Skocz do zawartości

Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: Nie przekraczająca 3000zł

2) Rozmiar matrycy: 15-17"

3) Główne zastosowanie: programowanie, gry, filmy, muzyka, internet

4) Miejsce użytkowania: dom, uczelnia

5) Wymagania specjalne: solidna obudowa, dobre głośniki

6) Osobiste preferencje: kolor standardowy, czarny, preferuję Lenovo

7) System operacyjny: bez systemu, dostanę z uczelni kod do Win7 :)

 

Witam

Właśnie wybieram się na studia i potrzebuję jakiejś maszyny. Jeżeli chodzi o oczekiwania, to ważna dla mnie jest ogólna wydajność. Laptop nie może mulić i jednocześnie chodzić cichutko, bez przegrzewania się. Do tego lubię pograć w jakieś gierki, typu Fifa czy Assassin's Creed. Nie powinien mieć problemów z odtwarzaniem filmów czy chodzeniem po necie. Zalezałyby mi też na dobrych głośnikach, jakość i głośność.

 

Macie dla mnie jakieś propozycje? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam cie mazi12 tak się składa żę gry sprawują się bardzo dobrze nawet te nowsze tytuły chodzą płynnie i bez zacinania natomiast jeżeli chodzi o temperatury w tym laptopiku to będe szczery nie są one najgorsze oczywiśćie laptop się grzeje do pewnej temperatury zależy tak samo to od gry w jaką grasz . Jeżeli chodzi tu czas trwania na bateri to 2-4 godziny w zależności od użytkowania . natomiast muszę cię zasmucić bez podłączonego zasilacza nie pograsz sobie w nowsze tytuły ponieważ dedykowana karta graficzna się nie załączy musi być podłączona ładowarka .jeżeli chodzi o porównanie do lenovo y580 to wypada o wiele lepiej poczytaj sobie porównania tych dwóch modeli. Jeżeli chodzi o ocene lapka  to w skali od 0-10 daje 8 , dał bym 10 ale ze względu na temperaturysię wstrzymam . Pozdrawiam i Polecam . :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

nie wiem o co chodzi z tą wyprzedażą, niby nowy, nie używany, a jest mowa o jakichś rysach

 

Jeżeli kupisz przez internet to masz 10/14 dni na oddanie bez podania przyczyny. Dodatkowo dużo laptopów jest sprowadzana z poza Polski (np: z USA), podczas przepakowywania. Jeszcze - przykładowo sklepowi MediaMark nie sprzedały się wszystkie laptopy które są wystawione w sklepie (a czasem nieudolny klient porysuje to i owo i odchodzi).

Po jednej z tych rzeczy laptop musi (co innego,że nie wszyscy sprzedawcy się do tego stosują) dostać ,,plakietkę" outlet/wyprzedaż itd. , ponieważ laptop jest nieużywany ale jego stan jest inny niż przy wyjściu z fabryki.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

A dokładniej co to za materiały? Łatwo go zepsuć, pęka obudowa, klawiatura skrzeczy...?

 

Bo ogólnie stanąłem przed takim wyborem:

KLIK dostępny też z matową matrycą
KLIK
KLIK preferowałbym w coś takiego w wersji 15,6"

 

Jak je porównać? Gry, filmy, jakość obrazu, dźwięk, internet, solidna obudowa? Wiem, że jeden będzie lepszy od drugiego, ale jakiego wyboru dokonać? :pomocy:  Chyba, że jakieś inne modele....

Edytowane przez mazi12
Link to post
Share on other sites

Najlepiej zwracaj uwagę na wszystkie rzeczy które są dla CIEBIE najważniejsze np: solidność obudowy, wydajność lub temperatury podzespołów. Co dokładnie to jest to już nie wiem.

 

 

Probook 450 jest także z zintegrowaną kartą graficzną : http://allegro.pl/laptopy-491?order=m&string=hp+probook+450&bmatch=s0-e-0904&a_enum%5B1234%5D%5B1%5D=1

 

 

 

 

A dokładniej co to za materiały? Łatwo go zepsuć, pęka obudowa, klawiatura skrzeczy...?

 

TUTAJ masz recenzje MSI GP60.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to najbardziej solidny w budowie jest Lenovo, wydajnościowo, mimo trochę gorszych podzespołów, nie odstaje, jakość dźwięku i temperatury podzespołów też raczej na konto Y510P -> to będzie chyba najlepszy wybór

 

Jeszcze jedną wątpliwość mam, matryca. Ciągle nie wiem czy matowa czy błyszcząca. Błyszcząca odbija refleksy, ale za to ma chyba lepszą jakość obrazu, wyraźniejsze kolory a matryca matowa ma kolory bardziej stonowane, tak?

Edytowane przez mazi12
Link to post
Share on other sites

Osobiście korzystałem z takiej i takiej matrycy. Zdecydowanie lepsza jest matową. Wprawdzie ma troszkę (nie dużo) gorsze kolory ale za to bardzo dobrze (w granicach możliwości) się na niej pracuje.

 

Dźwięk podobno w Lenovo Y510p jest bardzo dobry. Temperatury nie są najlepsze ale nie są też najgorsze.

Link to post
Share on other sites

SSHD jest połączeniem dysków talerzowych oraz SSD. Dyski SSD są bardzo szybkie i zapewniają błyskawiczny dostęp do plików, lecz modele o dużej pojemności (np. 1 TB) kosztują bardzo dużo. Dyski magnetyczne są znacznie wolniejsze, ale oferują olbrzymie pojemności (do 4 TB) w atrakcyjnej cenie. Dyski hybrydowe (SSHD) są oparte na technologii talerzowej, jednak rozbudowane są o niewielką ilość pamięci półprzewodnikowej. Rozwiązanie nie sprawia oczywiście, że dyski hybrydowe osiągają możliwości SSD, jednak w niezłej cenie możemy uzyskać widoczne przyśpieszenie działania systemu, otwierania się programów itd.

 

Na 8 gb SSHD nie za się zainstalować systemu, programów czy cokolwiek innego. W razie potrzeby pliki są przenoszone na tą pamięć hybryd i to właśnie najbardziej przyspiesza działanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...