Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Kolega mi polecił zajrzeć do Was na forum, mówi, że się świetnie znacie na sprzęcie i będziecie mogli mi pomóc..

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Myślę, że najpóźniej do końca roku, w tej chwili mam starą kartę pożyczoną od kolegi. Budżet to mniejwięcej 600-900zł.

-Zastosowanie: Gry - World of Warcraft, Crisis 2, 3, Heroes VI, Wiedźmin 3, GTA IV, V?, LoL...

-Model i moc zasilacza: Thermaltake 530W

-Reszta specyfikacji komputera i5-4670, Asus B85M-G, GoodRam 4GB DDR3-1333, Zalman Z3 Plus

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920x1080

-Dodatkowe wymogi: Chciałbym móc grać w wymienienone wyżej jak i nowe gry w pełnej rozdzielczości, bez znacznego zaniżania jakości. Dobrze by było, żeby miała możliwość dobrego OC, dzięki czemu posłuży trochę dłużej.. No i w miarę możliwości, żeby nie była bardzo głośna;)

Zależy mi, żeby był to dobry wybór i umożliwiał swobodną grę przez parę lat.

 

Myślę, że można uwzględnić karty używane, jeżeli będą w stanie pociągnąć parę lat..

 

Zastanawiałem się nad taką kartą http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-280x-oc-dual-x-3gb-gwarancja-i4538845094.html, wydaję się, że jest to dość atrakcyjna cena. Alternatywnie nowe karty to raczej 280 w tej cenie.. A większość stron, porównywarek i testów jej nie uwzględnia. Przeważaja 270x i 280x..

280 jest wadliwa?

 

Czekam na Wasze rady:)

Link to post
Share on other sites

 

 

280 jest wadliwa?

To całkiem inny układ.

 

 

 

wydaję się, że jest to dość atrakcyjna cena.

Niekoniecznie. Cena normalna, wręcz wysoka. Brakuje realnych zdjęć, ponadto karty Sapphire mają tylko 2 lata gwarancji na start. 

 

Tutaj masz lepszą aukcję:

http://allegro.pl/sapphire-r9-280x-dual-x-oc-3gb-ddr5-384-bit-i4565177958.html

 

Sprzedawca 100% pozytywów, umożliwia przesyłkę za pobraniem, realne zdjęcia, gwarancja do lutego 2017. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

ponadto karty Sapphire mają tylko 2 lata gwarancji na start

Aukcja, którą zlinkowałeś ma 2,5 roku gwarancji, a także dotyczy Sapphire, dość ciekawe zjawisko.

 

Jeśli faktycznie jest nowa i ma taką gwarancję to brzmi lepiej:)

 

A jak z innymi modelami i Nvidią?

Czy szczęsliwy traf okazał się najlepsza możliwością?;)

 

P.S.

 

 

Sprzedawca 100% pozytywów

Niby faktycznie, ale jakoś stosunkowo niskie oceny..

Link to post
Share on other sites

 

 

Aukcja, którą zlinkowałeś ma 2,5 roku gwarancji, a także dotyczy Sapphire, dość ciekawe zjawisko.

Hmm, rzeczywiście. Być może jest to literówka sprzedającego. Zawsze możesz dopytać ;)

 

 

A jak z innymi modelami i Nvidią?

R9 270X jest nieopłacalna, natomiast z "zielonych" dostałbyś tylko używaną 760'tkę, która jest o wiele słabsza od R9 280X.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A 290 się dostanie jakiegoś w tym przedziale cenowym? Warto szukać, czy się nie opłaca?

Tylko referenty, które są głośne i gorące.

 

 

 

Jeśli 280x to od jakiego producenta najlepiej?

Sugeruj się długością gwarancji. Kiedyś był problem z Asusami, które waliły artami jeden po drugim. Karta Gigabyte będzie głośniejsza od MSI, ale przy okazji zimniejsza.


 

 

I czy 280x ma potenciał do OC?

Potencjał OC zależy od konkretnej sztuki, więc tak i nie.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Karta Gigabyte będzie głośniejsza od MSI, ale przy okazji zimniejsza.

A jak się ma do Sapphire'y?

Sapphire też jest jako dualX i Vapor - jakie różnice?

 

Niektóre karty kręcą się o 20% bez problemu, a lepsze sztuki wtedy wyciągają jeszcze więcej..

Zaraz poprzeglądam sobie jakieś testy - po prostu tak ogólnie pytałem;)

 

P.S.

 

 

Wg mnie bezkonkurencyjna cena. Najlepsze chłodzenie z r9 280x http://techplanet.pl...imdp,46751.html

Bezkonurencyjna? Szambor5 przed chwilą linkował tą samą firmę w cenie 700zł, ta jest za 983zł.. Naprawdę różnica chłodzenia jest warta takiej ceny?

Edytowane przez Interkameleon
Link to post
Share on other sites

Mmm, czyli Sapphire daleko w tyle, tylko MSI jest jeszcze dalej:D (jeśli chodzi o głośność).

Ale w sumie najlepiej się kręci..

 

Czyli teraz chyba będę się zastanawiał nad cichym i chłodnym xfx albo sapphire ze względu na OC..

 

P.S.

Ta karta jest co najmniej dziwna.. stockowe taktowanie rdzenia wacha się od 800mhz do 1150 (u samego Saphhire)... Zależnie od modelu (i producentów).

Czemu Vapor jest tańszy od dualX jeśli jest wydajniejszy i to przy wyższym taktowaniu?...

Mam wrażenie jakby porównywał całkiem różne modele..

Dziwne.

 

P.S.S.

Znalazłem trochę taniej, z lepszymi ocenami i Vapor - http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-280x-najtaniej-zapasy-mag-i4570447749.html. 1,5 roku gwarancji.

Wiecie może czy takie Toxici trafiają się w podobnych cenach? Warto czekać?

 

Kiedyś był problem z Asusami

A jak to teraz wygląda?

Edytowane przez Interkameleon
Link to post
Share on other sites

Jeżeli Vapor to z Trixx'em, ma wydajniejsze chłodzenie i trochę wyższe takty.

Jest to chyba trochę mniej udana wersja Toxica, ale wydajniejsza od Vapora (dual).

Z gigabyte podobną karty czasem piszczą, w MSI ktoś się skarżył, że w 2 kartach pod rząd mu wentylatory wysiadły.

Ja bym stawiał na Toxic / Vapor Trixx albo Asus, ale nie wiem jak kwestia z artefaktami. W tym wypadku używka z sapphire przejdzie, ale Asus to przydałby się z długą gwarancją albo nówka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie będę się chyba rozglądał za Trixxami..

 

A czy ktoś jeszcze może wyrazić opinię o MSI? Jak z ciszą i temp?


Na allegro najwięcej jest Dual-X.

Szambor mówił, że Vapor-X jest wydajniesze, ale na wielu testach wychodzi, że jest bardzo chłośne w porównaniu do konkurencji jak i innych modeli sapphire, ktoś ma jakieś doświadczenie?

Edytowane przez Interkameleon
Link to post
Share on other sites

mialem dual x i vapor x - ogolnie vapor troche chlodniejszy i glosniejszy od duala. Kultura pracy obu modeli nie nalezala do najwyzszych (glosnosc) ale karty byly bardzo chlodne, wiec mozna bylo recznie troche wentylatory obnizyc.

Najlepsze doswiadczenia mialem z MSI Gaming - ciche chlodzenie, temperatury ok i dobry stosunek cena/jakosc

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za opinię!

Jeszcze takie pytanie, bo nie są to najmniejsze karty - czy backplate w Vaporze się, że tak powiem - przydaje?

To znaczy, czy karty Dual i MSI nie cierpią zbytnio na tym, że go nie mają i nie zaczynają sie wyginać?


P.S.

Na allegro pojawiły się tanie, kilkumiesięczne 290 od Sapphire (Trixx).

Pytanie czy warto się nimi zainteresować?

 

Czy mają sens do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...