Skocz do zawartości

HD7770 gwarancja a nieistniejący sklep


Recommended Posts

Witam

 

2 lata temu kupiłem HD7770 karta prze cały okres działała ok ale wczoraj podczas przeglądania internetu pojawił się niebieski ekran i pionowe pasy i komputer przestał reagować, po resecie obraz się nie pojawił nie zapalają się kontrolki na klawiaturze i brak systemowego sygnału pik.

Po założeniu starego 9500GT komp działa ok.

Na innym kompie (E5300,  G31-ES2L, 2GB DDR2) mój radek tak samo nie startuje (brak obrazu, brak systemowego pik i klawiatura nie działa) czyli objawy takie same.

 

Mój komp taki jak w sygnaturce czyli

Proc I5 750 @ 3,33Ghz

Płyta GA-P55-UD3R

RAM 4Gb ram ddr3 dual 1333Ghz Godram

Karta Gigabyte HD7770

Napęd 1 LG DVD-RW ATA

Napęd 2 LG CD-RW ATA

Dysk SSD Plextor M5S

Dysk HDD Samsung HD103SJ 1TB

Dysk HDD Western Digital WD20EZRX Green 2TB

Zasilacz Fortron ATX400PNF 400W Peeek 450W

Buda Stary Mustang jakość fatalna ale nawet niezła wentylacja.

 

Macie jakieś pomysły jak ją jeszcze sprawdzić czy dać sobie spokój i próbować oddać na gwarancję.

Kartę kupiłem 16.07.2012 w sklepie Vobis który już dziś nie istnieje a na jego miejscu powstał inny też komputerowy sklep. Może tam mi coś poradzą sam nie wiem.

Gigabyte proponuje oddać do komputronika (http://www.komputronik.pl/media/docs/posrednictwo_gigabyte_detal.pdf) i zapłacić za usług oddania na gwarancję coś koło 40zł (cena może być inna). Do najbliższego komputronika mam ok 30km.

Czy może oddać bezpośrednio do Gigabyte? Macie jakiś kontakt, gdzie napisać (jaki mail) lub zadzwonić (numer telefonu). Na stronce Gigabyte nie mogę znaleźć.

 

Karta z tego co pamiętam ma 36miesięcy gwarancji (jak się mylę to mnie poprawcie).

Data zakupu karty to 16.07.2012 ale po upadku sklepu liczy się data z numery seryjnego.

Numer seryjny to SN1215XXXXXXXXX czyli data produkcji to 15 tydzień 2012roku czyli mam jeszcze gwarę.

Link to post
Share on other sites

Vobis to "tonąca lodź" i ledwo zipie http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,11310829,Vobis_zamyka_czesc_swoich_sklepow.html a do najbliższego (i chyba jedynego) punktu w Lublinie mam 200km i tak nie wiem czy jeszcze istnieje. Gigabyte naprawi mi kartę za miesiąc a ten punkt Vobis może już nie istnieć. Nie chciał bym słać tam karty i prosić sie ich o gwarancję. Wolał bym to załatwić na miejscu w Komputroniku (dojechać te 30km) albo wysłać prosto do Gigabyte.

Edytowane przez Centik
Link to post
Share on other sites

Vobis to "tonąca lodź" i ledwo zipie http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,11310829,Vobis_zamyka_czesc_swoich_sklepow.html a do najbliższego (i chyba jedynego) punktu w Lublinie mam 200km i tak nie wiem czy jeszcze istnieje. Gigabyte naprawi mi kartę za miesiąc a ten punkt Vobis może już nie istnieć. Nie chciał bym słać tam karty i prosić sie ich o gwarancję. Wolał bym to załatwić na miejscu w Komputroniku (dojechać te 30km) albo wysłać prosto do Gigabyte.

Ledwo żyje raczej w twoim rejonie, marka trzyma się świetnie. Dodatkowo jest to marka pewnej firmy, także zanim one upadną to avans, saturn leci pierw :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dzwoniłem do jednego z punktów Vobis i nie chcieli uwzględnić gwarancji bo że to w innym punkcie Vobis kupiona.

Gigabyte kierował mnie do komputronika wiec skożystałem z pośrednictwa reklamacji Komputronika i po miesiącu czekania i straceniu oki 50zł (wysyłka na mój koszt i przy odbiorze 30zł) mam kartę sprawną.

Dziękuje za pomoc i temat można zamykać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...