Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym jeszcze pokombinował. Z tym wyjmowaniem baterii to jak zrobiłeś? Na dłuższą chwilę? Na 10 sekund może nie zadziałać, w instrukcjach piszą, żeby na 5 minut. Chociaż nie wiem co w nowym BIOSie mogłoby być nie tak. A jak nie, to idź do sklepu i niech dają nową od razu :P

 

PS To jest właśnie płyt ze zintegrowaną grafiką :D Zawsze łatwiej wykluczyć jedną z awarii :D

Link to post
Share on other sites

Problem mogą stanowić pamięci RAM na stronie Gigabyte'a jest napisane odnośnie obsługi RAM: "DDR2 1200+/1066/800/667 MHz", więc twoje 533MHz mogą sprawiać problem.

 

Dokładnie, niech ci ją sprawdzą z szybszymi pamięciami i jak wtedy nie odpali, to wymiana. A jak będzie działać, to czeka cię zakup pamięci.
Link to post
Share on other sites

Niestety mam problem; po podłączeniu wszystkiego pokazuje się komunikat "Błąd ładowania systemu operacyjnego" co prawda polskie znaki są zmienione. W BIOSie dysk jest widoczny, podłączałem już do kilku portów SATA, czy trzeba coś jeszcze zrobić? Zasilanie podpięte :D

Link to post
Share on other sites

Nie przewidziałem tego, ale chyba nie w tym problem, ponieważ na starej płycie wszystko chodzi... BIOS widzi dysk, a jak się ładuje wszystko to pokazuje, nie łączy, czy coś (szybko się zamyka ekran) i na czarnym tle ten napis...

 

Wyczytałem na innym forum, że może być niezgodność sterowników chipsetów i trzeba reinstalke robić xD Na szczęście na C mam (b ędę za 10 minut miał :D) tylko system :P

 

albo i nie... instalator nie widzi zainstalowanych dysków, a BOIS owszem... co robić?

Link to post
Share on other sites

Hmm, dysk SATA? Jeśli tak to standardowo:

1) wyłączyć AHCI w BIOS

2) zintegrować sterownik z płytka instalacyjna w nLite

 

Polecam rozwiązanie pierwsze, szukaj coś z dyskami, coś SATA, IDE, AHCI... tego typu hasła :D

Link to post
Share on other sites

Zresetowałem BIOS, włączył się instalator, sformatowałem dysk, skopiowały się pliki i komputer się zrestartował (tak jak powinien) ale pokazuje się komunikat o błędzie ładowania systemu op. Co mam zrobić?

 

Opiszę zwięźlej: dysk (partycja C, są jeszcze 2 inne) został sformatowany. pliki zostały skopiowane na C, uprzednio sformatowany. Komputer się restartuje i powinien się teraz uruchomić, a tu pojawia się ten nieszczęsny komunikat na czarnym tle bez polskich znaków... Co na to poradzić?

Link to post
Share on other sites

Nie mam stacji dyskietek :D Zaraz popróbuję z ustawieniami w BIOSie. Ale piszcie jak coś Wam wpadnie do głowy.

 

I kur... na starej płycie system się instaluje, nie ma żadnego komunikatu... Może to chodzi o sformatowanie całego dysku? Nie tylko jeden partycji systemowej... Wolałbym nie.... Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Właśnie problem w tym, że musiałbym ze 100GB skopiować, więc musiałbym mieć pewność, że kupno nowego dysku jest niezbędne... Dysk to wydatek około 100zł, więc nie jest lekko. Mówisz, żeby SP3 sobie załatwić? Ew. jeśli coś jeszcze przyjdzie Ci na myśl to pisz :D

Link to post
Share on other sites

100GB to są 'podstawy' czyli wszystkie programy poinstalowane wywalam zostawiam tylko główne rzeczy. 100GB to jednak sporo i troszkę ciężko o tyle. Flasha mam 16GB, aparat 4, a reszta ?? xD Visty nie mogę, ponieważ głośniki i telewizyjna nie działają. Jeżeli faktycznie to będzie super trudne to Vistę zainstaluję ale to jest ostateczność :D Może jakaś :idea: przyjdzie Wam na myśl :P

Link to post
Share on other sites

To zrób backup tego, co najważniejsze i próbuj.

PS Załatw płytkę XPSP3, tam ponoć z tymi dyskami lepiej idzie. Ponoć.

Moim zdaniem płytę Win XP SP3 możesz nawet z torrentów pobrać, grunt, że masz oryginalny klucz, bo sądzę, że jest to wina sterowników AHCI, a skoro Torture mówi, że to powinno pomóc to warto spróbować

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...