Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Ale numer, nie wiedziałem nawet o istnieniu takiej płyty. Super wynalazek - BX, 4 DIMMy i Voodoo 2000 - do tego 2x ISA akurat na SB i Gravisa. Tylko budę wymienić i doskonała retro konsola!

 

EDIT

 

O i jeszcze Yamaha na pokładzie! Ciekawe czy jest podłączony SB-Link, może by się dało od razu kompatybilność z DOSem uzyskać.

Link to post
Share on other sites

Piszesz , że komp nie może się zdecydować jaki ma procesor . Przypomniało mi się jak kolegę nabili w butelkę , kupił zestaw kompa z Pentium 2 266 i tak się wyświetlał w biosie .

Po jakimś czasie (rok , dwa) rozebrałem mu tego kompa , chyba grafikę wymieniałem z trio 3d na Intela 740 . No i się okazało że tam siedzi celeron 266 zamiast pentiuma . Oczywiście reklamacją nic nie wskórał . Zaproponowali tylko wymianę za dopłatą .

Link to post
Share on other sites

Kwestia BIOSu. BIOSy wypuszczone przed Celeronami (pierwszymi w historii :)) rozpoznawały Celerony 266 i 300 jako PII. Tutaj widać celerona więc BIOS teoretycznie powinien również rozpoznać PIII o tej samej częstotliwości - Celeron 533 był wypuszczony później niż 533. Jeśli ilość cache rozpoznana jest poprawnie to jest to Celeron, na adapterze do slota oczywiście. I to Mendocino bo pewnie pokazałoby A przy Coppermine. CPUID prawdę powie ;)

 

P.S. Jeśli płyta była oparta o BXa to trzeba było ustawić 100MHz szynę i nadrobić wydajność do PII :) Przy odrobinie szczęścia nawet 112MHz.

Link to post
Share on other sites

 

 

P.S. Jeśli płyta była oparta o BXa to trzeba było ustawić 100MHz szynę i nadrobić wydajność do PII :)

akurat w zegar  celeron w wersji A czyli każdy od 333 był szybszy od  pentium2

 

index41.jpg

nie wspominając o  gierkach tam 4 krotnie mniejszy kesz ale z prędkością cpu robił to co trzeba

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

 

 

A obudowa z tym różem urocza he he.
 

Jak znajdę inną dla tego kompa to Ci ten uroczy róż oddam :P

 

Wg BIOSu on ma Celerona 533MHz a wg Właściwości systemu Pentiuma II :P Jak znajdę instalator CPU-Z dla starszych windowsów mieszczący się na dyskietce to zainstaluje i sprawdzę.

 

W sumie to mi się chce śmiać, najbrzydszy a najciekawsze wnętrze ma ;)

Link to post
Share on other sites

U kumpla nie było bx-a nie dało się tak ładnie podkręcić . Te tańsze chipsety  już nie pamiętam jak się nazywały  , czyżby LX ?

zworka przestawisz na 75  oraz 83 mhz do tego  możesz  próbować zakleić  nóżkę 22 co by myślał ze jest  pentiumem 2

Link to post
Share on other sites

Podajrzewam, że jakby brzydal wpadł w wasze ręce to byście mu ciężkie życie zrobili ;)

 

A propos, udało mi się w tym tygodniu złapać jednego z informatyków by wymienił padnięte bateryjki min w kompie z win 95 :) No i kompik z win 95 przestał dawać obraz za to wzbogacił się o dźwięki :( Jeden długi sygnał i dwa albo trzy krótkie, grafa albo RAM, oby się okazało, że tylko się poluzowały.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie mam dostępu do kompa bo jest u informatyków. Cóż, lepiej dla niego by komp działał biorąc pod uwagę co mam pod wyciągiem :lol:

 

********************************

A teraz obiecany senior całej mojej grupy pracowych staruszków :)

 

Posiada w sobie: Pentiuma S 90MHz, 32 MB RAM, padnięty dysk twardy i resztę będziecie musieli wyczytać ze zdjęć i filmów :)

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

IMG-20200605-094326.jpg

IMG-20200605-094339.jpg

IMG-20200605-094351.jpg

IMG-20200605-094413.jpg

IMG-20200605-094432.jpg

IMG-20200605-095839.jpg

 

 

I  w ramach ciekawostki myszka na port szeregowy ;)

IMG-20200605-093531.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cóż, mamy starsze sprzęty laboratoryjne typu spektrofotometry czy DSC, które do tej pory dobrze działają więc starsze PC się nie nudzą ;) [w ogóle stare DSC kręci nosem nawet na Windowsa XP ;) ]


ps. Problem ze stacją dyskietek naprawiłam, wypięła się taśma :)


Tak się zastanawiałam czy dać tutaj tego kompa bo był upgrade'owany, ale pierwotnie miał w sobie win 98 i taki też sticker posiada na obudowie więc z retro musi mieć :P

 

Posiada on w sobie:

 

- Windows 2000 [wcześniej 98, zmiana ze względu na program GPES]

- AMD Duron 1600MHz [odmiana od intela ;) ]

- 1128 MB RAM [brawa dla programistów HP, którzy stworzyli sterownik pod win 2000 wymagający do działania min 512 (!) MB RAM]

- Grafę S3 Graphics ProSavageDDR

- 15GB HDD

 

Z tego PC korzystam przede wszystkim ja przy elektrochemicznych zmaganiach z elektrodami chlorosrebrowymi :) Po zainstalowaniu Service Packa 4 zaakceptował pendrive'y [wcześniej miał dosyć staroświeckie zdanie na ich temat].

 

IMG-20200608-093902.jpg


IMG-20200608-094404.jpg


IMG-20200608-094526.jpg


[video=youtube]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za dużo masz tego w pracy, podziel się :D

Jak przejdą na emeryturę to może uda się coś pogadać w pracy na ten temat ;)

Savage, kolejna egzotyka :D

Moje kompy lubią zaskakiwać ;)

Aktualnie będę szukać, który ma to:

 

IMG-20200608-110439.jpg 

 

Bo to pudełko jest puste więc, któryś musi ją mieć :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...