Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Złożę zestaw , mam kilka procków na slot 1 (p2 450 , p3 450 i ze 2 celerony ) , Dwie płytki  , może któraś odpali , bo w sumie o nie się tylko martwię .  No i się przetestuje , wtedy może cały zestaw wystawię . Tylko jak zwykle brak czasu . 

Link to post
Share on other sites

Zaległe paczuchy odebrałem więc mogę się pochwalić.

 

dsc07366vnj8c.jpg

 

Do płytki od razu kupiłem proca ale dojechał w średnim stanie. Zapakowany był nawet w miarę ale i tak nie uchroniło to parunastu nóżek. Macie jakiś patent na prostowanie?

 

dsc07373gxjg7.jpg

 

dsc0737589jt3.jpg

 

Oraz najgorszą kartą graficzną wszechczasów!

 

dsc07371syko4.jpg

 

Tak to cudo działa :rotfl:

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Za dużo babrania, już wykminiłem chyba sposób. Kupię najmniejszą możliwą strzykawkę, bo nie powinna być za gruba by wejść między inne nóżki i na tyle winna mieć wysoką końcówkę że nie będę zahaczał jak teraz jak próbowałem długopisem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, buszi napisał:
Zaległe paczuchy odebrałem więc mogę się pochwalić.
 

 
Do płytki od razu kupiłem proca ale dojechał w średnim stanie. Zapakowany był nawet w miarę ale i tak nie uchroniło to parunastu nóżek. Macie jakiś patent na prostowanie?
 

 

 
Oraz najgorszą kartą graficzną wszechczasów!
 

 
Tak to cudo działa :rotfl:
 
 
 
 

Masz całość ?
Działa ?

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

 

/ nie cytuj całych postów, fotek i wyłącz podpis z tapatalk / worm
 

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Normalnie tak to działa ale tutaj połowa procka ma inaczej nóżki i tak jak na innych prockach bez problemu moge prostować cały rząd tak tutaj jest lipa. One są od połowy w układzie 2x1x2x1x2 i prostując jedną linię nawet cienkim nożykiem zahaczam o inne nóżki. Stąd było pytanie o jakiś patent :P Pewnie z anielską cierpliwością i skillem zegarmistrza bym to ogarnął ale ani tego ani tego nie posiadam. Już mi wystarczy, że po parunastu minutach naprostowałem kilkanaście ale przy okazji zahaczyłem o kilka kolejnych. Nawet z lupą i nożykiem jest bardzo ciężko.

 

Tu widać rozmieszczenie nóżek dobrze. Gdyby je zrobili jak po prawej stronie to problemu nie ma ale Intel jak zawsze musiał po swojemu. Miejsca na to mieli na procku w brud.

 

PPro_Q0706_back-2060x1545.jpg

 

Swoją drogą ktoś widział może budę AT z zasialczem w normalnej cenie, a nie jak za sztabkę złota? %-)

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Może jest ktoś zainteresowany AP450GX MP, quad PPro, ISA/EISA/PCI (w wydaniu IBM):

0yTPaVE.jpg

 

YbR1fIn.jpg

 

9DEtO9J.jpg

 

Sprzęt kompletny poza procesorami :(. Jest to drugi, poprawiony i zarazem ostatni wypust (GX-y już w BGA), nie testowałem czy obsługuje procki w wersji popularnej u drobnych ciułaczy (256kB cache). Wg manuala tylko 512kB/1MB (z fabryki wyszedł z 4x200MHz/1MB). Robię małe porządki, nie mam na tyle procków więc jak ktoś ma akurat dwie wolne garści, najlepiej czarnuchów (1MB), to jak znalazł.

 

Np. tutaj można go sobie obejrzeć w całości:

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Tak, jest kompletna poza procesorami. Dyski do sprawdzenia i ew. uzupełnienia o sprawne (18/36GB ew. większe ale to już zbyt nowe i zbyt ciche ;) ), miejsca jest na 12 sztuk, w zestawie wczesne iLO, trzykanałowy kontroler RAID + dwa na płycie, dwa lub trzy zasilacze, powinien być FDD, CDROM i DAT ale nie mam aktualnie dostępu do frontu żeby to sprawdzić oraz ile jest tam kieszonek a ile zaślepek. Ostatnio odpalane ok. 13 lat temu jak jeszcze miały procesory. Jest też troche papierowej dokumentacji ze sterownikami, część nigdy nieodfoliowana.

Link to post
Share on other sites

Przyznaję, ładnie go niemiec "utuczył". AMI, Appian, DEC.. tylko ta AWE32 w tym gronie taka biedna.

 

Do swojego też mam półki EXP10 z kompletem DGHS18 ale to niepraktyczne jest przy hobbystycznym użytkowaniu.

 

A jeżeli chodzi o "meble" to chyba największym klockiem standalone na kółkach jaki znam (rackowe to wiadomo znajdą się cięższe, choćby blade czy taki GS1280) to jest V880, w full opcji to 131kg. Jak je przenosiłem w zeszłym roku to musiałem wyciągać wszystkie dyski, szuflady z prockami/pamięciami, zasilacze (3,6kW, potrafią zagrzać pokój w kilkanaście minut) i wtedy dopiero, i to we dwóch, można się zabrać za przenosiny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...