Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Daj foto zapinki bo swoich do poniedziałku nie sprawdzę, jestem w trasie.

W dniu 13.04.2021 o 21:46, magik06 napisał:

Tak, jest kompletna poza procesorami. 

Tak kontrolnie daj mi znać na ile wyceniasz. Nie mniej sam siebie powstrzymuje. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, cooger napisał:

Tak kontrolnie daj mi znać na ile wyceniasz. Nie mniej sam siebie powstrzymuje. 

Nie wyceniam bo handlowanie retro jest niezgodne ze sztuką, tylko wymiana na fanty jak na kolekcjonerów przystało.

Pokazałem z zamysłem, że może znajdzie się ktoś kto ma procki do tego. Można dwa małe potworki ożywić i każdy będzie zadowolony ze swojego :)

Jestem jednak elastyczny na pomysły bo wolę aby komuś sprawił satysfakcję a mi jeden wystarczy.

Link to post
Share on other sites

@buszi kurde zazdro. Ja wytargałem z garażu tego mojego seta z Pentium III 600 Mhz na S370. Muszę sprawdzić płytę główną bo po wymianie kondensatorów chyba zdechła... Spróbuję jeszcze raz wymienić ale tym razem na nowe bo tamte były "z odzysku" ale niby sprawne. A płyta to z Compaq'a Elise Swap/OEM Mitac6513VX:

 

Zdjęcie z neta:

 

s-l1600.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Krzysko napisał:

No właśnie przed wymianą kondensatorów jeszcze zipała i chyba coś mogło pójść nie tak :rotfl:

stop wszystkie luty jeszcze raz dla pewności, później dopiero wlutuj nowe. Ja po lutowaniu jeszcze sprawdzam miernikiem czy jest połączenie między lutem a jakimś punktem połączonym z tym lutem ścieżką, żeby mieć pewność że na przykład nie uszkodziłem pada.

Link to post
Share on other sites

Pod retro to tak średnio ale daje to więcej ciepła niż wydajności więc w sumie pasuje :P

Trafił się pełen box. Właśnie jestem po testach.

Udało mi się odczytać cenę z prawie całkowicie wyblakniętego paragonu. W 2009r. karta kosztowała 950zł :D

 

dsc0743084jcr.jpg

 

dsc074292tkf0.jpg

Edytowane przez buszi
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa regulacji wysokości w tych orbach? no bo tualatiny są wyższe niż coppery

 

edit: dobrze rozumiem że po prostu można mniej dokręcić tego orbba i siądzie? nie trzeba nic odginać?

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Oryginalny TT Orb ma w specyfikacji:

  • AMD ATHLON 1.5GHz+ 

  • INTEL PIII 1.13GHz & TUALATIN up to 2.0GHz

Więc jak już to musisz czegoś takiego szukać.

 

Tu jest jakiś Orb i wygląda, że jest wyższy niż Titan jak i montaż jest normalnie, bez przekręcania.

https://allegro.pl/oferta/chlodzenia-procesorow-coolery-10szt-intel-amd-box-10638053284

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Wleciały ostatnio 2 Asusy z najlepszej ery sprzętowej czyli socket 775 :D

 

Commando od jakiegoś flejtucha. Foty wykonał o wiele wcześniej, bo płyta w międzyczasie zdążyła się zabrudzić i jeszcze ułamał plastik portu SATA. Do tego jego stara wywaliła karton.

 

dsc07468onj4h.jpg

 

Striker

 

dsc07472y3je5.jpg

 

A wisienką na torcie jest Hercules 9500Pro :D

 

dsc07465tukxj.jpg

 

dsc07466kvjmr.jpg

 

Edytowane przez buszi
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

A to może też coś wrzucę...

 

Co do Herculesa to 2 pytania. Pierwsze - zapłaciłbyś 40zł za Herculesa 9100? Zastanawiałem się czy jej nie wziąć przy okazji od tego samego sprzedawcy (bo w sumie to ładna%-)) ale zrezygnowałem. Poszła w 15 minut.

Drugie - z czego wynika popyt na te karty? Jakaś kultowa marka? Dobre wykonanie? Bo pojawiają się relatywnie często.

 

To coś kupiłem od osoby która tego Herculesa sprzedawała. Głośny skurczybyk. Szkoda że nie mam wagi bo 700g to ma na spokojnie %-)

 

20210505_23454547khc.jpg

 

Czyszczenie tego było dziwnie satysfakcjonujące. Gorzej z oliwieniem wentylatorów, są spięte kablem i trzeba było się nieźle namotać żeby utrzymać to w odpowiedniej pozycji podczas rozprowadzania oliwki (tak żeby nadmiar nie wlazł pod naklejkę).

 

20210416_123939qtjp8.jpg

 

20210416_154736l4j6j.jpg

 

Tutaj płytka na którą naganiał @buszi, wymienione 3 kondensatory i hula! Na zdjęciach na aukcji wyglądała jak wyciągnięta z garażu a w rzeczywistości wygląda jak nowa. Teraz będę szukał jakiegoś blueorbba pod kolor. Ten rdram musiał być jakimś produktem premium czy coś, nigdy nie widziałem żeby bios pokazywał napięcie baterii CMOS :o

 

20210428_122826sukhf.jpg

 

Co do abita - w opisie oferty było że woła o dyskietkę z biosem. U tego samego sprzedawcy w opisie procesora było napisane że płyta pika, więc nie wie czy to wina płyty czy proca. Kilka dni wcześniej widziałem że ktoś dość szybko kupił taką za 70zł a w ogóle nie dawała obrazu, to pomyślałem że stratny w razie czego nie będę, a jak się uda to będzie satysfakcja że się uratowało klasyka. wziąłem za 42zł z przesyłką. Chciałem zrobić hotflasha bo nie mam dyskietek (w sensie że przekłada się kość biosu do innej płyty kiedy jest włączona), przygotowałem bios i wszystko co potrzebne. No i podłączam wszystko, odpalam - pika. No to zaglądam do instrukcji i ustawiam zworki na def. A płyta wstała i działa bardzo dobrze do teraz :) Tylko miałem chwilę "mindfuck" bo zakres napięć do ustawienia w biosie miałem od 1.075 do 1,3V, zapomniałem że kiedyś drutowałem ten procesor %-)

 

 

Na koniec - luty po wymianie pękniętego gniazda IDE w tej nieszczęsnej przepłaconej dźwiękówce MIRO. Jak dorwę coś na ISA to nagram koncert z soundtrackiem duke nukem - o ile w ogóle będzie działać :cry: Chociaż jak posłuchałem sobie tej dźwiękówki na YT to jednak nie brzmi to tak fajnie jak na soundtrackach nagrywanych przez Pawła Batyrę :rotfl:

 

20210506_0022445ak6d.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...