Skocz do zawartości

problem z touchpadem a dysk twardy ( lenovo) proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam,

Mam takie problem mianowicie kupiłam laptop lenovo b5400 i od samego początku mam problemy z touchpadem, który po godzinie pracy zawiesza się, przybliża obiekty oddala i w ogóle nie da się go używać. Odesłałam więc laptop do serwisu, niestety za pierwszym razem w ogóle nie naprawiono, a nawet nie sprawdzono touchpada, za drugim odesłaniem było to samo. Wysłałam go po raz trzeci i za trzecim razem gdy go mnie wrócił w protokole naprawczym napisano, że wymieniono dysk twardy i ustawiono ponownie touchpad oraz że 15 minutowy test obciążeniowy "winstress" nie wykazał błędów. Niestety touchpad dalej nie działa... Nie rozumiem dlaczego wymieniono dysk twardy, czy ma on jakiś związek z touchpadem? Nie znam się za bardzo na laptopach dlatego proszę o pomoc. Laptop kupiłam w połowie marca i używałam go może z miesiąc ponieważ cały czas jest w naprawach w serwisie. 

Czy mógłby ktoś może coś poradzić co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Pozdrawiam i proszę o pomoc, Agnieszka

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Rozwiązanie problemu jest dość banalne aczkolwiek wiąże się z częściowym rozebraniem laptopa. Kłopot wynika z tego, że pod touchpadem występują jakieś przebicia elektrostatyczne które powodują niewłaściwe działanie tego podzespołu. Najprostszym sposobem naprawienia tego problemu jest podklejenie touchpada od dołu taśmą izolacyjną. To w 100% załatwia sprawę.

 

https://onedrive.live.com/?cid=6555495473E4F617&id=6555495473E4F617%216121&authkey=%21AKqaLs4H7wl989k&v=3

 

https://onedrive.live.com/?cid=6555495473E4F617&id=6555495473E4F617%216120&authkey=%21AAuM3EDJnzfT8Hg&v=3

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz komputer na gwarancji to sama im nie naprawiaj bo przepadnie gwarancja. Nagraj problem na film i załącz płytę i wyślij do serwisu. Sprawdź czy w Twoim mieście jest autoryzowany serwis. Jeśli tak to pojedź i im pokaż na czym polega problem.

Ten model to prawdziwa porażka dla Lenovo. Mi osobiście to nie przeszkadza bo używam myszy ale jeśli można naprawić to czemu nie. Lenovo wyjątkowo olewa problem z touchpadem w tym modelu i zwraca sprzęt w takim samym stanie. Może komuś wreszcie uda się coś wskórać. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Po kilku telefonach do Lenovo Polska zdecydowałem się sam naprawić wadę w laptopie. Wszystkie próby zmainy sterowników, systemów 32/ 64 bit itp spełzły na niczym. Zastosowałem się do rady Markus224 (DZIĘKI) i powiem szczerze, że efekt jest piorunujący. Udało mi się nie zerwać plomby serwisowej więc w razie czego mogę przywrócić go do stanu oryginalnego. Po tym zabiegu tochpad działa znakomicie ze wszystkimi swoimi funkcjami. Polecam ten sposób ponieważ żaden inny niestety ale nie działa. Pozdrawiam.

Edytowane przez bibop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...