Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chcesz 'płytę gamingową' to domyślam się że chcesz złożyć komputer stricte pod gry, jeśli tak to I7 jest bezsensownym wręcz głupim wyborem. Lepiej wymienić I7 na I5 i dorzucić do karty graficznej która de facto odgrywa większą role w (dzisiejszych) grach.
Podaj budżet jakim dysponujesz na wszystkie podzespoły to Ci coś doradze, ale proponuje Ci założyć osobny wątek w podforum 'Zestawy komputerowe' i tam koledzy na pewno dobrze Ci doradzą. (Btw. takie coś jak płyta główna gamingowa nie istnieje, jest to jedynie chwyt marketingowy.) :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za  rade


Właśnie się boje że i5 będzie za słabe dlatego chciałem i7.Mój znajomy ma i7 4770k i Z87.


Jeśli chodzi o budżet to nie mam za dużo tylko 3500 max.Właśnie chciałem wymienić wszystko oprócz karty którą kupiłęm 7 miesięcy temu więc jest prawie nowa.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej dołożyć drugą, lecz prawdopodobnie znam się mniej niż kolega wyżej, sugeruje się liczbą postów. :)

liczba postów nie świadczy o nieomylności, mógłbym pisać głupoty ale często i też bym nabił. SLI z 760tek wyjdzie drożej niż sprzedaż tej i zakup lepszej karty i niewykluczone że zasilacz by kolega musiał zmieniać i tak dalej. Sli raczej robią ludzie którzy wiedzą co chcą uzyskać i mają odpowiednio przygotowany sprzęt, przewiewną budę z odpowiednią aranżacją wentylatorów, jak się zorientowałem Autor tematu raczej jest amatorem komputerowym. 

Do Autora: skoro nie masz nic prócz GTX760 i masz do wydania 3500 zł to da się z tego zrobić na prawdę mocny komputer do grania, jeżeli masz wątpliwości co do swoich umiejętnosci składania PC, to zawsze w sklepie możesz zamówić złożenie zestawu, moje rady: nie traciłbym więcej niż 1000 zł na sam procesor, ponieważ 4690k jest tak samo wydajny w grach jak i7 a chodzi w fajnych cenach około 800 zł, a zaoszczędzone pieniądze mozna przeznaczyć na lepsze GPU, dysk SSD na system i inne przydatniejsze rzeczy które wpłyną na ogólną wydajność, dwa, że 760tka to za mało do komfortowego grania w takiej rozdzielczości jaką podałeś, więc sprzedałbym ją lub faktycznie pomyślał o SLI, lecz wówczas musisz zainwestować w na prawdę porządny zasilacz oraz nie możesz oszczędzać na obudowie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Oczywiście mam kompa ale tylko ten GTX się nadaje do nowego.Ostatnio zrobiłem błąd bo tego kompa którego mam teraz kupiłęm z Allegro za 1.5k oczywiście bez karty,to dosyć logiczne.W Catzilli wyciągam 15600pkt a mój kolega który ma i7 4770k jakiegoś towera jeśli chodzi o chłodzenie CPU,płyte Z87 i Karte Radeon 280X wyciąga tyle samo pkt.Reszta moich podzespołów jest warta jakies 600 zł razem wziętych.


Troche dziwne że nie ma on więcej pkt w benchm

Link to post
Share on other sites

A powiedz co dokładnie masz teraz wymień wszystkie podzespoły, wiadomo i7 będzie miał lepsze punkty w benchmarkach, nie przekłada się to nijak na działanie w grach, kupować trzeba z rozmysłem, jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych wątków i7, bo: tylko grasz, nie używasz kompa do zaawansowanych programów 3d itp to nie poczujesz różnicy w użytkowaniu, dodatkowo jeśli nawet lubisz się pobawić w renderowanie itp to na i5 też wszystko pięknie i sprawnie poleci ale nieco wolniej, jeśli robisz coś takiego od czasu do czasu to też nie ma co dopłacać około 400 zł, natomiast jeżeli lubisz sobie w benchmarkach posiedzieć i punkty nabijać, często coś renderujesz, pracujesz intensywnie z bardzo wymagającymi aplikacjami które chłoną wielowątkowość to 400 zł jak najbardziej dopłacić warto, co punktów z catzilla to zależy w jakiej rozdzielczości zrobisz benchmark i w jakim ustawieniu, w 720p mój ma ok 10k  

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Komp będzie służył również właśnie do obróbki graficznej i renderu dlatego właśnie miałem na myśli i7. Nie bawię się może zbyt wiele tymi programami ale jeśli mam dać tylko 400 zł więcej to wole już te i7. Rozumiem gdyby różnica wynosiła 1k lub 2 to jeszcze bym się zastanawiał.

Edytowane przez Melocrafty
Link to post
Share on other sites

Ja podobnie jak koledzy wyżej przychylał bym się ku temu żeby zrezygnować z i7, wziąć i5 a nadwyżke kasy dołożyć do karty graficznej lub poczekać i kupić odpowiednie mobo (np. GA-Z97X-Gaming 5 - nada się też do OC) pod SLI i dokupić drugą kartę graf. 

Link to post
Share on other sites

i5 Ci w zupełności wystarczy. Tak jak już zauważył ifter tylko parę gier wykorzystuje HT (bodajże 2). Także zaoszczędzisz ponad 400 zł na zmianie z i7 na i5. Sumę tą możesz dołożyć do dobrej karty np. 770 lub jakiegoś radka. Jeśli chodzi o mobo to najlepsza do OC, SLI i w normalnej cenie będzie GA Gaming 5. Ma najlepszą sekcję zasilania w tym przedziale cenowym. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak już zauważył ifter tylko parę gier wykorzystuje HT (bodajże 2).

BZDURY. Jeśli gry nie wykorzystują HT, to dlaczego i3 jest wydajniejszy od Pentiuma ? 


 

 

HT którego gry nie używają 

Bzdura.  


Gry nie wykorzystują więcej niż 4 wątków, ale HT jest używane w grach! i7 jest nieopłacalny do tego zastosowania, ponieważ ma 8 wątków, a tyle potrafi wykorzystać bodajże tylko Crysis 3 i tragicznie zoptymalizowany Watch Dogs.

Link to post
Share on other sites

A jeśli miałbym brać ten i5 i tą Z97 to jeszcze jest kwestia obudowy.Zależy mi na tym żeby komp miał szklaną szybkę bo będzie na widoku (nie będzie schowany).Moja propozycja to In win - 904 .Bardzo podoba mi się ze względu na design.Sry ale artyści już tak maja.


ta obudowa ma ATX więc płyta powinna pasować.

Link to post
Share on other sites

BZDURY. Jeśli gry nie wykorzystują HT, to dlaczego i3 jest wydajniejszy od Pentiuma ? 

 

 

Bzdura.  

Gry nie wykorzystują więcej niż 4 wątków, ale HT jest używane w grach! i7 jest nieopłacalny do tego zastosowania, ponieważ ma 8 wątków, a tyle potrafi wykorzystać bodajże tylko Crysis 3 i tragicznie zoptymalizowany Watch Dogs.

Toż mówię, że nie wykorzystują  :facepalm:

 

Co do obudów to zobacz fractal design R4 z wersją "windowed". Być może ci się spodoba, prosty, skandynawski styl a do tego świetna jakość wykonania.

Link to post
Share on other sites

 

 

Toż mówię, że nie wykorzystują 

Widzę, że nadal nie wyciągnąłeś wniosków, ponadto nie czytasz ze zrozumieniem.

 

Spójrz co napisałeś:

 

 

Tak jak już zauważył ifter tylko parę gier wykorzystuje HT (bodajże 2

Większość gier wykorzystuje HT. 

 

Jak powinien brzmieć post wyżej?

 

" Tak jak już zauważył ifter tylko parę gier potrafi wykorzystać więcej, niż 4 wątki (bodajże 2 tytuły)"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...