Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Łączenie pamięci o różnej częstotliwości.

pamieć ram ddr3 czestotliwosc różna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Telemans

Telemans
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 21:26

Witam.

Posiadam 8 GB pamięci RAM DDR3. Składają się na nią 2 kości po 4 GB o częstotliwości pracy 1600 MHz. Chciałbym dokupić jeszcze jedną kość i powiększyć pamięć do 12 GB. Myślałem o dokupieniu pomięci o częstotliwości 1866 MHz. Nie wiem jednak czy było by to dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o stabilność całego komputera. Słyszałem, że najlepiej jak całość pracuje na jednym modelu pamięci. Całość pracuje na płycie głównej MSI  Z77A-GD55.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do aktualnej pamięci: http://www.komputron...MP_CL9_Blu.html

Użytkownik Telemans edytował ten post 25 sierpień 2014 - 21:27

• 0

#2 saddam

saddam
  • Software 3D | CAD | DCC WebGL

• 1712 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 22:43

Kontroler automatycznie zrówna parametry pracy do poziomu najwolniejsze kostki we zestawie.

• 0

#3 Telemans

Telemans
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:27

Ok, dzięki. Czyli wszystkie kości nie muszą być z danego modelu? Co myślicie o tej pamięci? http://www.komputron...ck_Series.html 

• 0

#4 saddam

saddam
  • Software 3D | CAD | DCC WebGL

• 1712 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 13:10

Nie, ale rozsądnie jest nie wybierać pamięci o słabszych parametrach niz w zainstalowanych już kostkach. Również nie ma po co przepłacać za kostki, które i tak będą pracowały wolniej niż ich domyślne parametry.

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pamieć, ram, ddr3, czestotliwosc, różna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych