Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Chciał bym prosić o pomoc w wyborze lapka, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma :
Lenovo Y50
Y50

MSI GE60 Apache Pro
GE60 (nie koniecznie 8gb ram, może 16)

I tutaj pojawia się dylemat, bardziej skłonny jestem do wyboru apache'a ponieważ z tego co czytałem ma lepszą matrycę(problemy lenovo z czernią), wykonanie jest lepsze bo aluminiowe(lenovo sam plastik), karta graficzna jest słabsza(ale to podobno nie jest prawie zauważalne) chciał bym wiedzieć jak to wygląda w praktyce według was.
Może ktoś miał/ma któregoś z tych dwóch laptopów i może mi coś o nim powiedzieć.

I jeszcze 2 pytania odnośnie ge60.
Czy warto zainwestować w 16gb ram, czy lepiej zostać przy 8gb. Czy jest widoczna jakaś różnica ?
I drugie czy warto inwestować w 2 dysk mSATA 128gb ssd na system, by laptop się szybciej włączał, czy ten HDD 1TB 7200rpm w zupełności wystarcza ?

Byłbym zapomniał laptop będzie przeznaczany do gier i ogólnie na studia http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/tongue.gif 

Link to post
Share on other sites

Każdy nawet najwolniejszy SSD będzie szybszy od najszybszego HDD - w to warto zainwestować (znacznie przyspieszy pracę wszystkich procesów).

 

Do gier spokojnie starcza 8gb. Jak by kiedyś kiedyś zabrakło to zawsze można dołożyć.

 

 

 

 

I drugie czy warto inwestować w 2 dysk mSATA 128gb ssd na system, by laptop się szybciej włączał, czy ten HDD 1TB 7200rpm w zupełności wystarcza ?

 

Najlepiej mieć jeden duży dysk (HDD) i jeden szybki (SSD) - miejsce na dane i komfort w postaci szybkości 

 

 

 

Oczywiście wiesz jakie one temperatury osiągają ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytałem że karta ma 1 wentylator i sie grzeje, ale odnośnie całego lapka to już nie widziałem.Poszukam i doczytam :) dzięki za zwrucenie uwagi :P

Może masz w takim razie jakąś alternatywną propozycję ?

bo z tego co szukałem za taką kase nie ma zbyt wielkiego wyboru z i7 i GPU ddr5

Link to post
Share on other sites

1) Kwota przeznaczona na zakup:  do 5000 (nieprzekraczalna)


2) Rozmiar matrycy : 15'6 


3) Główne zastosowanie : gry i multimedia


4) Miejsce użytkowania : dom, uczelnia


5) System operacyjny : Brak


6) Osobiste preferencje : GPU ddr5


7)  Własna propozycja : GT60 Dominator 


http://allegro.pl/msi-dominator-gt60-i7-4800mq-gtx870m-3gb-8gb-1tb-i4559577305.html


Edytowane przez miz94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...