Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop do produkcji muzycznej

laptop produkcja muzyki dobór pomoc produkcji doborze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Glowmaker

Glowmaker
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:31

Witam serdecznie!

Mam prośbę o pomoc w doborze laptopa, który służyć będzie głównie do produkcji muzycznej.
Poniżej moje przemyślenia i ogólna propozycja:

1. Będę używał dużej ilości wtyczek VST więc wydaje mi się, że priorytetem jest procesor. Trochę poczytałem no i zastanawiam się nad i5 4200M - jak uważacie czy to dobry wybór, czy może lepiej jakąś i7 (słyszałem, że strata kasy bo są dużo droższe a podobna wydajność niektórych modeli)?
2. Pamięć RAM myślę, że od 4 do 8 GB, więcej raczej nie wykorzystam.
3. Dysk SSD 128 GB + w zewnętrznej kieszeni 1TB.
4. Karta graficzna nie musi być najwyższych lotów, czasami pogram w FIFA14 i to by było na tyle, jeżeli uda się w nią pograć, lub w nadchodzącą 15 na jakiś niskich detalach to będzie OK smile.gif
5. Kartę dzwiękową posiadam zewnętrzną na USB więc zintegrowana nie ma znaczenia, to samo tyczy się wbudowanych głośników ponieważ korzystam z monitorów studyjnych lub słuchawek.

Proszę speców o pomoc i komentarz smile.gif 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2500~3000 zł

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15" + HD/HD+/FullHD

3) Główne zastosowanie: produkcja muzyczna

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu

5) Wymagania specjalne: wydajny procesor

6) Osobiste preferencje: preferowane marki - Lenovo, Dell ew. Asus

7) System operacyjny: Win7 lub brak

8) Własna propozycja: 

• 0

#2 Kac2per1

Kac2per1
  • Maniak

• 4956 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:40

Pierwszy raz słyszę o ,,produkcji muzycznej" więc co do tego jaki laptop do owego zastosowania będzie najlepszy to nie wiem.

Wiem za to,że jeżeli potrzebujesz dobrego procka to Lenovo Z510 z i7 spełni swoją rolę. W Fife spokojnie zagrasz.

Wystarczy dokupić SSD - dysk zewnętrzny HDD a wewnętrzny SSD. 

• 0

lubelskibiegacz.pl  -  zajrzyj, coś ciekawego

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, produkcja, muzyki, dobór, pomoc, produkcji, doborze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Bing (1)