Skocz do zawartości

Szukam pomocy w wyborze Smartfona do 400zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Obecnie jestem posiadaczem głuchej (rozmówca mnie nie słyszy) najstarszej wersji Samsunga Avila. Czas na coś nowego. Obecnie jestem w fazie szukania jakiegoś fajnego smartfona do 400zł - nówki nie śmiganej, ale może być i używka, byle działała. Gwarancja może być, ale jak jej nie będzie to płakać nie będę, sam jej nic nie zrobię, bo o telefon dbam i obecnego używam dość sporadycznie (choć mam nadzieję, że z nowym to się zmieni), ponieważ Avila służy mi tylko do SMSów i rozmów, a raczej służyła do kiedy można było normalnie gadać ;) . Co do nowego telefonu:

 

Wymagania:

- Szybkie i wygodne przeglądanie internetu - to czynność, którą będę wykonywał najczęściej.

- Płynność, jak najmniejsze zacinanie się telefonu (wiele razy widziałem u innych jak np. podczas odpalania aplikacji telefon się zawieszał i trzeba było go wył. i wł. ponownie)

-Doba bateria - chciałbym, aby telefon podczas leżenia cały dzień na półce nie stracił na tym więcej niż 10-20% baterii... Szanujmy się.

 

Porady:

Gry mnie nie rajcują zbytnio, jak będę miał zainstalowane dwie, czy tam trzy gry to będzie max!

Muzyki na telefon bezpośrednio nie będę zrzucał - myślę, że jakaś aplikacja typu Spotify, czy po prostu YouTube mi wystarczy. Co do systemu to może być to zarówno Android jak i Windows Phone - nie mam z tym problemu (możecie napisać, który z nich jest dla was lepszy i którego mi polecacie).

 

Propozycje:

Poszukałem trochę na internecie i dużo razy przewinęły się te dwa modele:

 

Nokia Lumia 520

Samsung Galaxy S2

 

Wyglądają one na jedne z najciekawszych modeli w tej cenie. Jeśli mieliście z nimi styczność możecie podzielić się przeżyciami. Oczywiście jestem otwarty na inne Wasze propozycję. Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

To chyba nie budżet na L9, raczej na L5 II. Jest też wersja niewiele droższa z dual simem, warto mieć chociażby dla internetu z aero2. Z tym zacinaniem się to każdy będzie Ci się zacinał jak nawłączasz aplikacji i będą chodzić w tle, np znany Pou chodzi na dwóch procesach i zajmuje w sumie około 40 MB ramu już na starcie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Lumia 520 - lub poszukał bym mało używanych Lumii 630 - są takie do kupienia - używane perę miesięcy.

 

Za 450 zł Masz tu nówkę L630 - odebrał człowiek z salonu i sprzedaje - komplet papierów z gwarancją :)

 

http://allegro.pl/nokia-lumia-630-green-white-gwarancja-24-i4591561448.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w grę tutaj wchodzi jedynie Nokia 520:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760

Bardzo dobry telefon ( oczywiście jak na tę grupę cenową).

Wśród  używanych masz znacznie większy wybór jednak ja osobiście jestem zdania,że lepiej jest kupić sobie coś nowego - przynajmniej masz dobrą gwarancję .

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dolozysz troszke i masz L630/635. W pelnym zestawie powinno byc pare tylnych klapek o roznych kolorach, co najmniej ja tak mialem. Ogolnie nie lubie WP, wolalem fona szybko sprzedac, wiec sie nie wypowiadam. No i nie wystrasz sie jak przy pierwszym zalaczeniu sluchawka bedzie sie wlaczac z 10-15min ;D

Jezeli na androidzie to uzywki tylko i wylacznie, ktore i tak beda gorsze od WP8.1.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

L9 nie polecam, ma tragicznie wolna pamięć Flash przez co system zamula. Dobrym wyborem w tej cenie są Lumie z Windowsem. Możesz też zerknąć na modele z Androidem np. Sony Xperia m, LG f5. Xperia ma całkiem wydajny procesor i długo działa na jednym ładowaniu a LG ma większy ekran o wyższej rozdzielczości przez co przeglądanie internetu będzie wygodniejsze niż na konkurentach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

L9 nie polecam, ma tragicznie wolna pamięć Flash przez co system zamula. Dobrym wyborem w tej cenie są Lumie z Windowsem. Możesz też zerknąć na modele z Androidem np. Sony Xperia m, LG f5. Xperia ma całkiem wydajny procesor i długo działa na jednym ładowaniu a LG ma większy ekran o wyższej rozdzielczości przez co przeglądanie internetu będzie wygodniejsze niż na konkurentach.

kolego ja mam L9 i nigdy mi nie zamulił, w ogóle to moim zdaniem jeden z lepiej zoptymalizowanych smartfonów, a miałem kilka flagowców lepszych od L9-tki i niebotycznie muliły po zainstalowaniu kilkunastu apek :)

ja u siebie używam dziennie na raz około 10 aplikacji i nic nie zamula, nawet jeden przycinki nie miałem, ani jednego zawieszenia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc. Puki co w weekend udam się na giełdę i poszukam w przystępnej cenie Lumi 630. Wiele o niej poczytałem i myślę, że dla mało wymagającego użytkownika jak ja to może być naprawdę fajny telefon. Pozdrawiam i wszystkim po punkcie. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...