Skocz do zawartości

Chłodzenie do i7-4770k


Recommended Posts

Witam

Przejrzałem już wcześniej kilka tematów podobnych ale były one zakładane kilka miesięcy temu.Z tego co wyczytałem polecane były najczęściej Noctua i Phanteks i teraz pytanie do was czy nadal są to coolery godne polecenia czy może na rynek weszło coś lepszego(interesuje mnie tylko chłodzenie powietrzem).Szerokość budy to 200 mm, prosiłbym jeszcze o odpowiedz jak się nie znajda jakieś lepsze coolery czy te 2 które podałem wyżej mi się zmieszczą.

Link to post
Share on other sites

Noctua NH-D15 godny polecenia , czasami nawet lepiej wypada niż nie które z wodnych chłodzeń ^^.  Sam niedługo zamierzam wstawić to chłodzenie do mojego , i7 4770k, Scythe ninja 3 trochę ma już ciężkawo pod OC.A na tych procka nie warto żałować kasy na coolerze.

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

W tym budżecie można poza wydajnością oczekiwać czegoś więcej. prz3mytnik, powiedz czy chcesz trzymać się konkretnej kolorystyki, rozmiaru, czy może chcesz poświęcić te kilka dB na rzecz ładniejszego wyglądu i trochę lepszej wydajności jaką oferują kompaktowe chłodzenia wodne.

Wydając 400 zł mamy sporo możliwości i można wybrzydzać.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyżej tylko chłodzenie powietrzem mnie interesuje

Co dy wyglądu to podoba mi się be Quiet Darck Pro 3 ale jak ma się z wydajnością  do Noctua NH-D15?

No i najbardziej to się martwię wielkością tych coolerow ponieważ nie mam zupełnie pojęcia czy będą pasować do mojej obudowy

Link to post
Share on other sites

Dark Rock 3 jest stosunkowo nieopłacalny, ponieważ mimo iż sporo droższy oferuje wydajność bardzo zbliżoną do Dark Rock 3 (bez Pro).

Dark Rock Pro 3 ma 163mm wysokości, obudowa wg producenta mieści chłodzenia do 158mm, więc teoretycznie się nie mieści. Praktyka może jednak wskazywać coś innego. Musisz sam dokładnie zmierzyć. 

Dark Rock 3 jest trochę niższy (160mm) i tutaj szansa że się zmieści jest już większa. D15 jest jeszcze większa - 165mm.

Link to post
Share on other sites

Ok wszystko w końcu pomierzone ;D

Wyszło że mam 175mm+ miejsca na coolera wiec już się nie będę obawiał ^^

Co do wyboru na razie jestem nastawiony na tego Noctua NH-D15  ale to poczekam jeszcze do 2 tyg ponieważ mi się nie spieszy z tym i może jeszcze ktoś doda jakieś ciekawe spostrzeżenia 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, Montaż DRP2/3 jest a wykonalne dla 1 osoby, no chyba że bardzo się postarasz to da rade samemu, ale jest strasznie niewygodnie.  

Bzdura, montowałem sam DRP3 bez wyjmowania płyty głównej z komputera. Wystarczy pomyśleć, a nie trzymać się sztywno instrukcji :) Nie potrzeba żadnej gimnastyki. Czas ok 10min.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się trochę pod temat, żeby nie zakładać nowego. Szukam chłodzenia do i7 4790k. Obudowa gladius x80. Raczej chciałbym wydać do 300zł na to chłodzenie. Ramy low profile. Czy Noctua NH D14 to dobry wybór w tej cenie? Jakie alternatywy? Nie chcę oszczędzać na jakości chłodzenia, ale nie chcę też wydawać więcej, niż to konieczne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...