Skocz do zawartości

Recommended Posts

Parę dni temu grając na swoim pc, niespodziewane wyskoczył bluescreen i towarzyszące mu poziome paski ekranu. Od razu pomyślałem, że karta jest przegrzana i otworzyłem pokrywę komputera żeby zobaczyć że jeden z wentylatorów karty graficznej wypadł i wisiał na przewodach. Aktualnie gdy włączam komputer paski na ekranie pojawiają się od razu i zaraz po załadowaniu windowsa wyskakuje bluescreen, lub komputer włącza się na 1-1,5h po czym ekran robi się po prostu czarny bez bluescreena.

 

A tutaj zdjęcie:

http://i.imgur.com/OlyXeha.jpg

 

Ostatnimi dniami sporo czytałem na temat przegrzania i propozycji "napraw". Czy karta naprawdę jest już skazana na śmierć czy może warto spróbować piekarnika? Dodam tylko że jeżeli już komputer uruchomi się na tę godzinę to działa bez najmniejszego zarzutu nawet pod dużym obciążeniem, mogę grać i temperatury są wysokie, moment w którym karta się wyłącza jest naprawdę losowy.

 

Uaktualniłem wszystkie sterowniki, zmieniłem pastę na rdzeniu, próbowałem zmniejszać taktowania rdzenia, shaderów, pamieci i chyba to coś dało bo po podczas grania zanim karta się wyłączyła najpierw wyskoczył błąd coś o sterownikach DirectX i shaderach. Po tym jak monitor zrobi się czarny cały komputer nadal chodzi, dysk twardy coś tam sobie czyta, tylko muzykę na początku przycina po czym całkowicie przechodzi w buczenie lub zapętlony dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz BeQuiet 600W

Procesor Phentom x4 955be

RAM 8GB

Dysk twardy seagate 1TB

Cały zestaw od 4 lat chodzi bardzo dobrze. Dziś podczas grania pokazał się błąd o którym wspomniałem w pierwszym poście:

 

http://i.imgur.com/AnOK1G7.jpg

 

 

Wygooglowałem błąd i dotyczy on tylko battlefieldów, ale sama karta graficzna przestaje działać podczas zwykłego użytkowania komputera.

Edytowane przez Ravier
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...