Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Mam zamiar zmodernizować używany przeze mnie juz od dluzszego czasu komputer, jednak moj budzet jest dosc ograniczony, dlatego chcialbym pozostac przy kilku uzywanych przeze mnie do tej pory podzespolach.
Planuje zakup procesora
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/
Karty Graficznej
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/
oraz pamieci ram 8gb ddr3 oraz plyty glownej do tego zestawu.
Chcialbym pozostawic stary dysk, obudowe oraz zasilacz
http://s28.postimg.org/uwv1hii99/20140819_222614.jpg

 

W tym momencie rodzi sie moje pytanie, czy ten zasilacz podoła przedstawionemu powyżej zestawowi,
czy moze lepszym rozwiazaniem bedzie karta http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-2g-oc-128bit-n750ti-2gd5-oc-629389/
Dodam jeszcze ze w tej chwili ten zasilacz obsluguje Intel Core-Duo 2,5 Ghz oraz Radeon HD4850.
Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Proponuje zapoznać się z tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Jaki budżet i na co?

 

Twój CPU jest na s77, tzn płyta nie pasuje do nowego proca (s1150). Zostaje ci wymiana na kompatybilną.

oczywiscie plyta zostaje wymieniona, tak jak napisalem kupuje podany wyzej procek, grafe, ram i plyte, natomiast moje pytanie dotyczy tego czy moj obecny zasilacz da rade z nowymi podzespolami. Dodam ze uzywam go od jakis 5 lat i nie mam najmniejszych zastrzezen

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zasilacz straszna kicha, zdecydowanie do wymiany, najtanszy sensowny Corsair VS 450, jednak jak mozesz kup Thermaltake SE 530 (lepsza kultura pracy i troche odpinanych kabli)

 

GTX 750 w cenie 500 zl nieoplacalny, bierz R7 260X (od Sapphire za ok 400 zl) albo tego R9 270 (ale wolalbym wersje MSI gaming), procesor ok

Edytowane przez bossk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za odpowiedz, prawdopodobnie z powodu braku wystarczajacych srodkow narazie zainwestuje tylko w plyte z prockiem i ramem, zobacze jak ten zestaw z moim HD4850 bedzie dawal rade (pytanie czy spelni to wymogi dla nowej Fify 15, obawiam sie ze nie), a gdy przybedzie kasy to zainwestuje w zasilacz i R9 270OC.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci przecież link, czytałeś to w ogóle?

 

TAM JEST NAPISANE ŻE MASZ W DOMU ŹRÓDŁO NIEBEZPIECZEŃSTWA. Komuś nawet przez zasilacz z black list spaliło by się mieszkanie jak by go w domu nie było i nie wyczuł smrodu spalenizny. 

 

Zasilacz jest do zmiany jako pierwszy! Tym bardziej że masz go ok5 lat.

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci przecież link, czytałeś to w ogóle?

 

TAM JEST NAPISANE ŻE MASZ W DOMU ŹRÓDŁO NIEBEZPIECZEŃSTWA. Komuś nawet przez zasilacz z black list spaliło by się mieszkanie jak by go w domu nie było i nie wyczuł smrodu spalenizny.

 

Zasilacz jest do zmiany jako pierwszy! Tym bardziej że masz go ok5 lat.

W linku ktory podales zauwazylem Modecom w miejscu gdzie podane sa renomowane firmy, wiec nie wiem, czy to faktycznie tak pilna wymiana jak mowisz? czy jeszcze troche ten zasilacz pozyje... Edytowane przez Żmija Wonsz
Link to post
Share on other sites

Licze na jak najniższy koszt, natomiast jeśli będzie faktycznie trzeba doplacic to trudno.... Natomiast widze ze zasilacz ktory podales ma na linni 12v az 492W, to dosc duzy zapas biorac pod uwage ze procek i grafa w maksymalnym obciazeniu pobiora mi 230~. Najbardziej chcialbym postawic na energooszczednosc zasilacza, czy ten ktory podales bedzie pod tym wzgledem lepszy?

Link to post
Share on other sites

 

 

W linku ktory podales zauwazylem Modecom w miejscu gdzie podane sa renomowane firmy, wiec nie wiem, czy to faktycznie tak pilna wymiana jak mowisz? czy jeszcze troche ten zasilacz pozyje...
 W takim razie polecam naukę czytania że zrozumieniem. (Nie żebym Cie obrażał, ale taka umiejętność przynosi duże korzyści) (musiałem to napisać). 

 

Zasilacz co podał bossk jest b. opłacalny Tt se 530W

Taniej masz lepszy elektrycznie XFX 450W --> http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W takim razie polecam naukę czytania że zrozumieniem. (Nie żebym Cie obrażał, ale taka umiejętność przynosi duże korzyści) (musiałem to napisać). 

 

Zasilacz co podał bossk jest b. opłacalny Tt se 530W

Taniej masz lepszy elektrycznie XFX 450W --> http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

W podanym przez Ciebie poprzednio linku w dwoch miejscach byla podana firma Modecom( czarna lista i polecane), nie jestem specjalista w tej dziedzinie dlatego ciezko bylo mi stwierdzic ktory punkt dotyczy mojego.

Ale niestety jak widac po Twoich postach nie jestes tu od radzenia innym tylko od wyladowywania swej frustracji i szukania zaczepki. Dzieki dla pozostalych za odpowiedzi ktore rozjasnily mi sprawe :)

Link to post
Share on other sites

Zastanów się! Gdybyś miał zasilacz z listy polecanych, to ja wtedy bym tak apelował, po prostu napisałbym wtedy że: może zostać/ potrzebny lepszy, mocniejszy. Wcale nie podawałbym linku do czarnej listy. Ma to sens ?

 

 

 

 W takim razie polecam naukę czytania że zrozumieniem. (Nie żebym Cie obrażał, ale taka umiejętność przynosi duże korzyści) (musiałem to napisać).   

Zasilacz co podał bossk jest b. opłacalny Tt se 530W

Taniej masz lepszy elektrycznie XFX 450W --> http://www.morele.ne...0s-x2b9-419031/

Nie szukam zaczepki. może źle wyraziłem swoje myśli, powinno być  zacząć myśleć logicznie.

I napisałem to

 

(Nie żebym Cie obrażał, ale taka umiejętność przynosi duże korzyści) (musiałem to napisać).    Zasilacz co podał bossk jest b. opłacalny Tt se 530W Taniej masz lepszy elektrycznie XFX 450W --> http://www.morele.ne...0s-x2b9-419031/

 

Powtarzam umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia przynosi duże korzyści.

 

 

 

Natomiast widze ze zasilacz ktory podales ma na linni 12v az 492W, to dosc duzy zapas biorac pod uwage ze procek i grafa w maksymalnym obciazeniu pobiora mi 230~.

 Zasilacz im ma mniejsze obciążenie (tzn. moc nominalna/ faktyczne obciążenie), tym dłużej "żyje" działa poprawnie, pewnie dla tego Twoja bomba nie wybuchła.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się! Gdybyś miał zasilacz z listy polecanych, to ja wtedy bym tak apelował, po prostu napisałbym wtedy że: może zostać/ potrzebny lepszy, mocniejszy. Wcale nie podawałbym linku do czarnej listy. Ma to sens ?

 

 

Nie szukam zaczepki. może źle wyraziłem swoje myśli, powinno być  zacząć myśleć logicznie.

I napisałem to

 

Powtarzam umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia przynosi duże korzyści.

 

 

 Zasilacz im ma mniejsze obciążenie (tzn. moc nominalna/ faktyczne obciążenie), tym dłużej "żyje" działa poprawnie, pewnie dla tego Twoja bomba nie wybuchła.

Jesli chcesz uczyc mnie czytania ze zrozumieniem i logicznego myslenia to najpierw zacznij od nauczenia samego siebie. W swoim pierwszym poscie napisalem ze bede inwestowal w plyte glowna, procek, ram i grafe. Poczym Ty w swoim poscie mowisz mi ze plyta ktora mam nie pasuje do nowego procka :o serio..

Poza tym Twoje posty nie wniosly do dyskusji kompletnie nic, wiedza nie swiecisz, dlatego nie rozumiem dlaczego robisz z siebie znawce?

Link to post
Share on other sites
W tym momencie rodzi sie moje pytanie, czy ten zasilacz podoła przedstawionemu powyżej zestawowi

 

Nie, nie podoła. Do tego zestawu 250W podzielone na dwie linie V12 to za mało. Zasilacz jest z czarnej listy więc zamiast kupować mniej prądożerną karte graficzna polecam wymienić go na jeden z wymienionych już wyżej. Od siebie polecam XFX 450W

Link to post
Share on other sites

@op

 

rzobudowe systemu zacznij od wymiany zasilacza. Polecilem Ci Tt se 530, poniewaz ma modularne okablowanie i latwiej bedzie to wszystko ladnie zaaranzowac. XFX xore 450 oczywiscie tez da rade, jest lepszy elektrycznie (co w przypadku Twojego zestawu nie jest az tak istotne) ale ma twarde kable, z ktorymi trudno cos zrobic.

Zwroc tez uwage na to, ze nie wazne jaka Twoj zasilacz ma moc, pobierze z gniazdka tyle pradu ile bedzie potrzebowal (+kilka% wiecej - zalezy od jego klasy).

Twoj obecny zasilacz to mala bomba zegarowa, 390W ma na 2 liniach, co jest kiepskim polmyslem. Wybierajac zasilacz patrz glownie ile W ma na linii +12V, poniewaz ona zasila procka i grafike. Nie podlaczalbym do niego nowych komponentow, bo moze nic sie nie stanie a moze Ci spali polowe kompa (tzn spali Ci predzej lub pozniej z naciskiem na predzej).

Uzylem tutaj troche uogolnien, nie opisywalem szczegolowo kwestii sprawnosci zasilacz itp. ale chyba nie jest to w tym momencie najwazniejsze.

Pamietaj, na obudowie i zasilaczu nie oszczedzamy ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nigdy i nigdzie Corsaira VS !!!

Miałem, przetestowałem i zanim włożyłem do komputera siostry SPRZEDAŁEM (tak nowego...)

U siostry został kupiony na "bazarku (dosłownie)" stary Fortron 300W ze względu na lepszą jakość wykonania, lepsze trzymanie napięć (które w przypadku Corsaira VS było fatalne) i ogólne wrażenie...

 Lepiej dorzucić kilka zł do XFXa 450W. Tak wiem, że XFX ma kable jakie ma... ale kable układamy średnio ile raz na rok/dwa (a jeżeli PC do internetu to jak sprzęt pozwoli (nie zepsuje się) to i zdecydowanie dłużej. Corsair ma kable fantastyczne jak na tak niską cenę zasilacza.. ale tak jak wspomniałem wyżej kabli nie układamy codziennie. 

Link to post
Share on other sites

@up

Nie panikuj!

 

Jest to budżetowa konstrukcja, ale wszystkie parametry pracy mieszczą się w normach ATX...

Zabezpieczenia, które posiada ten zasilacz również są działające. Jeśli ktoś nie może dołożyć tych 20-30 zł do XFX'a może go kupić...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...