Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

We wtorek przyszedł do mnie nowy G2 Mini, ale mam z nim pewien kłopot. Jest nim krótko działająca bateria. Przez 1,5h użytkowania (internet, gg, facebook) potrafi wciągnąć 20% baterii. Ogólnie bateria pada po dniu używania telefonu. Zastanawiam się czy nie dzieje się tak przez to, że po pierwszym włączeniu telefonu nie naładowałem baterii do pełna, tylko rozładowałem ją do końca. Również podczas pierwszego ładowania pobierało mi aktualizację androida. Po pobraniu telefon uruchomił się ponownie. Wydaje mi się, że te dwie rzeczy jakoś osłabiły baterię na starcie.

 

Z góry mówię, że lokalizacje, synchronizacje itp. mam wyłączone. Używałem też greenify, ale nic nie pomogło

 

Proszę o waszą opinię w tej sprawie i z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Telefon mozesz ladowac do pelna, ale jak siada to najlepiej przy okolo 15% baterii znowu go ladowac. Stare baterie trzeba bylo rozladowywac do momentu, az telefon sam sie wylaczyl, te dzialaja troszke inaczej i najlepiej ich nie katowac do konca. Sprawdz tez w uzyciu baterii co Ci jej najwiecej zjada, byc moze 2x je Ci android.

Mozesz tez zrobic twardy reset. To, ze nie ladujesz fona na maksa nie wplywa zbyt bardzo na jej zywotnosc.

Link to post
Share on other sites

Najwięcej baterii zużywają system i wyświetlacz, odpowiednio 22% i 30% (30% podświetlenia).

Jeśli chodzi o ładowanie baterii to zawsze ładuję do końca, tylko podczas pierwszego włączenia telefonu pierwsze co zrobiłem to aktualizacje systemu, ale bateria była już słaba i system wołał o podłączenie do ładowarki. Więc podczas pierwszego ładowanie system się kilka razy uruchamiał ponownie i wydaje mi się, że to właśnie to mogło osłabić baterię.

Link to post
Share on other sites

Jezeli tel. nie wylaczyl sie podczas aktualizacji to nie powinno byc problemem, inaczej moglo by dojsc do bootloopa czy tez calkowitego uszkodzenia urzadzenia. Telefon masz z brandem od operatora czy niebrandowana wersje sklepowa? Byc moze masz duzo smieci i dlatego tak szybko zjada Ci baterie. Wyswietlacz zjada w miare ok, system lyka moim zdaniem za duzo. Co prawda nie mam G2mini tylko L90, ale u mnie ekran przy 46%podswietlenia lyka 37% + jasnosc nocna na 0%, a system 9%. Mi tel. lykal duzo baterii, tylko, ze mialem 2x system pokazany jakims cudem (nie tylko ja tak mialem) i pomogl twardy reset. Sprawdze u matki na G2 ile jej lyka, ale raczej na baterie nie narzekala.

Link to post
Share on other sites

Twardy reset to cos w tym stylu. Masz wylaczony telefon i wlaczasz go kombinacja klawiszy vol up + power (nie wiem jak u Ciebie dokladnie, ale chyba tez powinno byc tak). Telefon wlaczy Ci sie w systemie serwisowym i masz wipe data i cache, a nastepnie rr.

Link to post
Share on other sites

@up

nie

 

@VisTer

Dwa systemy będą widoczne.

Tak naprawdę to musisz poczekać i poużywać telefon minimum 2 tygodnie, aby coś powiedzieć o baterii.

Używałeś greenify, a masz roota? Bez roota będzie ciężko coś wykombinować z oszczędzaniem baterii.

Druga sprawa http://forum.android.com.pl/f1397/jakie-aplikacje-moa-na-usunae-ae-z-softu-453596/

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Systemy sa 2 widoczne, a dokladniej to "system android" i "system operacyjny", razem u mnie zjadaja 16-20%, u mnie jeszcze bylo raz system android, ktory zjadal z 18%. Myslalem, ze to w tym tez masz problem. Mi wczesniej bateria przez noc zjadala po 40% baterii bez uzywania. Teraz max 2%. O brandzie operatora oraz ich aplikacjach tez wczesniej pisalem. Robiac roota w razie problemow tracisz gwarancje, co innego jak spowrotem go usuniesz i wgrasz jakis oryginalny system brand/niebrand. Lepiej zdebrandowac fona, byc moze wina tkwi w aplikacjach od operatora. Jezeli jest to wersja debrandowana to musisz poszukac jakiejs aplikacji, ktora pokazuje Ci jaka aplikacja pobudza telefon i najwiecej zjada pamiec. Nie wszystko idzie zobaczyc poprzez ustawienia baterii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...