Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

szum w Lenovo Y510P

y510p szum intel hd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kotodali

kotodali
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 30 sierpień 2014 - 09:50

Witam wszystkich :)

Swoje pytanie kieruję przede wszystkim do posiadaczy laptopa Lenovo Y510P - mam właśnie ten sprzęt w konfiguracji: i7-4700MQ, 8GB RAM, GT755M (nie SLI), SSHD 1TB+8GB (hybrydowy), ekran FHD, Win 8.1 Pro.

Chcę się dowiedzieć czy inni w swoich egzemplarzach także słyszą szum/szmer (cichy, ale słyszalny dźwięk o wysokiej częstotliwości) wydobywający się z okolicy lewego głośnika? 

Sytuacja ma miejsce praktycznie od momentu załadowania się Windowsa niedługo po włączeniu komputera. Wyszukując problem w Internecie odnalazłem, że winowajcą jest tu grafika zintegrowana Intela (HD4600), bo gdy w Menedżerze Urządzeń wyłączę grafikę Intela i zrestartuję laptopa, szmer ustaje (ale mam wtedy rozdzielczość 1024x768). Inną sytuacją, gdy problem "znika" jest podkręcenie jaśności ekranu na maksa - przy niższych jasnościach pojawia się wspomniany szum/szmer.

Proszę więc o wypowiedzi, bo chcę ustalić czy to po prostu nie wada sprzętowa. 

• 0

#2 Banjo

Banjo
  • Entuzjasta

• 602 postów
  • 3DMark 06:7613

Napisano 16 wrzesień 2014 - 05:49

Nie mam takiego problemu ze swoim Y510P. :)

• 0

#3 Szczurle

Szczurle
  • Amator

• 54 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 05:55

Masz coś z głośnikami dosyć często zdażają się felerne niestety , ale jak masz na gwarancji jeszcze lapka to śmigaj na serwis to ci za darmo zrobią :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: y510p, szum, intel hd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych