Skocz do zawartości

Asus PB287Q 4K czy Asus ROG Swift PG278Q ?


Recommended Posts

Witam !

Mam pewien problem odnośnie monitora.Asus PB287Q 4K czy Asus ROG Swift PG278Q ?

Oba monitory według mnie są bardzo dobre,lecz różnią się obsługiwanymi rozdzielczościami i częstotliwościami odświeżania.I właśnie w tym cały dylemat.Mam zamiar oszczędzić trochę pieniędzy na któryś z tych monitorów i dokonać zakupu.Chciałbym wiedzieć w co lepiej zainwestować...czy w 4k i odświeżanie 60 hz,czy maksymalne odświeżanie 144 hz i rozdzielczość 2560 × 1440 .Oba monitory posiadają G-sync i dodatki od Asusa.

I tak na koniec...tak,posiadam komputer,który pociągnie rozdzielczości 4k.Liczę na waszą odpowiedź,który monitor waszym zdaniem będzie lepszy  :) .

 

Z góry dziękuję za pomoc :) !

Edytowane przez MsStrychu
Link to post
Share on other sites

To chyba ty powinieneś zdecydować na czym ci bardziej zależy czy jakości obrazu czy szybkości. Ja bym brał 144 Hz., 2560x 1440 przy 28 calach to już bardzo fajna rozdzielczość i według mnie więcej ci da o odświeżanie, szczególnie jeśli grasz w fpsy.

 

ps. Jaki posiadasz komputer ?

Link to post
Share on other sites
G-sync

Bezużyteczny przy 120-144Hz, jeśli gramy na tylu klatkach.

 

 

 

dodatki od Asusa.

Bezużyteczne.

 

Szczerze to wątpię w to, abyś posiadał sprzęt, który podoła takiej rozdzielczości w najnowszych grach na najwyższych ustawieniach graficznych i zdoła wygenerować te 60 klatek.

Chyba, że masz R9 295x2  :D

 

Podobna sytuacja jest z Asusem, 120 klatek przy takiej rozdzielczości w najnowszych grach na najwyższych ustawieniach graficznych

to nie lada wyzwanie.

 

 

 

w co lepiej zainwestować

Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Jeśli grasz w bardzo dynamiczne gry z szybko zmieniającymi się scenami będziesz odczuwał duże korzyści z wyższego odświeżania.

Czy wolisz grać na rozdzielczości 4K, czy cieszyć oczy bardzo płynnym obrazem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...