Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne - wybór radiatorów i bloku na GPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jimhaumman,

Recommended Posts

Witam :) przymierzam się do kupna nowego komputera, w którym chciałbym zainstalować chłodzenie wodne. Komputer kupię w ciągu miesiąca lub dwóch, pierwszy raz składam sam komputer, więc jestem laikiem w tej dziedzinie, a tym bardziej w chłodzeniu wodnym. Planuję kupić chłodzenie wodne Swiftech H220-X, które rozszerzę o blok wodny na płycie głównej Maximus VII Formula i blok wodny na GPU. I tu pojawiają się moje dwa pytania:

1) Czy do schłodzenia podkręconego procesora i5 4690K oraz GTX 780 wystarczy fabryczny radiator Swiftech'a 240mm oraz pojedynczy 140mm?

2) Z zakupem wstrzymam się do premiery GTX 8xx/9xx ale w obecnej sytuacji na rynku lepiej kupić GTX 780 od Asusa ROG Poseidon czy zwykłą 780 i kupić osobny blok wodny. Jeżeli kupno osobnego bloku wodnego będzie oferowało niższe temperatury to jaki blok wodny kupić i jaką wersję 780 (referent czy nie).

Trochę się rozpisałem, ale z góry dzięki za wszelką udzieloną pomoc :P

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy 1000-1500zł, najchętniej jak najmniej, ale nie kosztem jakości wykonania czy dużym spadkiem wydajności. Jeżeli normalne LC to jaka pompa, rezerwuar i blok na CPU?

[EDIT] W wyborze obudowy zastanawiam się pomiędzy 900D a Cosmos II, więc nie będzie problemów z brakiem miejsca.

Edytowane przez checkmate5
Link to post
Share on other sites

1000zl za cpu i gpu ? powodzenia %-)

 

troche wiecej informacji jak bys dal jakie bloki full cover czy plexi jaka kolorystyka ukladu zlaczek rezerwuar zatokowy czy tuba jak tuba to czy z topem na pompke jak zatokowy to czy z pompka itd ... jak bys sie zdecydowal na konkretna obudowe

 

wtedy moze ktos tobie cos zlozy

 

gpu jak masz zamiar wodowac to referenta bierz

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że chłodzenie wodne to niebagatelny wydatek, dlatego chciałem coś w większości gotowego, jak właśnie H220-X. Odpowiadając na twoje pytanie, gdybym składał pełnoprawne LC, to: bloki full cover, kolorystyka układu czarno-czerwona. Złączki czarne, węże czerwone. Rezerwuar tuba. Nie wiem o jaki top chodzi, ponieważ jak już pisałem jestem kompletnym nowicjuszem :)

Obudowa raczej Cosmos II, tylko koniecznie będę musiał wyciąć sobie okno :D

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi około 1300zł, więc w moim budżecie :) w przyszłości pewnie zainwestuje w pełnoprawne LC, ale na razie nurtują mnie dwa pytania, dla których założyłem temat. Czy różnica wydajności pomiędzy normalnym blokiem wodnym na GPU, a 780 Poseidon będzie wysoka? Poseidon ma już fabryczny blok wodny, poza tym wygląda bosko :D Gdybym zakładał blok wodny na referenta nie wiąże się to przypadkiem z utratą gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Za taką kwote to masz gotowy zestaw

http://www.angela.pl/p10335,alphacool-nexxxos-cool-answer-360-d5-ut-set.html

Porządna pompka a i blok cpu nie byle sobie.Dokupujesz blok GPU, 2 złączki i ewentualnie chłodnicę 240 w póżniejszym czasie.Co do utraty gwarancji to zależy od marki ,czy ma plomby na śrubkach.

Edytowane przez zulugula11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten asus ma blok wodny tylko na procesor,sekcja zasilania jest już chłodzona przez radiator aluminiowy i wentylatory co zapewne generuje niepożądany chałas.Bloki wodne do GPU projektowane pod referenty mają już sekcje zasilania chłodzone wodą,a więc i niższe temperatury .Na moje ta chybryda to marketingowy bajer.

Edytowane przez zulugula11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Będe miał na sprzedaż chłodnicę 240mm jedną od EK a drugą phoyba.

780 Poseidon ta karta to głupota,szkoda na to kasy.

Kup zwykłą kartę referencyjną i blok wodny z backplatem.Wydajność w Twoim układzie w większości będzie zależeć od tego ile chłodnic w nim zamontujesz.

240mm to takie minmum(napewno jedna z najlepszych chłodnic jaką możesz kupić,nie jakieś badziewie,typu black water),podczas grania to o ciszy napewno będziesz mógł zapomnieć bo wentylę będą musiały iść na 100%,chyba że zamontujesz ich po obu stronach chłodnicy.

Chcesz kupić 900d i wsadzić do niej tylko jedną chłodnicę 240mm?

Popatrz lepiej na 750d,mniejsza i tańsza.

Edytowane przez jimhaumman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam już zrobione biurko do obudowy tak dużej, jak 900D lub Cosmos II, więc jeśli kupię coś mniejszego to będzie śmiesznie wyglądać, ale ok, chcę mieć dużo opcji rozbudowy, zamontuję pewnie 420mm na topie i 140mm z tyłu (powinno wystarczyć?). Jakiej marki najlepiej kupić blok wodny na GPU, lub może polecicie coś konkretnego?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...