Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trzeba by znać dzielniki płyty dla RAMu.

W mojej EP35-DS4 do dzielniku 2.00 533Mhz dla RAMu można uzyskać przy FSB 266 co przy E5200 dałoby max OC na poziomie 3,4Ghz później musiałbyś OCnąć RAMy więc podejrzewam, że w tej płycie będzie podobnie.

BTW. Te RAMy to jakieś no-name czy firmówki?? Próbowałeś już jakiegoś OC na nich??

Link to post
Share on other sites

Jest to moja pierwsza zmiana płyty głównej i pojawił się problem; wszystko podłączam, ale jak włączam komputer to ekran jest czarny i nic nie pokazuje. Monitor pokazuje, że brak sygnału. Podłączyłem kartę graficzną do slotu i kabelek 2-pinowy do "sys_fan1". Próbowałem też z sys fan 2 ale też nic nie daje... wentylator od procka działa, diody procka pokazują, że ok, a po około 15 sekundach komputer się sam resetuje, oczywiście przy czarnym ekranie...

 

PS. grafika jest sprawna bo teraz ją sprawdziłem i chodzi. nie wiem czemu tam po prostu mie się nie pokazuje obraz...

Link to post
Share on other sites

Jak do procka? Włożony i podpięte chłodzenie :D Na innej karcie jest to samo, zasilanie podpięte, wentylator chodzi tylko nie ma sygnału. Płyta nie piszczy, wszystko sprawne (ew. płyta ma problem, choć jest nowa). Może nie tak podpinam?

Link to post
Share on other sites

No to może płyta walnięta :D. Idź do Proline'u może Ci od razu nową dadzą.

 

Jeszcze wyjmij na chwilkę bateryjkę od BIOSu.

 

Jest jeszcze inna możliwość. Twoja płyta obsługuje E5200 od BIOSu F7 więc może wystarczyłby update jeśli dorwałbyś starszego procka pod 775 - aczkolwiek to nie musi być to.

Link to post
Share on other sites

Bateryjka była na pierwszym miejscu :D

Tylko, że ja mam E6300 (czyt. podpis - na sprzedaż, bo właśnie chciałem kupić E5200). Mam pewność sprawności wszystkiego oprócz właśnie płyty głównej... Chyba, że Ci chodzi o problem z E6300, ale na gigabyte.pl piszą, że ma działać xD Zadzwonię, chociaż nie... już po 19 to jutro rano zadzwonię zadzwonię do proline, czy mógłbym przyjechać na support :D Ew. jeśli ktoś by jeszcze na coś wpadł to pisać :P

 

PS. czego to może być jeszcze wina? jak podłączam do starej to wszystko pięknie działa... diody na nowej pokazują, że z prockiem wszystko OK...

Link to post
Share on other sites

Czyli skończyło się na EP43-DS3L? Czyli ta felerna, z którą kumpel miał problem... Mówiłem, żebyś tej nie brał :D

 

Powiedz mi jak wygląda config pamięci? Bo on miał właśnie przygody z RAMem. Spróbuj odpalić na jednej kostce.

Link to post
Share on other sites

@kubbak, już robię to co mówisz, tylko odpowiem @torture: powiem Ci szczerze. Bardzo mnie ucieszył fakt, że znalazłem płytkę na P43 za troszke ponad 300zł. Nie wiem czy taka problematyczna. Do ProLine pojadę jutro po szkole, na szczęście wcześnie kończę, to się wszystko okaże. Może faktycznie PCI-E walnięte... Ramy nie mam w dualu. Mam jedną kostkę 2GB 533MHz Kingston PC-4300 :D Zaraz dopiszę co z piszczeniem

 

edit: podłączyłem wszystko po kolei i teraz.... .... płyta włącza się na ułamek sekundy i gaśnie... jadę do serwisu jutro... zaraz napiszę ze starej płyty :P

Link to post
Share on other sites

Podpiąłem grafikę i procek - powinien się pojawić komunikat o braku ramu i HDD. Takowy się nie pojawił :D Jutro mnie czeka wycieczka :P

 

edit: piszę ze starej płyty, bo nie powiem komputera na starej płycie :D płyta jest na jabłuszku (takie do zjeżdżania w zimie z pianką po jednej stronie) i jest dobrze xD mam nadzieję, że mi to wymienią i nie będzie problemów :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...