Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

NTFS i MBR (XP nie obsłuży przecież GPT) ale systemu na tym nie stawiam na razie, podłączam do testu czy działa. Z systemem będę się później bawił. Jeszcze muszę sprawdzić dlaczego się resetuje - czy to wina tego GF MX440 czy jednak płyta nie domaga bo przy POST jeszcze zaczął wyskakiwać błąd OC/pamięci.

Link to post
Share on other sites

Strasznie wolno się dodaje posty z tego komputera xD Problemem jest chyba płyta, jak pamięć jest w pierwszym slocie to wali błędem OC/Memory initialization error czy jakoś tak, nawet memtest się zawiesił. Na chwilę obecną pamięć na szybko w drugi slot i test. Nie resetuje się.

 

3dmark.thumb.JPG.e878dcd58d31a01d9a3d03788adb8d7f.JPG

Link to post
Share on other sites

@Krzysko ale Ty się tak uparles na to a7v880? Bo jak może być nforce to daj jakiś adres paczkomatu to Ci coś wyśle, po co masz się męczyć! 

Godzinę temu, buszi napisał:

Albo przemyj sloty ipą, bo często te stare kompy to są tak zasyfione, że niejeden menel przy nich to czyścioszek :rotfl:

Nie wiem czy ipa pomoże, lepiej od razu płaskim srubokretem  :D

A tak nawiasem mówiąc, to dowcip suchar:

-Jakie jest ulubione piwo elektroników? 

-IPA

 

:/

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@buszi Tam poszło 8 bar z pistoletu - to nie może być brudne xD

 

@cooger A tam od razu, że się uparłem. Do reszty gratów od @buszi szukałem kondensatorów żeby za jedną przesyłką były (o ile to tylko kondensatory bo coś mi się wydaję, że grubsza sprawa będzie z tym MSI) i na razie temat umarł.

Link to post
Share on other sites

Zmywacz do hamulców się nada? Bo zamówiłem 20l xD

 

Dzisiaj odebrałem tego kompa z olx. Na szybko przeglądając rzucił mi się w oczy nalot/korozja przy jednym kondensatorze ceramicznym (?) koło złącza front panelu. Jutro popatrzę na to dokładniej. Zasilacz jakiś EC 200W z oryginalnymi plombami. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.05.2021 o 22:01, buszi napisał:

Czasami się zdarza, że przedmuchanie nie wystarczy więc ipa ogarnia wtedy temat. Ja kupiłem ostatnio od razu baniak 5l xD

Sam myślałem żeby kupić bo mi się setka skończyła, wgl chciałem ogarnąć jeszcze taką wanienkę gdzie można by było wsadzać całe płyty i skrobać brud szczoteczką żeby od razu opadał na dno.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, dulu1 napisał:

Specjalnie kupujesz tylko uwalony sprzęt żeby się bawić? Czy po prostu masz takiego pecha?

 

W wątku o perełkach pisaliśmy o tym kompie, miał być sprawny no i w sumie jest bo się włącza itp. O owej rzeczy nic nie było wspomniane. Zaraz piszę do sprzedającego co z tym fantem ma zamiar zrobić.

 

Nie kupuję specjalnie uwalonego sprzętu i to w dodatku za 250 zł. Jak ktoś coś wystawia jako nie sprawdzone i piszę, że nie ma możliwości sprawdzenia to taki sprzęt omijam szerokim łukiem. Jedyne uszkodzone rzeczy jakie kupiłem to od Busziego do "zabawy/nauki".

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, dulu1 napisał:

Specjalnie kupujesz tylko uwalony sprzęt żeby się bawić? Czy po prostu masz takiego pecha?

 

Ciężko czasem takie detale nawet na dobrych fotach znaleźć. Albo trafisz jak ja ostatnio na foty sprzed roku(?), a sprzęt leżał chyba gdzieś w kącie na widoku, bo brudny przyszedł i jeszcze lekko mechanicznie uszkodzony. Do tego bez opakowania, bo "żona wywaliła". Ręce opadają :facepalm:

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, buszi napisał:

 

Ciężko czasem takie detale nawet na dobrych fotach znaleźć. Albo trafisz jak ja ostatnio na foty sprzed roku(?), a sprzęt leżał chyba gdzieś w kącie na widoku, bo brudny przyszedł i jeszcze lekko mechanicznie uszkodzony. Do tego bez opakowania, bo "żona wywaliła". Ręce opadają :facepalm:

Ale to ta commando wisiała rok na allegro? Czy chłop zwyczajnie nie napisał że sata urwane i że nie ma pudła?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, buszi napisał:

Foty miał jakieś stare najwzwyczajniej, opis też był niezaktualizowany. Na szczęście działa więc nie robiłem problemów ale szlag mnie trafił jak wyciągnąłem mobo z paczki.

Jak chcesz boxa to może spróbowałbyś się zamienić z kimś kto kręci na LN2? Ivanov pisał że te płyty mają spory rozrzut w osiągach. Ktoś mógłby ci dać jakąś w boxie z kiepskimi osiągami i w zamian za to spróbować sił na twoim modelu.

 

Pomysł z kosmosu, ale jeżeli ta płyta jest wystarczająco "rare" to czemu nie..

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem ten nalot z płyty, niby wszystko całe, nic nie uszkodzone. Jeszcze przemyję ipą. Teraz czyszczenie reszty. 

 

Procesor, wentylator z własnym czujnikiem temperatury ale trzeba będzie go przesmarować bo widać po naklejce, że trochę mu za ciepło na ośce. 

 

pTintzT.jpg

 

Tak się zastanawiam czy odklejać ten aluminiowy termopad z radiatora czy go zostawić :co:

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No to po kolei na szybko sprawdzając i oglądając:

 

Soltek SL-75FRN2-L Ver. D - jeden kondzio uszkodzony w okolicy ramu (możliwe, że w transporcie bo nie było to jakoś "normalnie" zabezpieczone) nie widać uszkodzeń mechanicznych, włącza się ale nic poza tym.

 

Asus A7N8X-X Rev 2.00 + AMD Athlon XP 2000+ - 2 kondensatory wybrzuszone, nie widać uszkodzeń mechanicznych, świeci zielona dioda po podłączeniu, włącza się i po chwili się sama wyłącza. Procesor sprawdzę wieczorem na innej płycie.

 

Gigabyte GA-780T-D3L Rev. 3.1 - brak uszkodzeń mechanicznych, nie mam aktualnie procesora żeby sprawdzić czy działa, włączać się włącza ale żadne dźwięki się nie wydobywają z głośniczka.

 

I to co mnie najmniej interesowało Asus B85M-G + miał być chyba jakiś Pentium a okazało się, że siedzi i5-4460 - brak uszkodzeń mechanicznych, wsadziłem swój ram, podłączyłem, włączyłem i kruca fix działa! Później będę testował dokładniej.

Edytowane przez Krzysko
  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...