Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Hercules ma status firmy kultowej, stąd ceny. Jeden z powodów to to, że robili karty na ciekawych chipach. Drugi - chyba najładniejsze pudełka w branży. Trzecia sprawa, karty były dobrze wykonane, chociaż czasami nie wykorzystywały możliwości konstrukcji (jak 8500LE).

 

116b019c9fc6db67gen.jpg

Link to post
Share on other sites

@dulu1 Kultowa firma jak STB czy Diamond myślę. Nie wiem za co je reszta ceniła, bo ja zawsze za dobre chłodzenie, radiatorki na pamięciach i ogólnie zawsze kojarzyła mi się z wysoką półką i jakością. Choć jedyny kontakt miałem z Radeonem 8500 albo 9100 u kumpla i od razu mi się grafa spodobała :D To samo jak mam sentyment do kart HIS i ich chłodzeń Ice-Q, zawsze je brałem, bo wiedziałem, że nie będą to wyjce.

Link to post
Share on other sites

STB to zasadniczo nie wiadomo dlaczego (no bo chyba nie przez Horizon 64 :D), szczególnie, że w PL były głównie OEMy dostępne. Generalnie chyba najpoularniejsza ich karta to Velocity 4400. Później ich wciagnął 3DFX i tak się firma skończyła. Dziamond to Dziamond, wiadomo, Voodoo I i II (Monster) oraz Rivy (Viper) zrobiły im niesamowitą popularność. Creative miało krótki przebłysk w postaci Anihilatorów i też się ludzie o to zabijają. Generalnie to był okres w którym powstało sporo dobrych konstrukcji, aż dziw, że większość tych firm już nie istnieje, nie robi kart graficznych lub jest wydmuszką z dawnym brandem, ale bez związku z marką.

 

Jabol bez SB16 za to z nową ceną: https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-do-retro-gier-pentium-iii-gf2-sb16 - może się wreszcie chętny znajdzie bo muszę trochę porządku zrobić. Następny na wylocie desktop z Pentium 100, prawdziwym, nie AMD :D

Link to post
Share on other sites

Z ostatnich paczek to chyba tylko to najwięcej dla mnie warte. Zestaw z K6-2 500.

dsc0747363jup.jpg

 

Oraz ASUS pod kardridże od AMD. Z elektrośmieci, jak będzie działał to wygrałem życie xD

dsc07478dmjf3.jpg

 

DDR2 dorzucone do jakiejś płyty, trzeba będzie upłynnić, bo nic ciekawego.

dsc07476bmkmz.jpg

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, buszi napisał:

Zestaw z K6-2 500.

Gratki, dokładnie czegoś takiego szukałem jak chciałem złożyć pierwszego "starego" pc w budzie micro-atx ale nic takiego wtedy nie było. Sam się na to czaiłem ale cena mnie zabiła %-)

Link to post
Share on other sites

Poszło na PW.

 

Panowie mam do oddania za sztos piwko jakieś mobasy. Od Slot 1, przez gniazda 478, 462 i kończąc na 939 czy 775. Dla mnie bezwartościowe, niesprawdzane, głównie napuchnięte kondensatory. Zwykłe w takim wypadku wysyłam to wpierw do naprawy i potem testuję ale są to modele, które mnie totalnie nie interesują z zestawów gdzie zainteresowany byłem prockiem czy kartą graficzną i tak mi się nazbierał tego karton. Część nawet sprawna, bo testowałem na tym DDR1/2 czy grafy ale teraz się nachomikowało tego za dużo. Niesprawdzana część była zostawiana dla znajomego co czasem ode mnie bierze takie graty na amatorski odzysk ale obecnie jego moce przerobowe skupiają się głównie na pamięciach czy prockach więc zostałem z kartonem elektrośmieci :P Jak ktoś będzie zainteresowany to zrobię listę czy wyślę fotki ale to już pisać na PW. Nie będę zakładał tematu w dziale sprzedam, bo to bez sensu ale jeśli jakiś mod uzna, że tak to nie można to proszę o edycję tego wpisu lub usunięcie.

Link to post
Share on other sites

Może problem z samym adapterem?

Pierwszy negatyw od góry.

"Przelotki są niskiej jakości, wyglądają na używane, są porysowane, mają zaśniedziałe styki, ponad połowa nie działa w ogóle, albo blokuje identyfikacje karty CF przy starcie systemu."

Link to post
Share on other sites

Nie no adaptery nowe, zapakowane w folie antystatyczne (zgrzewane), nic nie widać żeby były porysowane czy używane. Kontrolki świecą, mam jeszcze jeden to sprawdzę na drugim. Karta była sprawna bo na adapterze IDE 44 pin działała. 

 

Dobra, wszystko działa, trzeba było utworzyć partycję na karcie i sformatować. Ale coś się komp resetuje i po tym nie wstaje... Jedno zadziała to drugie się psuje xD

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...