Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

*Na poczatek przepraszam za brak polskich znakow, uzywam aktualnie niemieckiej klawiatury*

 

Witam!

 

Szukajac sluchawek (notabene pierwszych moich z relatywnego high-endu) natknalem sie na Sennheisery HD598, w ktorych - po odsluchu i porownaniu z innymi sluchawkami (m. in. Sennheiser HD518, HD558, AKG K550, K701) - zakochalem sie niemal natychmiast. Teraz szukam karty dzwiekowej i mam spory dylemat: czy zaoszczedzic troche pieniedzy i kupic cos pokroju Xonara DX, czy jednak wydac troche wiecej i kupic np. Xonara Essence STX?

 

Szukalem odpowiedzi na roznych forach anglojezycznych i bardzo czesto napotykalem sie na sprzeczne informacje; niektorzy twierdzili, ze DX sobie poradzi z palcem w oku, inni radzili kupic drozsza karte, bo roznica jest spora.

 

A moze macie jakies inne propozycje? Szukam czegos, co zagwarantuje mi dzwiek neutralny do jasnego, ale nie nazbyt analityczny (nie zawsze bede mial dostep do plikow nieskompresowanych, czasem MP3 @ 320kbps bedzie musialo mi wystarczyc). Niskie tony lubie slyszalne, ale nie dominujace (np. w HD558 juz mi one dosc przeszkadzaly i odsluch nie byl przyjemny). Budzet do ok 1000zl, ale najlepiej byloby zmiescic sie w tych 600-700pln :)

 

Jeszcze jedno pytanie dla wlascicieli tychze puszek - czy w domowym uzytkowaniu szybko sie one brudza? Z tego co widzialem to do najczystszych nie nalezaly, ale byly na stoisku w sklepie, wiec nie-wiadomo-ile osob je dotykalo... Jesli tak, to znacie jakies sposoby czyszczenia ich?

 

Przepraszam za wszelkie glupoty i/lub niedomowienia, jestem wciaz dosc slabo obeznany w tym temacie.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam! :)


Po dluzszej chwili researchu dowiedzialem sie, ze Xonar DX nie posiada wzmaka sluchawkowego i ze DGX bylby lepszym wyborem. Oprocz tego widzialem Xonara Phoebusa Solo, ale jakosc sceptycznie podchodze do wszystkiego, co jest oznaczone jako 'dla graczy', zwlaszcza w segmencie audio.

 

Ktos, cos?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

do tych słuchawek bardzo dobrze pasuje Xonar Essence, warto dołożyć do lepszego i nieco młodszego braciszka Xonarka. Te senki to nie są wymagające słuchawki ale wzmacniacz powinien trochę wnieść do dźwięku, jednak może się okazać, że lepiej Tobie zagrają na wyjściach analogowych, wówczas otrzymasz bardziej napowietrzoną i przestrzenniejszą scenę dźwiękową jak z wyjścia słuchawkowego. Wymiana oampów bardzo wskazana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...