Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spróbuj podłączyć słuchawki pod wzmacniacz,a ten pod integre i wtedy sobie zobacz :)

mikrofon: http://allegro.pl/panasonic-wm-61a-wm61a-wm-61-elektret-mikrofon-i4574541927.html

Wystarczy przylutować kabel i wsadzić np w długopis. Wkładka mikrofonowa dość czuła z dobrym pasmem przenoszenia, stosowana do amatorskich pomiarów zestawów głośnikowych.

Link to post
Share on other sites

Naprawde taki tani mikrofon moze byc dobry?

 

Pytanie, co by sie stalo gdybym podpial do Xonar Phoebus Solo mikrofon o impendancji 600 ohmow?

 

Oplaca sie w ogole brac mikrofon pod jacka jak sie kupuje do kompa? Czy lepiej kupic jakis pod USB?

Czy opłaca sie kupować tani studyjne np jak
http://www.musicexpress.pl/6770-the-t-bone-sc--300-mikrofon-pojemnosciowy.html

?

Nie chce krystalicznie czystego glosu, ale chcialbym zeby byl lepszy od przecietnego taniego mikrofonu komputerowego.

 

Czy potrzebowal bym do takiego mikrofonu jakis dodatkowy sprzet czy Xonar Phoebus Solo wystarczy?

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Ok, mam sluchawki, mam phoebusa

 

dźwiek w sluchawkach jakbym siedział w kinie xD Naprawde piekny dźwięk, bas jest i jest go wystarczająco i jest piękny, czysty i dobry, ogolnie wszystko jest pieknie. Nie wiem jak to opisac bo nie jestem audiofilem ale roznica jest, gra pieknie.

 

po dniu uzytkowania 1 wada

 

Czasem bez powodu grzeje sie jak cholera az znika dzwiek i zaczyna buczeć... jest to dosc losowe...

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
dźwiek w sluchawkach jakbym siedział w kinie xD Naprawde piekny dźwięk, bas jest i jest go wystarczająco i jest piękny, czysty i dobry, ogolnie wszystko jest pieknie. Nie wiem jak to opisac bo nie jestem audiofilem ale roznica jest, gra pieknie.

czyli warto było posłuchać eksperta przy zakupie nowej dźwiękówki. :)

Czasem bez powodu grzeje sie jak cholera az znika dzwiek i zaczyna buczeć... jest to dosc losowe...

problem został rozwiązany poprzez włożenie układu do innego slotu, dalej od karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Widze, że temat jest już w sumie do zamknięcia, ale widzę że coś mogę sam dodać.

 

Rozwodzicie się o wykresach w audio scythe1123 oraz adivxv5.

 

Moje zdanie - i od razu piszę, że poparte odsłuchami, godzinami odsłuchów - jest takie:

Wykres odsłuchowi nie jest równy. Raz godzinami się wpatrywałem w jeden wykres z szanowanej strony o słuchawkach mając te słuchawki na głowie i zgłupiałem. Nijak się miał do tego co słyszałem.

Dalej idąć producenci nieżadko zawyżają swoje parametry, czasem podając nierealne odstępy sygnału od szumów, gdzie droższe o wiele sprzęty mają je słabsze od tych "tanich" - taka magia liczb...

 

No to napisałem co wiedziałem :)

Link to post
Share on other sites

Podany pomiar nie był robiony przez producenta.

No widzisz to zależy, bo ucho człowieka jest słabe w porównaniu do urządzeń pomiarowych.

Zawsze to będę powtarzał, że bardziej opłaca się kupić przetworniki (słuchawki, głośniki) kilka klas lepszych niż źródło czy wzmacniacz bo więcej na tym zyskamy.

Zawsze to głośnik będzie najsłabszym ogniwem w torze. Źródła i wzmacniacze są prawie liniowe, a głośniki zawsze mają poszarpaną charakterystykę.

Kolega wydał 400zł na dźwiękówkę, myślę, że lepszy dźwięk uzyskał kupując słuchawki 400zł droższe.

Edytowane przez scythe1123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Kolega wydał 400zł na dźwiękówkę, myślę, że lepszy dźwięk uzyskał kupując słuchawki 400zł droższe.

i co mu ze słuchawek za 700zł których nie wykorzysta na 100% możliwości przy takim układzie. Teraz posiada odpowiednie źródło wyciskając sporo ze sprzętu.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, bo jak wtykam DT770 PRO 250Ohm  w integre, to zbiera mnie na bełty po 2 minutach i odechciewa mi się czegokolwiek.  Jak się zna lepsze źródło, to w ogóle się nie da słuchać na czymś gorszym.  Co to potwierdza? 

Link to post
Share on other sites

kosq83 to musisz mieć tragiczną integrę, poza tym do słuchawek do tak dużej impedancji potrzebny jest wzmacniacz, podłącz się pod integrę za pośrednictwem wzmacniacza i wtedy sobie posłuchaj.

No by nie wykorzystał by 100% ale te 70% z lepszych słuchawek lepiej by grało niż 100% z gorszych.

Poza tym czy on wykorzystuje 100% z tych słuchawek jakby kupił lepszy DAC i wzmacniacz słuchawkowy to byłby lepszy dźwięk :) tylko tak można iść w nieskończoność, trzeba też patrzeć na opłacalność inwestycji.

Link to post
Share on other sites
No by nie wykorzystał by 100% ale te 70% z lepszych słuchawek lepiej by grało niż 100% z gorszych.

z tym bym polemizowałbym, takie cale nic nie grają na integrze ,wzmacniacz w okolicach 300zł tez nic porządnego z dźwiękiem nie zrobi. Muszą mieć dobre źródło i basta.Jest bardzo dużo słuchawek podpiętych do integry niczego nie pokazujących. Co prawa jak się podłączy do wzmaka za 1K, to poprawa będzie. 

Link to post
Share on other sites

Akurat posiadam CAL! i między Xonarem DX, a integrą nie słyszę takiej dużej różnicy. Już większa była między Xonarem z i bez podpiętego wzmacniacza słuchawkowego.

Jeżeli słuchałbym tylko na słuchawkach to płacąc 240zł za Xonara DX poczułbym się rozczarowany różnica jest na tyle mała, że ZNACZNIE większa jest różnica między słuchawkami z tego samego przedziału cenowego a co dopiero w porównaniu do słuchawek droższych.

Potrafię nawet słuchać muzyki z telefony na CAL! i się nie krzywię...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Akurat posiadam CAL! i między Xonarem DX, a integrą nie słyszę takiej dużej różnicy. Już większa była między Xonarem z i bez podpiętego wzmacniacza słuchawkowego.

to by wyjaśniało wszystko, masz bardzo mocno przecięty słuch,delikatnie pisząc, dlatego takie opinie wyrażasz. Na szczęście większość osób nie powinna mieć problemów z wychwyceniem różnic, co wiele osób potwierdzało na tym portalu, o innych zródłach nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

Ale moje opinie potwierdza mój współlokator, który swoje spędził w szkole muzycznej i gdyby miał drętwy słuch to by nie ukończył jej :)

Nie wiem czy umiesz czytać, ale ja słyszę różnicę ale ta jest mała w porównaniu do tego co można uzyskać za te pieniądze.

Poza tym nie wiem na ile opinia tych ludzi nie jest zabarwiona autosugestią, wiesz są ludzie, którzy twierdzą że z pozłacanymi bezpiecznikami i z wymienionym kablem zasilającym sprzęt im lepiej gra :D

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale ja słyszałem  różnice między starą sound blaster live! a integrą z rivą tnt2 na pokładzie(co mnie nie dziwi zresztą w tamtych czasach) , między x-fi music i gamer a ALC888 była dość wyraźna, wyraźnie bezbarwna na tle neutralnego gamera :)  natomiast różnice się rozmywają, i poczęści scythe ma rację ale tak gdzieś "dalej niż bliżej ". I to bardzo.

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdzie nie napisałem, że nie ma różnicy, jest ale jest bardzo mała w porównaniu do różnicy między słuchawkami.

zdarza się, że między słuchawkami za 500-700zł tez są małe różnice i to też trzeba posiadać  odpowiednie źródło.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co tu karta grafczna ma do tego.

Nigdzie nie napisałem, że nie ma różnicy, jest ale jest bardzo mała w porównaniu do różnicy między słuchawkami.

Próbuje ci wyobrazić z jakich lat pochodził ten układ dźwiękowy, no ale nie sądziłem że to będzie takie trudne w zrozumieniu. Zresztą ja się cieszę że ja rozpoznaje różnice w barwie dźwięku, a że inni nie to nie moja broszka. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

kosq83 to musisz mieć tragiczną integrę, poza tym do słuchawek do tak dużej impedancji potrzebny jest wzmacniacz, podłącz się pod integrę za pośrednictwem wzmacniacza i wtedy sobie posłuchaj.

 

Realtek ALC889 - taki potwór drzemie zgrzany w pcb płytki. Z tego co wiem jest to nawet szacun wśród integr. Nie ma żadnych problemów z tą integrą. Cisza, zero dodatków, nie mam zastrzeżeń do barwy (której jest wyraźnie mniej względem STXa na każdych słuchawkach) - ale co uderza - brak transparencji, rozdzielczości i przestrzeni jak na STX z opkami które mam.

 

Nie chodzi tutaj, że integra jest ciulowa. Chodzi raczej o przyzwyczajenie się do poziomu z STXa. Wykonywałem odsłuchy, kiedy zostałem poproszony o zopiniowanie, czy DT770 dają radę z integrą - moja odpowiedź - uwaga - brzmiała TAK. Natomiast porównując odsłuchy do STX - jest wszystkiego więcej i lepiej.

 

Wiesz, sugerując się znajomymi dookoła, rodziną i kimkolwiek z bliskiego otoczenia, to ja wychodzę na idiotę, ufoludka, zielonego kosmitę - bo za uja nikt nie słyszy tego co ja w tych swoich szpargołach - i nikt nie może zakumać sum kasy, którą wydałem i co dopiero planuję wydać na przyszłe zakupy i upgrejdy sprzętu - bo widzę, że tutaj to dopiero początek. To jest (w moim przypadku) hobby - a hobby przeważnie nie wiąże się z racjonalnym wydawaniem kasy. Więc owszem, można tak w nieskończoność. Jak ktoś nie uważa tego za słuszne, nikt mu nie mówi, że ma kupować cokolwiek. No ale idąc tym tropem, to całe to i inne fora internetowe nie miały by racji bytu.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Podłącz wzmacniacz słuchawkowy do realteka i usłyszysz poprawę :). Opampy na wyjściu integry nie są zaaplikowane/zaprojektowane by obciążać je tak niską impedancją słuchawek (czym jest 250 Ohmów w porównaniu do 50kOhm).

Wzmacniacz słuchawkowy potrafi poprawić bas, zwiększyć trochę szczegółowość i też poprawić przestrzeń - takie wrażenia odczułem podpinając CAL! pod wzmacniacz słuchawkowy :)

Poza tym większa dynamika i mniejszy crosstalk w STXie robi swoje.

Link to post
Share on other sites

Stary, ale czemuż miałbym podłączać cokolwiek do integry, jak mam obok niej STXa któy robi robotę jak należy, a z chin płynie na łódce już coś z lekka deklasującego STXa. No i jestem świadomy co daje wzmacniacz, będę awansował na pojedyńczy w pełnej klasie A - ale jak narazie czas czekania na paczkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...