Skocz do zawartości

geforce 465 + i7 930 jaki zasilacz?


Recommended Posts

Witam,

planuje złożyć w najbliższym czasie komputer do gier/domu taki uniwersalny ;]

części które zamierzam kupić to:

Procesor: Intel Core i7 930 2,80 GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-X58A-UD3R

Pamięć: Kingston HyperX DDR3 3x2048MB 1600MHz CL9 BOX Intel XMP

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 465 1GB DDR5 PCI-E BOX

Karta bezprzewodowa: D-Link DWA-547

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) HD103SJ

Napęd: Lite-On iHAS524-32 OEM

Monitor: Asus 24" LCD VK246H

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 600W

Klawiatura i mysz: Logitech K350 zestaw

o czyms zapomniałem??

 

oczywiście kalwiaturę, mysz i monitor już mam, procesor, płyta główna, pamięć nie ulegną już zmianie, resztę kupię jak będę mieć chwilę wolnego czasu. ale mam dylematy odnośnie:

karta graficzna: czy uważacie że lepiej kupić geforce 465 czy 470? ja wolę geforcy tylko chciałbym troche cichszą i mniej grzejącą się. a 465 ma niereferencyjne świetne chłodzenie. zapewne ją podkręcę ale może jednak 470?

karta bezprzewodowa: jaką wybrać dobrą kartę z perspektywą oczywiście że zmienie router na taki z obsługą sieci "n". oczywiśćie tak do 150zł maks.

dysk twardy: według testów jakie przeglądam ten model samsunga jest najlepszy ale czy napewo?? moze wd albo baracude?

napęd optyczny: narazie nie mam blue-ray ani nie zamierzam kupować płyt bo są drogie. więc dvd wystarczy ale jaki model polecacie? zawsze mialem lite-on stąd wybór padł odrazu na tę firmę bo jest sprawdzona. tak do 150zł

zasilacz: najważniejsze!! czy ten zasilacz wytrzyma i nie spłonie mi komp z przegrzania? jaką moc wybrać? nie zamierzam rozbudowywać kompa już bardziej. jeśli będę chciał zrobić SLI to zmienię zasilacz. więc potrzebuję zasialcza do tej konfiguracji.

najwazniejsze pytanie to wlasnie zasilacz. taki żeby mail odpinane kable i wiadomo (bo inne sie nie liczą) markowy. preferuje tez cisze będę duzo siedzial przed kompem ;]

Link to post
Share on other sites

O niczym nie zapomniałeś, tylko że karta g. i procesor są beznadziejne. Kartę zmień na GTX460 i procesor na core I5 760 ew. na I7 860 bo nie opłaca się dopłacać do i7 9xx wydajność i5 jak narazie wystarcza w 100%, zawsze zostaje oc ^^

Link to post
Share on other sites

Komp bleeeeee ^^:P

 

Lepiej takie coś :

 

 

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

737,99zł

 

Płyta główna DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156

387,99zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 2x500GB (RAID0)

313,98zł

 

Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1066 2x2GB CL7 Gold LV

346,99zł

 

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA

113,92zł

 

Nagrywarka DVD LG GH22LS50 SATA OEM czarna

90,17zł

 

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

303,98zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ ModXStream Pro 600W Mod.

270,99zł

Podsuma: 2566,01zł

 

Ceny ze sklepu ram.net

 

I ta karta graficzna bo jej nie ma w ram.net http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63114 i tyle by było z mojej strony, o wiele lepszy komp niż co ty zaproponowałeś.

Link to post
Share on other sites

ok widze jednoznacznie odradzacie mi i7 9xx tylko czemu? jak patrzylem na testy to roznica jest spora na kozysc 9xx. wybralem tez tego procka bo 4gb ramu to mało a 8gb znowu za drogie:/. bo wiecie jak potrzebuje tez wydajmego kompa aby nie byl tylko dobry w grach (gdzie lubie raczej max detale a nie marne 800 na 600 :P ) ale i moich obliczeniach matematyczno -statystycznych. na ostatnim kompie (asus f3jc) jedna operacja zajmowala mu 10h a wolalbym zeby odbywalo sie to szybciej ;] geforce dlatego ze chce zaczac programowac w CUDA i dlatego potrzebuje wydajnej ale tez cichej karty (a w naszym kraju nie ma niereferencyjnych 470, pytałem się w agito.pl i komputronik.pl to narazie nie przewiduja wprowadzenia takich kart). @toniek-94 poruszył temat RAID0. rozwazalem mozliwosc macierzy ale kurcze u mnie ciagle wylaczaja i wlaczaja prad... w razie tez awarii sieci dane ulegna awarii? a ja nie moge sobie pozwolic na ich utrate bo sa zbyt cenne ^^( znowu na zakup 4 dysków do macierzy 0+1 mnie nie stac narazie. macierz była by super ale niestety ja nie widze takiej mozliwosci chyba... a co myslicie o nagrywarce i zasilaczu? bo tu najmniej sie orientuje...

Link to post
Share on other sites

I7 920 tak samo wydajny co I5 750 w grach, w programach lepszy I7920, ale platforma na LGA1366 wychodzi strasznie drogo, możesz tez wybrać I7 na LGA1156, czyli I7860 i wtedy będziesz miał identycznie co Corei7 920 na LGA1366 w grach i programach, ale o wiele taniej.Możesz wziąc RAID0 z Samsung F3 500GB i do tego jakiś dysk na backup, żebyś tam przechopwywał najważniejsze dane, i to wyjdzie taniej niż RAID 0 + 1. Jak chcesz bardzo dobrą wydajność w grach na full detalach to zrób SLI z GTX 460 1GB , podałem dobrą płytę do tego.

Mam pytanie używasz jakiś programów które wymagają dużo ramu i dobrego CPU, typu 3DSMAX, Autocad ,, czy Photoshop CS5 ? bo wtedy by trzeba trochę zmodyfikowac zestaw.

 

Zasilacz co podałem jest cichy i modularny, bardzo dobry zasilacz, a napęd wypala poprawnie płyty i tyle mam do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites

wlasnie przeczytalem info ze bedzie obnizka kart geforce o nawet 21% wiec poczekam z kupnem;] tylko ciekawe kiedy obniza ;] zawsze mozna bedzie w zamian cos innego kupic. a kompa bede uzywal jak mowie procz codziennych spraw do gier i obliczen. kozystam glownie z excela, accessa w vba do obliczen statsytyk typu kowariancje, wspolczynniki beta itd. pracuje w branzy finansowej i jak chce robic codzienne analizy, to chce aby robilo sie to szybko i dobrze. z czasem napisze wlasny program w c++ i wykorzystam do tego CUDA. stad nie tylko obecnie chce wydajny procesor ale i karte graficzna. denerwuje mnie tylko to ze nie ma 470 niereferencyjnych. co prawda producenci pokazuja takie modele ale jakos nie widze ich w sklepach. co do RAID, swoja droga kurcze mam dysk NAS i moglbym ustawic automatyczny bacup danych. ale jak to jest np jak wylacza nagle prad i komp siądzie to jakie jest prawdopodobienstwo ze bedzie awaria dyskow?? zreszta przypomialo mi sie ze chyba podstawke 1156 czeka w i kwartale 2011 wymiana a obiecali ze 1366 jeszcze pociagnie dluzej!!

Link to post
Share on other sites

GTX 460, a GTX470 są róznice w grach, ale CUDA sprawnie działa na obu kartach, więc nie będziesz zawiedziony. To jak robisz w tych programach to mógłby się przydać Corei7 860 lub odpowiednik tego procesora Xenon. Musiałbyś pomyśleć nad tym procesorem, bo ma 4 rdzenie i 2 wątki, więc przy wymagajacych programach by się przydał. Co do dysku ,jak bys robił ciągle backupy ważnych plików, to nie powinno być problemu, twój dysk by się tutaj przydał.

Link to post
Share on other sites

Inne procki wychodzą na te sockety, pamięć w jednym dual w drugim tripple (przereklamowana wydajność), no i CF i SLI w prędkości 16x16, ale socket LGA1156 ma 8x8 to różnicy nie ma między tym 16x16 ,a 8x8.

 

Dużo osób zakłada RAID0 i nie ma problemu z awarią.

Link to post
Share on other sites

a jaki bys zalecal zasilacz jelsi chcialbym dajmy na to 465 sli? ja wybralem OCZ ModXStream Pro 700W Modular ale czy starczy? plus to ze podkrece grafike. niby konsumpcja sie prawie wtedy nie zwieksza ale .... A czy jest mozliwosc zeby np. gdy uzywam kompa tylko do neta wylaczyc jedna karte bez ingerencji w sprzet? bo po co ma ciagnac prad i szumiec jak nie chce np grac w danym momencie. a wlaczyc tylko jak potrzebuje? i czy jak chcialbym podkrecic procesor to czy standardowe chlodzenie starczy? nie mowie o ekstremalnym podkrecaniu ale poprostu troche wycisnac. a jelsi nie to jaki wiatrak polecasz taki niedrogi a dobry ;] zalmana?

Link to post
Share on other sites

1) Nie stara szyna tylko DMI.

2) Przyszłościowy żaden nie jest, bo w ciągu pół roku Intel wyda nowe podstawki.

3) 465 to chyba najgorsze Fermi jakie tylko jest, daj sobie z nią spokój. Tym bardziej w SLI.

 

Zdecyduj się najpierw na jakąś platformę i wtedy można pomyśleć co do czego. Zestaw tońka jest wypasiony, bierz każda część dokładnie taką, jaką napisał. Cooler masz podany też. SLI sobie daruj, jak 460 nie będzie Cie zadowalać po jakimś czasie (myślę, że rok swobodnie), to wymienisz samą grafikę na coś nowego - za rok będzie w czym wybierać.

Link to post
Share on other sites

ok to dajmy na to jaki zasilacz pociągnie taką maszynę jaką opisałem na początku ale zamist jednego dysku będą dwa 500gb samsung f3 w raid0 i 2 razy 465 gigabyte ale podkrecone. wiec musi byc zapas mocy. czy 700W wystarczy?? bo czytam ze z jedna karta moja konfiguracja pociagnie 400w. ale wole spytac bo sie na zasilaczach srednio znam...

Link to post
Share on other sites

hm... nie wiem ja widze w testach ze 465 swietnie sie podkreca i tak tez zamierzam zrobic ze swoim. zreszta juz jest zatwierdzone ze cena 465 spadnie o 21% (w USA juz są nowe ceny, u nas poczekamy troche) a 460 spadnie dopiero we wrzesniu. wtedy we wrzesniu to ja sobie dokupie drugiego 465 do SLI :lol: wiem wiem moze i mowie glupoty ale kurcze jakos bardziej za mna przemawia 465 widze ze ma zapas mocy. tylko jaki zasilacz??

Link to post
Share on other sites

powiem tak ja mam

Core i3 530 2,93GHz Oc 4,2GHz 1,3v

2x2 Gb Patriot DDR3 1333 Mhz 1,5 v

Asus P7P55D

Evga GTX 465

1,5 Tb samsung

Tagan 700 watt

Thermalright 120 Ultra extreme

powiem czi jestem zadowolony z tego sprzętu

 

 

a co do zasilacza bież tagana 700w lub wyżej wiatrak jest niesłyszalny

Link to post
Share on other sites

Ja bym tu wrzucił ten zasilacz http://www.corsair.com/_productbriefs/T ... ef_ENG.pdf

 

Ja bym na twoim miejscu zrobił SLI z GTX460, ten SLI świetnie spisuje się w grach.

 

edit Ten zasilacz nie ma modularnego okablowania przeszkadza ci to ? bo jak nie to śmiało bierz bo jest bardzo mocny.

 

edit : 2

 

Znalazłem jeszcze tańszy zasilacz który sobie poradzi z SLI, ma modularne okablowanie, wysoką sprawność i ma również 624W na 12V http://xfxforce.com/pl/products/psu/XXX ... -NLG9.aspx

Link to post
Share on other sites

wolałbym modularny bo podejrzewam że i tak bedzie gorąco w obudowie i chcaiłbym poprawić chłodzenie. a moja jeszcze ma wiatraczek na przeciwko procesora więc będzie fajne chłodzenie. ale juz rozumiem żeby szukać zasilaczy od 700W bo lepszy zapas mocy niz nagle ma się rozkraczyc komp ;]

Link to post
Share on other sites

a co powiecie o tym?? http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=32400 wole mieć zapas mocy jakbym miał później coś wymieniać. @toniek musiałem zmienić z 650W na 750W bo ten co podałeś ma 2 razy 6pinów a mi potrzeba 4 razy 6pinów do SLI :D więc juz chyba prosze o ostatnia poradę co o tym sądzicie. jak zatwierdzicie to chyba dziś zamawiam bo widzę że w ciągu tygodnia cena mojego zestawu spadła o 400zł :menda: dolar słaby więc czas na zakupy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...