Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Mam prośbę o pomoc w doborze laptopa, który służyć będzie głównie do produkcji muzycznej.
Poniżej moje przemyślenia i ogólna propozycja:

1. Będę używał dużej ilości wtyczek VST więc wydaje mi się, że priorytetem jest procesor. Trochę poczytałem no i zastanawiam się nad i5 4200M - jak uważacie czy to dobry wybór, czy może lepiej jakąś i7 (słyszałem, że strata kasy bo są dużo droższe a podobna wydajność niektórych modeli)?
2. Pamięć RAM myślę, że od 4 do 8 GB, więcej raczej nie wykorzystam.
3. Dysk SSD 128 GB + w zewnętrznej kieszeni 1TB.
4. Karta graficzna nie musi być najwyższych lotów, czasami pogram w FIFA14 i to by było na tyle, jeżeli uda się w nią pograć, lub w nadchodzącą 15 na jakiś niskich detalach to będzie OK http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
5. Kartę dzwiękową posiadam zewnętrzną na USB więc zintegrowana nie ma znaczenia, to samo tyczy się wbudowanych głośników ponieważ korzystam z monitorów studyjnych lub słuchawek.

Proszę speców o pomoc i komentarz http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2500~3000 zł

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15" + HD/HD+/FullHD

3) Główne zastosowanie: produkcja muzyczna

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu

5) Wymagania specjalne: wydajny procesor

6) Osobiste preferencje: preferowane marki - Lenovo, Dell ew. Asus

7) System operacyjny: Win7 lub brak

8) Własna propozycja: 
 

 
 
 
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...