Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema,

 

Ogolny budżet tak +-700zł

 

Mam Asrock z97 Extreme4, jest ona wyposażona w Purity Sound 2, 7.1 CH HD audio Realtek ALC1150 audio codec, 115dB SNR DAC Differential Amplifier, TI® NE5532 Premium Headset Amplifier

 

Nie będe słuchać dźwięku z głośników, tylko ze słuchawek. Priorytetem są gry, ale muzyki też czasem będe słuchać, nie pogardził bym dobrym odwzorowaniem przestrzennego dźwięku.

 

Potrzebuje słuchawek do 400zł (dobrych, z dobrym dźwiękiem, wszelkie "gamingi" odpadaja),

potrzebuje tez w miare dobrego mikrofonu, nie chce zeby mikrofon byl wbudowany w sluchawki bo to źle wróży dla ogolnej jakości sprzętu.

Jesli dźwiekowka w mojej plycie glownej nie jest wystarczająca to też przydala by mi się jakas właśnie inna dźwiekowka lub DAC? Tylko jakie?

 

Ogolnie chcialbym rady co lepiej brać? Słuchawki + dac? Słuchawki + dźwiekowka? Czy moja wbudowana dźwiękowka da rade? Jaki mikrofon? Skoro nie bedzie dolaczony do sluchawek to potrzebowal bym jakiegos z dobra jakoscia ktory czysto mnie "uslyszy" ale nie bedzie łapał na przykład kliknięc w klawiature przy aktywacji głosowej nagrywania. Czy są jakies mikrofony które dają typowo "radiowy głos" ala Tomasz Knapik?

Czy opłaca sie kupować modmic (mikrofony "przymocowywane" na lepiszcze do słuchawek które nie maja w oryginale mikrofonu)? Wiecie jaka to ma jakość nagrywania?

 

Trudno jest mi okreslic moje wymagania co do basu, srodka itp bo nie mam realnego punktu odniesienia, chce by dźwięk przelatujacego helikoptera w battlefield 4 sprawial ze mam ochote się chować przed nalotem, by dźwięki były przejrzyste (np żeby kroki postaci były wyraźne) i żeby eksplozje łupały czache. Chce żeby dźwięk nie brzmiał jakby akcja się działa w małym głuchym zamkniętym pomieszczeniu (tak mam teraz z gamingowymi sluchawkami Corsair Vengeance 1500 za 400zł...)

 

Jestem dźwiękowy laikiem i niewazne ile czytam na ten temat to nic mi to nie mowi bo brak mi doswiadczenia praktycznego, nigdy nie mialem dobrego sprzetu audio wiec nie mam realnego punktu odniesienia. Wiem tylko ze kupilem raz gamingowe sluchawki i teraz żal mi du*e ściska.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Jak mają grać efekciarsko to tak właśnie zagrają ghs-1, fajny dół i nie przebrzmiały , pozycjonowanie w porzadku. Dodatkowo bardzo uniwersalne, świetne do filmów , mało wymagające i z tego powodu i przy fakcie że można je trochę utemperować dać coś jasnego, osobiście darowałbym sobie jałowe DG choć w niektórych przypadkach są fajne a dałbym DX. Ale na upartego możesz wziąć DS i zmienić opamp na jakiś bardziej przestrzenny , byłoby też fajnie. Ogółem warto szukać ghs-1 na aukcji/komisie/używane , czasem można je mieć za 100-150 zł ,z racji tego że cena nowych jest mało atrakcyjna.  :P:D

Edytowane przez Beatrix Kiddo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W połączeniu z akg ghs-1 to sound blaster Z uważam przynajmniej za głupi pomysł. A już jeśli mówimy o to co stare i be to tym bardziej dziwią mnie twoje obawy co do xonara biorąc pod uwagę że mówimy tutaj o starym kotlecie Creative'a    ;) Kwestia gustu czego się oczekuje, nie twierdze że Z to szajs. 

Edytowane przez Beatrix Kiddo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem ci powyżej, przy twoich lekko nakreślonych potrzebach pomyślałem że będą dla ciebie dobre.  Możesz też rozważyć koss ur40, lub nieco dojrzalsze granie jak pioneer se-a1000, z tym że w obu przypadkach wypadałoby nie kupować ich w ciemno, zwłaszcza te drugie i dobrać nieco inne źródło. Ode mnie to wszystko, to ty kupujesz - nie ja.  ;)

Edytowane przez Beatrix Kiddo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a co myslicie o karcie

http://proline.pl/?p=SB+Z+BULK

 

Sound Blaster Z?

 

Bo caly czas slyszy sie tylko o tych Xonarach i sie zastanawiam czy nie sa przereklamowane, zwlaszcza ze sa juz troche stare :P

 

Mam ta karte i jestem zadowolony - kupilem glownie pod CSa i tam sprawdza sie idealnie. W przypadku muzyki czy filmow tez daje rade.

Dobre 2 lata gralem na SS Siberia v2 - wbrew opinii specow od audio - sluchawki w grach sie sprawdzaly calkiem przyzwoicie.

Obecnie zmienilem na AKG K550 - to inna polka cenowa, ale w grze przepasci nie ma, choc na pewno jest lepiej.

 

Co do xonarow to gralem na xonarze d1 troche czasu bo 2009-2013

IMO

Xonary nie sa przereklamowane - dobre karty, nie mniej moim zdaniem do gier creative sb z jest troche lepszy od d1 ( a to praktycznie ta sama polka cenowa ).

 

Co do sluchawek z okolic 400 to zdecydowanie Pioneer SE-A1000, tyle ze one potrzebuja dobrego zrodla.

Edytowane przez sadys
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te sluchawki nie maja duzej impedancji wiecj teoretycznie nie potrzebuja wzmacniacza.

Praktyka jednak pokazuje ze duzo lepiej graja wlasnie z kart z dobrym wzmacniaczem.

Dobre zrodlo to sensowna karta dzwiekowa/DAC.

Dlatego na pewno do inegry ktora masz bym ich nie polecal.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaka karte z wzmacniaczem słuchawkowym byś mi polecił do tych Pioneersow? SE-A1000?

Czytalem ze rzeczywiscie potrzebuja dobrego źródła, ale nie wiem czy taki Xonar DX by wystarczyl bo nie ma wzmacniacza sluchawkowego, dlatego patrzylem w strone tego sound blastera

 

Co myslicie o FiiO Andes E07K?

USB DAC

lub

ASUS Xonar U7 USB Audio Card Echelon Edition

 

Oplaca sie isc w takie wersje podlaczane pod USB czy lepiej nie? Czy do takiego wzmacniacza sluchawkowego pod USB trzeba by dokupic jeszcze karte dzwiekowa?

 

i co myslicie o sluchawkach AKG K142 HD? Sa z tego samego przedzialu co tamte Pioneery

 

Czy pomiedzy ASUS Xonar U7 Echelon Edition a ASUS Xonar U7 jest jakas roznica w jakosci dzwieku, poza dodatkowymi featursami jakie daje echelon edition?

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaka karte z wzmacniaczem słuchawkowym byś mi polecił do tych Pioneersow? SE-A1000?

Xonar Phoebus Solo albo AudioTrak Prodigy Cube oraz konieczna wymiana OPA na OPA2107, aby brzmienie nie było zbyt siarczyste,a muzykalne.

 

 

Oplaca sie isc w takie wersje podlaczane pod USB czy lepiej nie?

jak najbardziej.

 

 

Czy do takiego wzmacniacza sluchawkowego pod USB trzeba by dokupic jeszcze karte dzwiekowa?

nie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 konieczna wymiana OPA na OPA2107, aby brzmienie nie było zbyt siarczyste,a muzykalne.

 

Co to jest OPA i OPA2107?

 

 

W porównaniu do ASUS Xonar U7 USB Audio Card Echelon Edition jak sie sprawują dzwiekowki ktore mi zasugerowales? :)

 

Z mojego laikowego punktu widzenia ten Xonar ma wypasione bajery ze sterownika a AudioTrak Prodigy jest prześliczny :P

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
Z mojego laikowego punktu widzenia ten Xonar ma wypasione bajery ze sterownika a AudioTrak Prodigy jest prześliczny

są dwa układy lepsze od Sound Blastera Z ,generując większą scenę dźwiękową. Nie pisząc już o separacji, szczegółowości, itp.

W porównaniu do ASUS Xonar U7 USB Audio Card Echelon Edition jak sie sprawują dzwiekowki ktore mi zasugerowales?

lepiej się skierować w dwa podane wyżej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nic nie trzeba lutować, tylko wyjmujesz/wkładasz odpowiednią stronę.Cube na standardowych OPA nie będzie zbyt dobrze się zgrywał z pionkami dlatego podałem przykładowy wzmacniacz operacyjny. Gwarancji się nie traci ,Audiotrak zezwala na takie modyfikacje. Nie mniej jednak jeśli CI się nie chce w ,to bawić Phoebus Solo jest bardzo dobrym układałem z pewnością zastąpi DACa. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nic nie trzeba lutować, tylko wyjmujesz/wkładasz odpowiednią stronę.Cube na standardowych OPA nie będzie zbyt dobrze się zgrywał z pionkami dlatego podałem przykładowy wzmacniacz operacyjny. Gwarancji się nie traci ,Audiotrak zezwala na takie modyfikacje. Nie mniej jednak jeśli CI się nie chce w ,to bawić Phoebus Solo jest bardzo dobrym układałem z pewnością zastąpi DACa. 

No mi też zależy na tym żeby miec różne bajery ze sterowników karty dzwiekowej jak wirtualizacja 3d, Cube chyba tego nie ma prawda?

 

Plan juz mam (Pioneer SE-A1000 + Xonar Phoebus Solo) :) dzieki za pomoc, teraz tylko znalezc frajera ktory kupi odemnie Corsair Vengeance 1500 ;p

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

A ja bym na Twoim miejscu najpierw spróbował to co już masz, teoretycznie twoja Integra ma op amp jako wzmacniacz słuchawkowy.

 

Phoebus ma wzmacniacz słuchawkowy na TPA6120, ja sobie zrobiłem zewnetrzny wzmacniacz słuchawkowy na tym układzie i muszę powiedzieć, że jest różnica. Ale Phoebus jest dość drogi. Wzmacniacz na TPA6120 wyszedł mnie kosztowo ok 100zł.

 

Lepiej te 400zł przeznaczyć na lepsze słuchawki niż na kartę dźwiękową. Różnice między kartami są względnie subtelne.

 

Kup najpierw same słuchawki i zobacz jak ci działają na integrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tu jest ten problem :P Kto ma racje, ludzie co mowia ze moja integra nie pociagnie sluchawek czy ludzie co mowia ze karty dzwiekowe nie maja tak duzego wplywu ;p

 

Komu ufac? :P

 

adivx ma dopiske ekspert w sumie ;p naraze jestem uchylony w jego strone ;p

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
Lepiej te 400zł przeznaczyć na lepsze słuchawki niż na kartę dźwiękową. Różnice między kartami są względnie subtelne.

to już zależy kto ma jaki słuch.Większość osób bez problemu  wychwyci różnice miedzy układami.Można również napisać, że różnice miedzy słuchawkami są subtelne.

I tu jest ten problem :P Kto ma racje, ludzie co mowia ze moja integra nie pociagnie sluchawek czy ludzie co mowia ze karty dzwiekowe nie maja tak duzego wplywu ;p

akurat po przesiadce na Phoebusa z integry skok jakościowy będzie dość odczuwalny, bo to w dalszym ciągu integra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...