Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Właśnie dostałem prezent, jest baza do budowy zestawu. Multi I/O i mały dysk mam, jakiegoś Tridenta 8900 też - coś się wyczaruje. Śladów wycieku z baterii brak, ale i tak do usunięcia. Ciekawi mnie tylko co to jest za złącze jakby na przedłużeniu 8-bitowego gniazda ISA, pod RAMem.
6af5828fa6332141e230bd0e2a1044f0.jpg

Link to post
Share on other sites

30 kilo złomu przyszło :D Kupione dla proca, szkoda, że nie udało się i nie było dwóch.

Mobo dual slot 1 z jednym Pentium III 1GHz Coppermine więc i tak gitara.

Jak ktoś chętny oddam w cenie złomu resztę :P Jest 4x128MB PC133 ECC i jakieś 2 dyski SCSI.

 

ibmdikpk.jpg

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Może aż takie retro nie jest:

AMD Athlon 64 X2 4000 AM2

Asus M2N-MX SE

Kingston DDR2 1GB 667MHz

Asus GeForce 9600 GSO

HDD Seagate 160GB SATA

Jakaś nagrywarka LG ale słabo coś czyta płyty 

Zasilacz ABC (Porządny! Proszę się nie śmiać!)

Obudowa Codegen

 

IZgcFzZ.jpg

 

uyR5D5Q.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ta rączka służy do samoobrony gdyby się szło ulicą z tym komputerem i ktoś by chciał nam go np. ukraść (raczej nie możliwe), wtedy bierzesz zamach i walisz delikwenta tym kompem :rotfl: 

 

No ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, no nie?

Link to post
Share on other sites

Jest i on - król socketu A! No i w końcu wiem jak wyglądały blistry na cepy pod tę podstawkę :co:

 

20210621_114853qhjz3.jpg

 

20210621_115004afkhs.jpg

 

Radiatorki pod kolor założone, sekcja gotowa do upalania %-)

 

20210621_124338awk2g.jpg

 

20210621_120525rqkeq.jpg

 

Niestety już napotkałem pierwszy problem. Maksymalny mnożnik jaki umożliwia płyta to 12,5 ; domyślny dla tego cepa to 16, czyli trzeba kręcić przez FSB. Wstępne rozeznanie wskazuje że aktualizacja biosu nie pomoże. Czyli zanim poznam możliwości tej sztuki, muszę "zbinować" płytę - sprawdzić jaki ma limit FSB, a następnie sprawdzić timingi dla tego FSB. Obecnie mam tylko sprawdzone, że dla 2229 najwyższe stabilne FSB to 181. Wyżej nie sprawdzałem, bo na t-bredzie nie miałem po co.

 

Ostatnia aktualizacja biosu dla tej płyty miała miejsce w 2007 roku i wg strony producenta wprowadzała wsparcie dla Geode NX 1750. Wg wikipedii wyżej był jeszcze jeden procesor z tej serii - NX2000. Kiedy podzielić jego taktowanie przez fsb, wychodzi że ma on mnożnik 13,5. Co moim zdaniem potwierdza że problem z mnożnikiem na tej płycie jest nie do przeskoczenia. Raczej to nie będzie większym problemem, chociaż miałem nadzieje że będę kręcił na niższym FSB, żeby zachować timingi 2229.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, buszi napisał:

A to nie miał być BOX?

Swoją drogą to moda nie idzie zrobić?

Powątpiewam żeby mobilne athlony miały boxy. Zresztą gdyby to był box, to szkoda byłoby go "psuć". Niemniej, pomimo opisu sprzedawcy, procesor jest nieużywany. Widać to.

 

Co masz dokładnie na myśli z tym modem?

 

FSB 220 sypie się niezależnie od ustawień, więc marzenie o 2,8GHz powoli odchodzi w niebyt :/

@cooger łyknąłeś dual 462? cena chyba nawet rozsądna :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...