-glowna.html

Mniej atrakcyjna cenowo, ale coś za coś. Płyty od Asus'a są średnio wyposażone na tle konkurencji, wystarczy spojrzeć na sekcje zasilania w poszczególnych przedziałach cenowych. 

Link to post
Share on other sites

Asus na sporo modeli Z87 też zwraca kasę.. moja propozycja... http://www.morele.net/inventory/info/nSDZ1b/ od tego odejmij 180zł zwrotu i robi się 1550zł z rozsądnym chłodzeniem - przydałaby się jeszcze jakaś pasta na procesor lepsza - tutaj koszt dodatkowe 15-20zł i jesteśmy w domu. Jeśli masz kilka złociszy jednak więcej to można wybrać lepszą płytę główną, np: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-z97-g45-gaming-z97-lga1150-vga-sata3-usb3-raid-sli-crossfire-z97-g45-gaming-640719/ ale w tym przypadku zwrotu będzie 120zł dla tego modelu.

odnośnie asusa to fakt, najlepszym wyborem w półce ~500zł byłoby Asrock Z97 Extreme4 lecz na płyta główna nie łapie się na promocji a dopiero model Extreme6 a zwrot i tak mniejszy niż daje Asus (ten zaszalał 45 euro na większość modeli z87/z97)..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

ta płyta jest co najmniej mierna.  Poza tym, podałaś płytkę na Z87, a takowe nie są objęte promocją.

Są objęte. Sprawdzałam. :P

Jeśli jest mierna, to jaka jest Twoja propozycja (ale do promocji, tej lub tej podanej przez Ciebie, bo tam zniżki są podobne)


 

 

z rozsądnym chłodzeniem

 

A napewno potrzebuję dodatkowego chłodzenia? Nie podkręcam procesora i zawsze mi wystarczało chłodzenie które było w zestawie. Teraz też stanęło, że mam kupić wersję box, więc tam bedzie cały komplet.

 

Bo planowałam tą pamięć http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-pro-8gb-2x4gb-cmy8gx3m2b2133c9-582065/


Porównałam sobie zaproponowane przez Ciebie płyty...

Faktycznie jest tam więcej różnych bajerów, tylko pytanie czy ja to wykorzystam? Jakieś wyjścia koaksjalne (gdy ja mam dwa głośnicznki na biurku), jakiś Killer Gaming Networking gdzie nie gram w żadne wypasione gry.

 

 

W zasadzie 30 zł różnicy nie jest to dużo, ale pytanie czy warto, skoro nic mi to nie da?

 

Przyznam, że płytę wybrałam jedną z najtańszych. Ale taką, która będzie miała wszystko, co potrzebuję:

wyjście DVI-D

4x USB 3.0

do 6 dysków SATA III

karta dźwiękowa

karta sieciowa

i w zasadzie dla mnie to wystarczy.

Plus jeszcze do tego trochę marketingowych bajerów, sprawiających wrażenie naprawdę profesjonalnego produktu :menda:

Link to post
Share on other sites

Trochę tego wszystkie za dużo jak na 1500 zł. Posiadasz dyski SATA, obudowę ATX oraz zasilacz. W takim budżecie idź w samą podstawę z możliwością dalszej rozbudowy, Powiedz czy w grę wchodzą części używane ? 

 

Póki co brałbym do tego wszystkiego 4460 + MSI B85 G43 + 8 GB DDR3 w cenie około 1250 zł. Pod amatorską obróbkę grafiki 2D zintegrowany układ graficzny 4600 spokojnie wystarczy. Co można dalej zrobić z takim zestawem. Oczywiście wszystko tutaj zależy od Twojego budżetu. Pod obróbkę FullD warto wrzucić jakąś GPU, wszystko tutaj zależy czy pracować będziesz w Adobe czy Vegas. 

 

Zarówno pod 2D jak FullHD przyda się dysk SSD na system oraz soft. Mając dwa dyski SATA, jeden z nich przeznaczasz na odczyt surowizny FullHD a drugi na zapis gotowego rendera. Oczywiście im więcej pamięci ram tym lepiej. 

Link to post
Share on other sites
Póki co brałbym do tego wszystkiego 4460 + MSI B85 G43 + 8 GB DDR3 w cenie około 1250 zł

 

Tak patrząc na porównanie http://www.morele.net/porownaj/636603,647918 to wychodzi nawet, że ten 4460 jest lepszy :)

 

Wszystko takie samo, tylko w 4460 jest dużo więcej zastosowanych technologii i pamięć podręczna L2 jest 4 x 256 KB a w 4690K tylko 2x. To ma jakieś znaczenie?

 

W taktowaniu zegara różnica (chyba) nie jest duża. 4690 można bardziej podkręcić, ale i tak tego nie wykorzystam.

 

Ale patrząc na nazwę widzę, że 4690K ma 64 bit - to już może mieć znaczenie

 

 

A płyta tak dokładniej to która?

Bo znalazło mi 3 http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=MSI+B85+G43

 

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić jednak droższą lepszą płytę, a ewentualnie za pól roku-rok wymienić procesor np. na i7?

Nie śledzę na bieżąco takich informacji, ale podejrzewam, że ceny procesorów regularnie spadają. Czy z Waszego doświadczenia można powiedzieć kiedy i7 będzie w granicach 800 zł? A może 500? Czy jednak jest tak, że te topowe utrzymują cenę a później wypadają z rynku?

Edytowane przez Kasix
Link to post
Share on other sites

odpowiem tylko na ostatnie pytanie bo zasypiam. Cena i7 za 800zł to obstawiam jakieś 2 lata, ponieważ 3770k mimo trochę "późnego" wieku nadal nowy kosztuje praktycznie tyle samo co 4770k czy poprawiony w wersji 4790k więc żeby zobaczyć ceny poniżej 1200zł ceny nie spadają od roku nawet poprzedniej generacji procesorów. Jedynie pozostają używane sztuki i na te można liczyć zapewne w przeciągu roku kiedy ddr4 potanieje bo sporo osób z tych trzech procesorów będzie chciało zaatakować płyty główne X99 ale przy obecnych cenach ramu ddr4 jest to mało oplacalne, kiedy jednak te ceny się ustabilizują w przeciągu najbliższych 6-12 miesięcy to będzie co raz to więcej używanych procesorów na rynku. Oczywiście jednocześnie nowe będą pewnie kosztowały... tyle samo co dziś ;) ale wróżką nie jestem (chyba) więc gwarancji na to nie daje i może się okazać, że jednak Intel zrobi -20% na procesory w momencie gdy w 2015 odpali na rynku nowe procesory.. ale czy zrobi wielką 'wyprz' poprzednich generacji to czas pokaże..

Link to post
Share on other sites

 

 

obstawiam jakieś 2 lata

 

Czyli nie ma co na to liczyć. Bo za kilka lat pewnie bardziej będzie się opłacało kupić nowy niższy model, który pewnie będzie o wiele lepszy niż i7.

 

Czy ktoś jeszcze zechce odpowiedzieć na moje poprzednie wątpliwości, czy temat się już wyczerpał?

Ja wiem, ze może za bardzo marudzę, bo faceci pewnie decydują się o wiele szybciej ;) ale jak mam wydać większą kasę to chciałabym mieć coś jak najbardziej skrojonego na moją miarę ;)

Link to post
Share on other sites

W skrócie mówiąc 4460 vs 4690k to nie jest duża różnica w mocy, główna różnica leży w tym, że ten drugi jest odblokowany a więc możesz go później podkręcić jeśli Ci zabraknie mocy (i to sporo bo 4,3-4,5ghz dasz radę dokupując chłodzenie za 150-200zł przy znośnej głośności chłodzenia względem temperatury pracy). Jeśli nie tworzysz wielkich projektów to ten procesor da sobie spokojnie radę w photoshopie. Do montażu 4 jaja mogą nie wystarczyć jeśli zechesz nagle pracować np. na particularach w after effekcie - montaż może i to nie jest bo to bardziej animacja.. ale nowoczesny montaż to jednak już nie tylko "żyletka" jak w starym premiere pro czy vegas. Na początek wystarczy. Jeśli zaczniesz z tego komputera lepiej zarabiać i poczujesz, że coś muli to dokup ramu. Jeśli jednak to nadal będzie mało (a już będziesz też posiadała ssd) to wtedy dopiero pomyśl nad zmianą procesora na model 4790k/4930k/5930k - ten ostatni to dopiero za minimum rok będzie opłacalny jak ceny ddr4 ramu się ustabilizują a ten drugi będzie wymagał zmiany płyty głównej (X79).

 

W skrócie. Jeśli masz z czego to warto dorzucić do 4690k, jeśli nie masz z czego to bierz 4460 i pracuj na nim a z czasem dokup ssd i ramu bo bez 16gb nie popracuejsz długo w montażu (a i to może być mało przy 'ciekawszych' projektach). Ram nie jest drogi, dysk ssd też nie jest drogi, więc to możesz kupić gdy będziesz miała przypływ gotówki. Na karcie graficznej póki co zaoszczędź i poczekaj do zimy jadąc na zintegrowanej. Wtedy ludzie zaczną kupować serię 9xx a Ty może wyhaczysz w okazyjnej cenie używaną gtx660ti na allegro za 500zł. After Effect ale i Photoshop wspierają Nvidię - żeby nie utrudniać jaką kartę graficzną wybrać to bardzo uproszczając "czym więcej CUDA ma karta graficzna tym lepsza dla Ciebie. Jedynie nowe maxwelle (seria 9xx) mają mniej tych rdzeni niż keplery (seria 7xx) ale są one wydajniesze - jednakże jeśli nie masz ponad 1000zł na nową grafikę to zapomnij o maxwellach i szukaj okazji na allegro (gtx 660/660ti/670/760/680/770 - jak nie chce sie wydawac tez 500-600zl na uzywki to mozna sie rozejrzec za 650ti lub 750ti, czasem te używane modele można wyrwać nawet za 250-300zł na gwarancji - w każdym jednak wypadku polecamy wersję z 2 lub 3 wentylatorami ponieważ wtedy karta graficzna nie będzie Ci wyła jak odrzutowiec).

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4 jaja = 4 rdzenie , a w tym wypadku to też jednocześnie 4 wątki

Procesory i7 mają HT więc mnożysz ilość rdzeni przez 2 i wychodzi 2 razy więcej wątków.. i5 nie pochwalą się tym. W grach praktycznie nikt różnicy nie zauważy, ale w grafice i montażu to już spory przeskok. Pozdrawiam, dobrnaoc.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

 

W takim razie mój zestaw to http://www.morele.net/inventory/info/MFWnwe/

 

Zastanawiałam się jeszcze nad tą pamięcią http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-8gb-1600-cl10-10-10-27-blue-cmz8gx3m1a1600c10b-524960/ bo jednak Corsair jest chyba lepszą firmą. Ale Vulcan nie dość, że jest tańszy, to ma jeszcze CL9. A przy dożywotniej gwarancji ryzyko, że jeśli się cokolwiek zepsuje nie jest problemem.

 

Mam nieco taniej, więc pomyślę jednak nad dyskiem SSD. A może i nową obudową, to wtedy może złożą mi całość.

 

Czy to jest sensowny zestaw? Czy ktoś by coś w nim zmienił?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...