Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze zestawu [5000-6000 zł]


Recommended Posts

Witam,
potrzebuję pomocy w doborze zestawu komputerowego, który będzie służył do grania i OC. Mój budżet wynosi 5000-6000 zł i potrzebuję wszystkiego. Obecnie jestem na zestawie AMD FX-8350 i Radeon HD7870XT, który..."poszedł z dymem" podczas burzy (tak miałem zasilacz "no-name") i planuje przesiadkę na Intel'a.

Oto moja propozycja:

- Intel Core i7 4790k
- Corsair Hydro H110 (tak wiem, co o nim się mówi, ale znajomy ma, sam mu montowałem i działa dobrze)
- Asus Maximus VII Hero / Gigabyte G1. Sniper Z97 / MSI MPOWER Z97

- Kingston HyperX Beast 2x4GB 1833 Mhz

- Asus Geforce GTX 780 Poseidon (tak będę w przyszłości wodował)
- Corsair RM750W
- Zalman Z12+
- HDD i SSD mam z poprzedniego zestawu

 

Co o tym zestwie myślićie? Co zmienić?

Dzięki za pomoc ;)

PS. PC mi jest potrzebny na wrzesień bo zaczyna się szkoła, a ja obecnie jestem bez komputera.

 

 

Link to post
Share on other sites

Tzn. Chciałem tego GTX, bo jest właśnie hybrydowy i ponoć można się właśnie dzięki temu nim pobawić; ale do OC zastanawiałem też się nad GTX 780 Lightning. To co proponujesz zamiast tego co sam skleciłem? Przyznam się, że płyte dobierałem po prostu po "zastosowaniu producenta'', a wielowątkowość i7 jest mi potrzebna do konwersji wideo.

 

LG 27MP75HM, ale chcę zmieniać w przyszłości na coś z rozdziałką 2560x1440

Link to post
Share on other sites

Owszem, można zrobić sobie sprzęt do zabawy tyle że będzie on dość mocno przepłacony. Zabawa potrwa miesiąc czy dwa i po frajdzie, zestaw będzie stał i robił to co do niego zależy. 

 

Ja akurat zawsze szukam jakich korzyści które to jednak przełożą się na jakąś poprawę wydajności. 

 

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Liteon iHAS122 SATA (black)

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z)

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

Gigabyte GeForce GTX 780 Ti OC 3GB DDR5 384bit (1085/7000)

 

5419 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

W cenie tego GTX 780 masz GTX 780 Ti, który to nadal jest w sumie nieopłacalny ale przyniesie on chociaż jakieś korzyści. Do tego, porządnie wykonana obudowa od Fractala.

 

 

 

Corsair Hydro H110 (tak wiem, co o nim się mówi, ale znajomy ma, sam mu montowałem i działa dobrze)

 

 

Asus Geforce GTX 780 Poseidon (tak będę w przyszłości wodował)

 

To po co ten kompakt ? Wrzuć przejściowe tanie chłodzenie powietrzne do czasu wodowania  - SilentiumPC Grandis XE1236 


Może też poczekaj z takim budżetem do czasu wyjścia nowych GPU od nV

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ja mam pytanie: po co w ogóle iść w 8GB RAM czy podstawkę Z97, jak można kupić F1tality od Asrock'a na o wiele tańszym chipsecie i starczy do krótkiej zabawy z OC, a nie widziałem jeszcze gry, która wykorzysta (łącznie z systemem) więcej niż 6GB RAM?

Rozumiem, że mogę trochę nieopłacalnie ten zestaw złożyć, ale po prostu przy takim budżecie sądzę, że mogę sobie pozwolić na małe szaleństwo i złożenie czegoś na lepszych częściach. Tym bardziej, że przesiadam się ze średniaka i chciałbym poczuć moc i7 i wydajnych grafik.

A w kwesti grafik: może jakiś Radeon?

Edytowane przez Izzack
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...