Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

House of Marley Destiny TTR - Bolące małżowiny uszne.

marley ttr destiny bolące uszy małżowiny słuchawki nauszne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Naito

Naito
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 09:43

Grafika

Spoiler

Cześć. Wczoraj kupiłem sobie słuchawki nauszne House of Marley Destiny TTR  za 1200zł i niestety pomimo tego, że dość ładnie grają bolą mnie od nich małżowiny uszne już po godzinie użytkowania.

Słuchawki te nie posiadają możliwości konfiguracji, więc nie da się zmienić nacisku na głowę. Jedyne co idzie zrobić to niezalecane i raczej zabronione rozciągnięcie ich do linii prostej w celu zmiany nacisku co też ja uczyniłem ryzykując zepsucie metalowych sprężyn, które odpowiadają za stabilne trzymanie się ich na głowie. Niestety rozciągnięcie ich na siłę nic nie daje i powoduje jedynie to, że są za luźne na głowie i zaczynają się przesuwać. Całe szczęście w 80% udało mi się je przywrócić do stanu w którym były od nowości i nie spadają. Niestety uszy bolą od nich nadal i to w taki sposób, że im dłużej na siłę siedzę tym ból robi się większy. Po 3 godzinach już zaczęła mnie aż boleć dookoła uszu głowa, przez co ból stał się nie do wytrzymania...

Szukałem odpowiedzi w google na temat tego czy do słuchawek idzie się przyzwyczaić i niestety doszukałem się raptem dwóch i w dodatku sprzecznych opinii. Jedna osoba twierdzi iż słuchawki powodujące tego rodzaju ból powinno się wyrzucić i wymienić na takie, które od 1 założenia nie będą sprawiały tego typu problemu. Kolejny komentarz natomiast mówi zupełnie coś innego. Autor tego komentarza twierdzi iż kupił tego typu słuchawki i po 3 tygodniach użytkowania jego uszy/małżowiny uszne jak i głowa przyzwyczaiły się do ucisku i nie ma już jakichkolwiek problemów.

Ponieważ nie wiem co zrobić postanowiłem zapytać tutaj. Powinienem być wytrwały i próbować przyzwyczaić się do tych słuchawek, czy tez może lepiej sobie je darować i wywalić ?

Aha dodam jeszcze, że nie mam dużej głowy, jak również dużych i odstających uszy.

Opis produktu

Spoiler

Charakterystyka

Spoiler

Dane techniczne i specyfikacja

Spoiler

• 0

#2 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7554 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 22 sierpień 2014 - 13:38

jednym ze sposobów poprawy komfortu jest wymiana padów na np. te

http://www.audeos.pl...lurowe-para/189

tylko nie wiem, czy pasowałby, musisz zapytać sprzedawcę o wymiary.

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 Naito

Naito
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 30 sierpień 2014 - 13:08

Postanowiłem zostać obiektem doświadczalnym i sprawdziłem na sobie słuszność tezy, która mówi iż "Małżowiny uszne jak i głowa przyzwyczają się po czasie (1-3 tygodni) do słuchawek i ich ucisku, przez co nie będą powodowały jakiegokolwiek bólu".

W moim przypadku po tygodniu było już całkiem znośnie. W tej chwili jest na tyle dobrze, że zapominam podczas grania o tym, iż mam założone słuchawki.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: marley, ttr, destiny, bolące, uszy, małżowiny, słuchawki, nauszne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych