Skocz do zawartości

WD Caviar Green WD15EARS 1.5 Próbowac ratowac czy lepsza wymiana?


Recommended Posts

Witam
Otóż w ostatnim czasie mój 4-letni WD zaczął szwankować.
Zdarzało się ostatnio coraz częściej że Windows już sam z siebie chciał robić check'a dysku przy boot-owaniu. Uznawałem to z początku za nadgorliwość systemu.
Jednak ostatnio uttorent odmówił mi posłuszeństwa wyskakując z errorem "crc write data error".
od tego momentu uznałem że coś zaczyna poważnie być nie tak i w ruch poszedł "Hd Tune" by ustalić co się dzieje.
http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/901/0QEn6Y.pnghttp://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/673/9GwOY3.png

Na tyle ile wyczytałem w internecie sytuacja jest stosunkowo kiepska bo dysk upływ czasu zaczyna odczuwać i niedługo  może odmówić posłuszeństwa.

I ty pytanie z nagłówka. Czy:
-jest sens poświęcać czas na tz.: "Wyzerowanie dysku" ? Podobno można dzieki temu pozbyć się bad sektorów na jakiś czas i przedłużyć żywotność dysku, ale nie zawsze skutkuje.
- oszczędzić sobie czas, nerwy i od razu zainwestować w kolejny dysk?. Jeśli tak to co byście polecali w pojemności większej lub równej 1.5tb?

Zaznaczam że aktualny dysk nie jest dyskiem zawierającym system (do tego mam oddzielne SSD). Służy do przechowywania filmów, gier i programów niebezpośrednio potrzebnych windowsowi.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez diego21
Link to post
Share on other sites

Mozesz jeszcze sprobowac wymienic kabel SATA z plyty glownej do dysku i zobaczyc czy cos sie poprawilo.

Zerowanie moim zdaniem nie ma sensu bo tych uszkodzonych sektorow jest za duzo a i tak pewnie za jakis czas "powroca" znowu.

Lepiej kupic nowy dysk tym bardziej ze ceny zwyklych talerzowcow sa niskie w porownaniu z SSD'kami :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po taniości Seagate 2TB, pewnie po tym doświadczeniu raczej nie chcesz kupować WD green co?

Dlaczego? Wd to według mnie wciąż bardzo dobre dyski robi. Ten mi służył minimum 4 lata(może nawet i 6 daty zakupu nie pamiętam)

A od daty zakupu nigdy nie miałem z nim problemów do teraz.

Tylko niestety nie mam takiego rozeznania w dyskach i nie wiem czy zainwestować w kolejne WD green czy lepiej dołożyć na coś lepszego/szybszego co będzie również długo działo :)

Edytowane przez diego21
Link to post
Share on other sites

WD blue w wersji 2 tb nie istnieje, Seagate jest szybszy, cichy jest od blue tylko jedynce co się ciągnie smród za nieudaną serią.

Nie wiem jak z wadliwością tego modelu, pewnie na poziomie innych dysków. A czemu po taniości? Bo to najtańszy dysk 2TB ; )

Jakbym miał wybierać seagate vs wd green to bym wziął seagate :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...