Skocz do zawartości

Recommended Posts

mazi12 jeżeli zdecydujesz się zakupić lapka lenovo y510p to nie polecam ci kupować go z rozdzielczością 1920x1080 ponieważ jeżeli będziesz grał w bardziej wymagające  gry to bardziej opłaca się kupić z rozdzielczością 1366x768 ponieważ pare fps więcej ci przybędzie a przy matrycy FullHD  niestety będzie o jakieś 5 -7 fps mniej a przyznaj że to dużo. sam mam tego lapka w 1366x768 z taka samą konfiguracją i sprawuje się bardzo dobrze a jeżeli chodzi o to tą pamięć karty graficznej to wydaje mi się żę na 60% jest zastosowane GDDR5 popytaj się jeszcze . mam nadzieje że pomogłem polecam lenovo y510p pzdr

Link to post
Share on other sites

Właśnie też słyszałem coś takiego, że lepiej kupić mniejszą rozdzielczość, żeby mieć lepsze osiągi w grach np. W takim razie pomożecie mi poszukać tego lapka z matową matrycą i jednocześnie w rozdzielczości 1366x768? Ciężko mi to znaleźć...No i obowiązkowo 8GB RAM

Edytowane przez mazi12
Link to post
Share on other sites

Od tego tu jesteśmy :D Mam dla ciebie coś naprawde fajnego z i7 4700qm gt 755m i matowa matryca 1366x768

LINK : http://allegro.pl/laptop-gamer-y510p-i7-4700mq-8gb-1tb-ssd-gt755-hd-i4574541313.html

Pytanie tylko czy chcesz mieć tego lapka z i7 bo to naprawde okazja . :)

 

Kurcze niezła okazja rzeczywiście :D że też sam na to nie wpadłem. Chyba skuszę się na tę aukcję.

 

http://www.camino.pl/notebook-msi-gaming-ge70-17-3-core-i5-4200m-8gb-1tb-nv-dvd-+rw-bt-vc-wifi,twr,68720.html

 

A coś takiego?

 

FHD, grafika lepsza od gtx850m w ddr3, socketowany procesor i5, tylko cover ekranu z plastiku ala fortepianowy

 

O MSI już się trochę naczytałem i jednak preferuję Lenevo. Następna sprawa to taka, że mam na to 3000zł i o te 100zł ewentualnie mogę naciągnąć budżet, ale o 200zł już nie da rady.

Link to post
Share on other sites

marcin.skier Lenovo a Msi to całkowicie inna firma produkująca laptopy więc najlepiej zadajmy pytanie maziemu12 czy ma doświadczenie z firmą msi bo ja jak miał bym decydować o moim pierwszym laptopie do gier i do użytkowania domowego wybrał bym na sam początek lenovo.

 

Lenovo jest zbudowane z lepszych materiałów niż msi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybór już padł i będzie to Lenovo, jednak Szczurle zapodał mi temat i mam kolejne wątpliwości. Zacząłem czytać o tych rozdzielnościach i widzę podzielone opinie. 1366x768 lepsza wydajność, gorsza jakość i im wyższa rozdzielczość tym gorsza wydajność i lepsza jakość obrazu, tak to działa?

Edytowane przez mazi12
Link to post
Share on other sites

Postaram się wytłumaczyć :

Jeżeli macie laptop z matrycą FHD i zmniejszycie na np: HD dostaniecie bardzo słabej jakości obraz (można by nawet rzec,ze słabszej niż zmienienie detali na niskie). Do wyświetlania obrazu FHD laptop potrzebuje większej mocy. Jeżeli jej nie dostarczycie (wiadomo) to będzie mniej klatek.

Do obrazu o rozdzielczość HD potrzeba mniejszej mocy a co za tym idzie będzie więcej klatek. Niestety obraz HD jest gorszej jakości niż obraz FHD (nie tak strasznie ,,zły" jak zmniejszenie rozdzielczości).  

                     Rozumiecie ?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze tutaj kolega musisz sobie sam wybrać albo 1920x1080 lub 1366x768.

Mam nadzieje że rozumiesz bo o tym ci ne napisałem że jeżeli wybierzesz lenovo z i7 4700qm to napewno będzie ci się przegrzewał bardziej niż procek i5 4200qm . Ale na to tesz jest rada: kupujesz paste termoprzewodzącą rozbierasz całego lapka i wymieniasz ją .

Koszt lepszej pasty to ok 40 zł ale na początek jak byś poczuł że coś się przegrzewa to pastę można kupić w granicach 25 zł .Do tego kupujesz sobie podkładke chłodzącą i sprawa jest rozwiązana :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...