Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

AMD Duron 900 MHz z ukruszonym rdzeniem (działał do końca, zaraz go sprawdzę) i AMD Athlon XP 1600+ a w komputerze siedzi jeszcze AMD Athlon XP 1700+. To już raczej nie takie retro. 0b5edf64d4b263b5b586585bf7119f93.jpg

 

Edit: Duron jednak nie żyje.

Edytowane przez Krzysko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie kilku znajomych miało athlona xp 2000+

Mnie jakoś ominęły xpeki , miałem zwykłego athlona 1400 , a potem od razu semptrona 3500+ na am2 przez chwilę , bo platformę zmieniałem i na nic innego nie starczyło .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Szczytową popularność osiągnął XP-M 2500+ z core Barton - mokry sen overclockera.

 

Ceramiczne Athlony mają natomiast jedną niezaprzeczalną zaletę - działają na Abit KT7A a to jedna z nielicznych płyt Socket A ze złączem ISA.

Link to post
Share on other sites

No to jeszcze 2 graty wrzucę:

 

gtyn6mL.jpg


Poszukam grafiki na ISA, myszki COM i tą pierwszą płytę spróbuję odpalić, z tą drugą może być problem bo bateria się wylała i trochę zjadło płytę :/. Z tego co pamiętam były tam jakieś kłopoty z nimi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pochwalę się kolejnym pracowym staruszkiem, który nie ma taryfy ulgowej :)

 

Posiada Windows 98SE, 128MB RAMu, dysk 20 GB i kartę graficzną określoną jako Super VGA :P Pracuje z równie starym urządzeniem nazywanym DSC.

 

IMG-20200525-111200.jpg

 

IMG-20200525-111217.jpg

 

IMG-20200525-111320.jpg

 

IMG-20200525-111512.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że nikt nie wie jaką ten komp ma grafę, a biorąc pod uwagę wyjątkową wybredność tego starego DSC ad nośnie kompów gdyby mnie ktoś zobaczył ze śrubokrętem aby sprawdzić co jest wewnątrz mogłabym przypłacić to życiem :P [stare sprzęty są wybredne]. 

 

 

 

A tutaj jak nówka!

 

I na żywo też, chemikalia mu nie szkodzą ;)


ps. Mam jeszcze w pracy dwa kompy z Windows 2000 [w tym jeden z bardzo pojemnym, 5GB dyskiem twardym :D ], ale one chyba za młode by się nimi chwalić tutaj :)

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Jeszcze się przyjrzę mu, ale to jutro, na razie z powodu koronawirusa pracuje przede wszystkim zdalnie.

 

A propos tego kompa przypomniały mi się dwie anegdoty z pracy:

 

1) Zawsze myślałam, że to żart jest jak widziałam memy z rozmów, że ktoś wsadził pendrive w gniazdo LAN, wydawało mi się to niemożliwe. Do czasu aż sama zostałam poproszona o interwencje bo komp nie czyta pendrive'a. Zapytałam: Który? Odpowiedź: Ten od DSC. Przyszłam i zobaczyłam pendrive wsadzony w gniazdo LAN :P

2) Przyszła do mnie osoba z pytaniem jak może zgrać dane z komputera bo nie widzi portu USB. Jej mina gdy dostała dyskietkę - bezcenna :D

Edytowane przez BlackCoffe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...