Skocz do zawartości

Komputer do 2500-2600 zł sprawdzenie zestawu


Recommended Posts

Witam,

 

Złożyłem taki o to zestaw komputerowy do max 2600 zł. 

 

Komputer ma służyć do gier oraz do programów typu After Affects ,Photoshop ,montażu filmików w Adobe Premiere Pro, renderingu.

 

Chciałbym ,żeby BF4 chodził na nim w FHD na ustawieniach średnich,wysokich przy min 50 FPSach patrzyłem ten zestaw na youtube i w teorii osiąga moje wymagania.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz jest dobry ? czy ma wystarczającą moc czy wybrać lepszy ? i czy kable będą długie ,żeby to ładnie było ułożone w środku.

 

 Oraz jaki cooler do tego CPU byście polecali ? kupię go dopiero później bo na razie brak funduszy ale chciałbym już wiedzieć mniej więcej ile by to kosztowało

 

Ewentualne rady jak ktoś ma proszę pisać.

 


 

 

Link to post
Share on other sites

Mam 2 kość ramu w domu 4 GB o takich samych parametrach więc łącznie będzie 8 GB w przyszłości dokupie więcej. W gry tam zbytnio nie gram. Gram tylko w battlefielda i w sumie to tyle co do pracy to często renderuje jakieś filmy,obróbka więc aplikacje wielowątkowe obsługuje.BF4 też obsługuje więcej niż 2-4 rdzenie sprawdzałem.

 

A czemu obudowa i zasilacz tragedia ? ew jakieś propozycje

Edytowane przez diabelek92
Link to post
Share on other sites

SPC to chińskie g*o, co jest sprzedawane jako polskie produkty (w 'polskich cenach'). Polska firma importuje to z Azji, ("testuje" i nalepia ładniejszą naklejkę).

 

Obudowy mają ogromny rozrzut jeśli chodzi o jakość wykonania. Polecam z3+ za 160zł jest dobrze wyk, funkcjonalna i lepiej przewiewna.

 

Zasilacz SPC to jeszcze gorsze g..., a w środku nie wygląda jak zasilacz. Polecam Tt se 530W ok. 200zł ma pół modularne kable wysoką kulturę pracy. 

 

Najmocniejszy AMD w grach kopy w d... zbiera od i3 4-gen, 

 

 

Napisz jak % korzystasz z kompa np. 60% gry, 30 AAE, itp.

 

AMD jest ciepłą podstawką, więc na cooler licz ok. 200zł z wysyłką

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

60% Filmy,przeglądanie internetu,szkoła,codzienne korzystanie

20% Gry (battlefield4) nie gram w minecrafta,lola czy inne gry strategiczne i nie będę grał ew jak wyjdzie GTA 5 to może bym chciał zagrać tak to w sumie tylko BF4 

20% rendering filmów w Adobe Premiere Pro,czasami zabawy z After Effects 


Do tego zestawu co podałem to jaki jest rekomendowany zasilacz ? Jaka moc ? 550,600 ? 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz model monitora? 

 

 

Jesteś pewien że zamawiasz na techplanet? Esc.pl, morele.net mają lepsze ceny i więcej części.

 

W Twoich zastosowaniach lepiej wziąć coś od Intela bf3/4 lubi moce CPU, a "czerwoni"  do nich nie należą.

 

Pod to 

 

 

20% rendering filmów w Adobe Premiere Pro,czasami zabawy z After Effects
 

Dał bym 8GB ram.

 

Zestaw od mnie to http://www.morele.net/inventory/info/Ct1IKk/ 2600zł

 

Dostajesz w nim

-mocne 4 jaja niebieskich 

-8GB polecanego tutaj ramu

-dysk 1TB mniej awaryjny od tego co podałeś

-najlepszą (dla mnie) obudowę do 200zł, b.dobrze przewiewna, dobrze wyk, 4x fans (ciche) w zestawie.

-płytę w ATX, z 4* slotami Ramu, z dobrą sekcją zasilania

-zasilacz (testowany przez rynek) z zapasem mocy

 

 

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

 

Jaki masz model monitora?

Link to post
Share on other sites

Monitor to LG Flatron IPS 234 (24 Cale FHD)

 

Rozumiem ,że tego procesora się już nie będzie dało podkręcić?. W zestawie nie ma dysku SSD Crucial SSD M500 na którym mi zależy a dołożenie do tego dysku przekroczy już 2600 zł. Szczerze to już sam nie wiem długo planuje zakup komputera i wszyscy właśnie krytykują AMD ,że do gier się nie nadaje i tak dalej. Sprawdziłem dużo testów i może faktycznie Intel jest czasami wydajniejszy np o 10 fps czy mniej ale patrzyłem również na YouTube jak i testy różnych ludzi co grali na tym procesorze nawet z kartą r9 270 i grali np na ultra i wysokich przy komfortowej liczbie klatek.

 

Nie jestem fanem AMD lecz z tego co widzę AMD ma przystępne procesory w przystępnej cenie/wydajności i mają możliwość podkręcania. Co do Intela może intel jest lepszy ale jeżeli w przyszłości chciałbym np podkręcić procesor to tego nie zrobię a ,żeby to zrobić trzeba dołożyć dla mnie dość znaczną sumę do procesora z odblokowanym mnożnikiem lub ewentualnie przy wymianie procesora trzeba wymienić całą platformę bo procesor będzie już na inną podstawkę i ceny takiej przyjemności zbijają z nóg.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi dlaczego AMD co po podkręceniu i tak jest słabszy od i5 (w Twoich zastosowaniach)?

 

NA zestaw z AMD dasz:

600 CPU

200 cooler, aby trzymał zdrowe T, na mocnym oc

300 mobo

jest 1100 (zł)

 

i5 jest za:

270 mobo

680 CPU

Razem 950(zł)

 

Przeliczając w latach (po kupnie chłodzenia), dasz 150 więcej, a i5 i tak będzie wydajniejsza od AMD po oc.

http://pclab.pl/art56366-4.html sugeruję cały.

 

Dysk ssd niestety nie wchodzi do budżetu, tzn można go tam na siłę pchać, ale odbije się to na innych podzespołach.

Razem po obcięciu wszystkiego stracisz ok.10-30% wydajności z tego co Ci proponuję.

 

 

 

20% rendering filmów w Adobe Premiere Pro,czasami zabawy z After Effects 

 

Do tego bardziej CI się przyda  8GB RAMu, niż ssd.

 

Zauważyłem ze chcesz gtaV odpalić, wybierając amd nawet nie masz co marzyć o tym tytule. (oczywiście pójdzie, ale płynna rozgrywka pozostanie marzeniem z dobrą grafą).

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

Mam kość jedną wolną do nowego komputera GoodRam 4 GB CL9 1333Mhz + dodałem taką samą w sklepie i wepchnąłem ten dysk SSD i wyszło mi 2695 zł.

 

Czy zmiana ramu z 1600 na 1333 wpłynie jakoś znacząco na wydajność ?.

 

Oraz zakładając ,że nie używałbym After Effects i Premiere Pro to nadal uważasz ,że ten Intel byłby lepszy na przyszłość w grach wraz z tą kartą? 

 

Oraz znalazłem coś takiego 

 

Na tym procesorze AMD i słabszej karcie R9 270 na ultra ma od 60FPS+ dochodzi nawet do 90.

Link to post
Share on other sites

Edytowałem posta 1min po Twoim. Piszę bo nie wiem. Widziałeś to--> http://pclab.pl/art56366-4.html ? 

 

 

 

Mam kość jedną wolną do nowego komputera GoodRam 4 GB CL9 1333Mhz + dodałem taką samą w sklepie i wepchnąłem ten dysk SSD i wyszło mi 2695 zł.

 

Do którego zestawu? mojego czy twojego?

 

 

 

Czy zmiana ramu z 1600 na 1333 wpłynie jakoś znacząco na wydajność ?.

Znacząco to nie ale---> http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8 przeczytaj cały.

 

Jak ram masz za free to mogą być.

Link to post
Share on other sites
 

AMD FX 8320 w BF4 osiąga tyle samo klatek na sekundę co każda i5...oczywiście z włączonym Mantle.

Żartujesz? he hehe... , a tak na poważnie to zarzuć linkiem BARDZO PROSZĘ!!

 

 

@diabelek92

Edytowałem posta 1min po Twoim. Piszę bo nie wiem. Widziałeś to--> http://pclab.pl/art56366-4.html ? 

 

 

 

Mam kość jedną wolną do nowego komputera GoodRam 4 GB CL9 1333Mhz + dodałem taką samą w sklepie i wepchnąłem ten dysk SSD i wyszło mi 2695 zł.

 

Do którego zestawu? mojego czy twojego?

 

 

 

Czy zmiana ramu z 1600 na 1333 wpłynie jakoś znacząco na wydajność ?.

Znacząco to nie ale---> http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8 przeczytaj cały.

 

Jak ram masz za free to mogą być.

 

 

 

Oraz zakładając ,że nie używałbym After Effects i Premiere Pro to nadal uważasz ,że ten Intel byłby lepszy na przyszłość w grach wraz z tą kartą? 
Zdecydowanie TAK link wyżej.

 

Na to co podałeś tj 1600x900px szkoda tego GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

seriouskuba, dnia 01 Wrze 2014 - 20:13, napisał: AMD FX 8320 w BF4 osiąga tyle samo klatek na sekundę co każda i5...oczywiście z włączonym Mantle. Żartujesz? he hehe... , a tak na poważnie to zarzuć linkiem BARDZO PROSZĘ!!

Proszę cie bardzo:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/mantle/charts/bf4_mp_cpu_4670k.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/mantle/charts/bf4_mp_cpu_fx8350.png

Link to post
Share on other sites

Czyli podsumowując wyszło mi to tak

 

http://s30.postimg.org/y47veoti5/komp_3.jpg + 4 GB Ram mam w domu wolne.

 

Taki zestaw jest ok do gier oraz do przyszłych gier typu np GTA 5 jak kiedyś wyjdzie oraz Adobe Premiere Pro i After Effects ?

 

Bo widzę ,że kolega wyżej pokazał rożnicę tylko 3 FPS na korzyść Intela i teraz znowu juz sam nie wiem.

Edytowane przez diabelek92
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo widzę ,że kolega wyżej pokazał rożnicę tylko 3 FPS na korzyść Intela i teraz znowu juz sam nie wiem.

Nie sugeruj się testami z pclola, bo są kija warte.

 

 

 

Taki zestaw jest ok do gier oraz do przyszłych gier typu np GTA 5 jak kiedyś wyjdzie oraz Adobe Premiere Pro i After Effects ?

Jak najbardziej. Ewentualnie można pomyśleć o karcie od Nvidii z CUDA, ale to nadwyręży budżet. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak najbardziej. Ewentualnie można pomyśleć o karcie od Nvidii z CUDA, ale to nadwyręży budżet. 

 

Chodzi Ci pewnie o wspomaganie renderowania za pomocą karty graficznej. Wiem jak to działa bo na GTX 560 tak robiłem lecz Radeon ma właśnie funkcje mantle która w BF4 dużo daje. Ew może jakaś propozycja odnośnie innego chłodzenia modelu R9 280 ? czy ta karta która jest z tym chłodzeniem będzie ok ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chłodzenie jak najbardziej da radę ale zauważ że sapphire udziela 2 lata gwarancji.

 

To dobrze czy źle ? wydaje mi się ,że 2 lata to długo. 


Jeszcze pytanie co do SSD bo nie widzę w obudowie miejsc na 2,5 cala dysk. Jeżeli zamówię to tak jak jest teraz to oni zmontują to prawidłowo czy przyślą po prostu dysk jako oddzielny element do zamontowania we własnym zakresie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...