Skocz do zawartości

Upgrade komputera (3000-4000)


Recommended Posts

Witam

 

Myślę zrobić upgrade mojego komputera. Służy mi głównie do gier.

 

Obecny sprzęt:

 

Płyta główna: ASUS P8P67 rev 3.0

Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz

Karta graficzna: ASUS Radeon HD6970 2GB

Pamięć RAM: GoodRAM 2x 4GB CL9 1333MHz

HDD: WD Green WD10EZRX 1TB

SSD: Kingston SV300S37A 120GB

Zasilacz: Fractal Design Newton R3 600W 80+ Platinum

Chłodzenie procesora: SCYTHE Mugen 2 rev.B

Obudowa: Fractal Design Define R4

 

Korzystam z dwóch monitorów.

 

Jak myślicie co zmienić? Chciałbym mieć high-edo'wy PC. Zależy mi na wysokiej wydajności w grach, ale też nie chcę mieć ograniczeń. Budżet 3000-4000 zł. Komputer ma posłużyć na lata.

Link to post
Share on other sites

W twoim przypadku wystarczy podkręcić procesor  do 4300-4500mhz  a może nawet więcej jak się uda  i do zmiany była by tylko karta graficzna  ja bym proponował radeona r9 290 lub  r9 290x  i nic więcej nie trzeba zmieniać wszystkie gry bez problemu powinny chodzić w maksymalnych detalach , zmiana platformy  za bardzo nie ma sensu  ponieważ twój procek podkręcony  na np 4200mhz  [ co każdy sb 2500k zrobi bez najmniejszego problemu ]  . Podałem celowo karty od amd ponieważ nie maja sobie równych  jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności . Radeon r9 290 ma wydajność gtxa 780 a jest ok 300- 400 zł tańszy od gtxa 780  , natomiast radeon r9 290x  ma wydajność pomiędzy gtx 780 a gtx 780TI


W twoim przypadku wystarczy podkręcić procesor  do 4300-4500mhz  a może nawet więcej jak się uda  i do zmiany była by tylko karta graficzna  ja bym proponował radeona r9 290 lub  r9 290x  i nic więcej nie trzeba zmieniać wszystkie gry bez problemu powinny chodzić w maksymalnych detalach , zmiana platformy  za bardzo nie ma sensu  ponieważ twój procek podkręcony  na np 4200mhz  [ co każdy sb 2500k zrobi bez najmniejszego problemu ]  będzie wydajniejszy od stockowo taktowanego haswella  4670k ,  różnica zegar w zegar  między tymi prockami to ok 400-500mhz  na korzyść haswella to zbyt mało aby zmieniać platformę      . Podałem celowo karty od amd ponieważ nie maja sobie równych  jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności . Radeon r9 290 ma wydajność gtxa 780 a jest ok 300- 400 zł tańszy od gtxa 780  , natomiast radeon r9 290x  ma wydajność pomiędzy gtx 780 a gtx 780TI

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

A jak się zabrać za podkręcenie procka? Kiedyś po zakupie próbowałem się pobawić z OC, ale jakoś tego nie zrobiłem do końca.

 

Z tego co pamiętam robiłem to przy pomocy tego filmiku:

 

Koleś ma taką samą płytę główną i procesor. Dobrze to robi? Wydaje się, że wie o czym mówi.

 

Chyba mam zapisane te ustawienia w biosie na innym profilu, więc mógłbym przetestować. Jak potem sprawdzić czy z prockiem wszystko ok?

 

edit:

I jeszcze czy zasilacz uciągnie wymianę karty graficznej? Nie za bardzo znam się na sprzęcie, dlatego pytam.

Edytowane przez Castiel92
Link to post
Share on other sites

ściągnij program occt http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html   i tym przetestuj zapuść na ok 20 min na początek obserwuj temp  , nie powinny być większe od 85 stopni . Co do podkręcania to nie wiem dokładnie  jak się podkręca procesory sb ale jest to prostsze od haswelli  którego mam  ,  zmień mnożnik [ multipler ] na 42  co da ci 4200mhz   i podbij lekko napięcie na cpu  bazowe chyba jest 1,2V   spokojnie możesz ustawić na 1.25V  i testuj  jak będzie ok to zmień mnożnik na 43 i ponownie test

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...