Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć :D

Co niektórzy mogą zobaczyć moje posty na temat procesora E5200, oraz sprzedaży E6300. Te posty są wstępem do chęci rozbudowy komputera. Na kartę graficzną i zasilacz nie mam pieniędzy, więc rozbuduję co innego :D Pomyślałem, że zmienię procesor na szybszy. Tu pojawił się problem; moja płytka nie obsługuje 45nm... I tu nasuwa się pytanie do ekspertów: czy wstrzymać się z rozbudową i za jakiś czas zmienić na AMD, czy kupić teraz jakąś płytę główną i na niej kręcić nowego proca? Sam nie wiem, zastanawiam się nad tym przez całe święta :) Jeżeli chodzi o płytę to myślałem nad czymś do 350/400zł. (bardzie do 350)

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Więc w tej cenie to ASUS P5QL-E powinien się zmieścić, a płytę tę poleca bardzo wielu użytkowników (niestety sam nie miałem z nią styczności).

 

A z odłożeniem modernizacji to bardziej zależy ile byś wtedy przeznaczył na rozbudowę, no i jaką wydajność i cenę będą miały nowe Athlony, bo niestety ceny nowych Phenomów II zaczynają się od ok. 500 zł, więc nie sądzę, żeby w najbliższym czasie spadły o więcej niż 100 zł (no chyba, że złotówka znowu masakrycznie się umocni, co niestety nie jest zbyt realne)

Link to post
Share on other sites

Znajomy miał problemy z pamięciami na tej EP43, poszła na gwarancję po 2 dniach. Ja zrobiłem to jeszcze inaczej, poszukałem na allegro jakichś płyt pod P35 :D E5200 działa bez problemu, a wyszło z 240zł ze wszystkim. Różnic między P35 a P45 olbrzymich nie ma, więc nie widzę sensu wydawać 150zł więcej :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam dokładnie taką (P35-DS3L). Wszystko działa jak należy, obsługa 45nm jest. Niedługo wyjdzie mój "rzut okiem" [jak tylko zostanie zaakceptowany] i tam będziesz mógł zobaczyć małe porównanie do DS3. Moim zdaniem P35/P43 to jedno to samo, różnica jest w jakichś niuansach - dla mnie mało istotnych :D Aha, o i cena zdecydowanie lepsza. Znalazłem na allegro za 220zł, nowa, OEM.

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz, że ta płytka dość dobra jest? Ma obsługę 'tylko' 8GB (mam 2 :D) ale nie chcę za szybko zmieniać płyty i czy oby to wystarczy na kilka lat? Ładnie się na niej kręci procesor? Nie masz z nią żadnych problemów?

 

edit: a inne? bo tą trudno znaleźć (na allegro jakieś dziwne oferty są)

Link to post
Share on other sites

W OC się nie bawiłem, bo potrzebuję lepszego coolera. Na boksie nawet nie podwyższam o 1MHz, bo nawet przy natywnym taktowaniu jest dźwięk mnie denerwuje :D Ale z tego co czytałem, ma takie same właściwości OC jak DS3 (może trochę słabsze, bo ma tylko 4-fazową sekcję zasilania).

 

Co do tych 8GB, podejrzewam, że nawet jakbym ja miał za 3 lata to przemęczyłbym się z tymi 8GB :D Myślę, że to ilość wystarczająca :)

 

Problemów nie miałem żadnych w ciągu tych kilku dni używania. Nie grzeje się, wszystko zostało wykryte prawidłowo. Zobaczymy jak będzie to wyglądać później :D

 

To, że słabo dostępna to wiadomo. Sam dopadłem jakąś jedną okazyjną sztukę. Z nowych to każda na P43/P45 powinna Ci wystarczyć na te 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Więc poszukam tej :D Jeśli ktoś by znalazł tą: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,42944/ płytę w dobrej cenie to proszę o linki. Mile widziane sklepy we Wroclove :D

 

PS. ta płyta by mi bardzo odpowiadała, bo bym nie musiał wymieniać pamięci, a 8GB to faktycznie nie tak 'mało', gdy Crysis na high potrzebuje 2GB xD Jeszcze tylko jedno pytanie: ona nie ma obsługi RAID? bo coś nie mogłem się dopatrzeć...

Link to post
Share on other sites

To są naprawdę niewielki różnice. Jeżeli masz do wyrwania DS3R to też może być, one i tak bazują na jednej płytce wszystkie. Właściwie to jaki masz budżet? Bo ja swoją kupiłem w tym sklepie, który teraz ma do sprzedania: http://www.allegro.pl/item608087404_gig ... ancja.html

 

 

A link rzeczywiście nie działa - do zatwierdzenia.

Link to post
Share on other sites

Znaczy budżet mam ograniczony z tego powodu, że w razie jakiś kłopotów muszę mieć troszkę zapasu pieniędzy na awaryjne części. Jak poczytałem o tych płytach na gigabyte.pl to faktycznie były dwie różnice coś w raidzie o jeszcze coś mało istotnego. Poszukam jeszcze innych ofert. Jeśli przyjdzie Wam coś do głowy to piszcie :D

PS. mnie chyba by faktycznie interesowała to DS3R :) (http://digitronik.pl/sklep-Gigabyte_GA- ... 5565,,.htm) co Wy na to? podajcie jakieś propozycje sklepów :D

Link to post
Share on other sites

Dodatek "L" (w przypadku P35-DS3L) oznacza:

1. SATA, posiada o dwa porty mniej (4 zamiast 6);

2. Firewire, brak;

3. Chłodzenie NB, mniejszy radiator;

4. Sekcja zasilania CPU, wersja L posiada o dwie fazy mniej - są cztery;

5. RAID, brak

Link to post
Share on other sites

Zdążyłem tyle wyczytać :D Tylko mam problem ze znalezieniem tej P35-DS3R rev.2 a trzeba 2 bo tam jest więcej USB :D Chyba, że polecisz mi tą co dałeś link na allegro. Ew. inne płyty?

 

Edit: powiedzcie tylko, czy ta płyta http://www.agito.pl/socket-775/gigabyte ... 28560.html na pewno mnie zadowoli i nie będę miał z nią kłopotów :)

Chyba, że coś w tych klimatach: http://www.agito.pl/socket-775/gigabyte ... 33272.html ??

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...