Skocz do zawartości

Problem z podkręceniem Amd phenom II x4 965 BE


Recommended Posts

Cześć.

Mam sprawe, a mianowicie próbuję podkręcic swój procesor Phenom II x4 965 BE i od momentu 3,8Ghz juz nie jest stabilnie (wszystkie oczka dovoltowania wykorzystalem od 1,375 do 1,5) i nie da rady, ostatnia stabilność występuje na 3,6 przy nominalnym napięciu. Testuje wszystko prime 95. Ps. C'n'Q wyłączone.

Specyfikacja

Płyta główna : gigabyte ga-ma770t-ud3p rev1.0

Chłodzenie SilentiumPC fortis2 xe1226

Zasilacz chieftec 600w

Karta graficzna Radeon hd5850

Pamięci 8gb goodram ddr3 1333 (2x2gb 1x4gb)

Proszę o jakąś porade, czy próbować kręcić szyną czy może "ten typ tak ma" i akurat wykazuje słabą stabilność, chyba, że jest jakiś inny sposób (odpada podkrecanie przez program, nie ufam temu sposobowi). Czytałem, że jest to dobry procesor do kręcenia i 4.0 nie jest problemem, więc rozbuchało to moje nadzieje.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Poradnik czytalem, jako ze mam be, to krecilem tylko mnoznikiem i napieciem. Teraz nic innego sie nie zmienilo w zakladce do oc procz mnoznika x18- ostatnia stabilna konfiguracja na bazowym napieciu (reszta na auto). Wiekszy mnoznik nie jest stabilny, nawet przy wybieraniu napiec z calej palety do 1,5v wlacznie

Edytowane przez ohion
Link to post
Share on other sites

Wklej tu zrzut z programu cpu-z z głównego ekranu oraz z zakładki SPD i Memory. Nie wiem, czy dotyczy to również Phenomów II, ale w Athlonach IIx2 zmiana mnożnika miała wpływ na taktowanie ramu, więc być może to pamięć powoduje niestabilność i trzeba jej parametry ustawić na sztywno.

Link to post
Share on other sites

Tu wszystko wygląda dobrze, ale spróbuj tak: ustaw w biosie napięcie dla procka 1,5 V, napięcie dla ramu na sztywno 1,5 (chyba, że znajdziesz info o wyższym dopuszczalnym napięciu dla tych ramów), taktowanie ramu obniż na 609 bez skracania timingów i przy mnożniku cpu x18 kręć zegarem głównym (bus speed) o 5-10 i testuj Prime95.

Link to post
Share on other sites

Tu wszystko wygląda dobrze, ale spróbuj tak: ustaw w biosie napięcie dla procka 1,5 V, napięcie dla ramu na sztywno 1,5 (chyba, że znajdziesz info o wyższym dopuszczalnym napięciu dla tych ramów), taktowanie ramu obniż na 609 bez skracania timingów i przy mnożniku cpu x18 kręć zegarem głównym (bus speed) o 5-10 i testuj Prime95.

Chodzi o szynę tak, z 200 na 205-210 ?

Link to post
Share on other sites

Zanim zaczęliście rozważania nad OC, zmianą napięć i ustawianiem szyny ktoś powinien zauważyć, że płyta choć dobą ma gołą sekcję zasilania. i być może tutaj należałoby szukać ew. problemów ze stabilnością.

Więc może być tak, że problem leży w mobo ? Jeśli tak, to czy da się to w jakiś sposób skorygować czy raczej dać sobie spokój i zostawić tak jak jest ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...