Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyłączone jest więc to nie to. A próbujesz podłączyć się do wifi kiedy masz podpięty kabel lan? Wyłącz kartę sieciową lan i wtedy spróbuj. Na pulpicie na pasku masz ikonę zasięgu wifi,kliknij w nią pokażą ci się dostępne sieci, potem prawym na swoją sieć i właściwości. Co masz tam ustawione to samo co na drugi laptopie?

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 A próbujesz podłączyć się do wifi kiedy masz podpięty kabel lan?

 

Tak. 

 

 

 

 

Co masz tam ustawione to samo co na drugi laptopie?

 

Mam to samo co w tym pierwszym (co niedziała) czyli WPA2-Personal AES i klucz do sieci wpisany.

 

 

 

 

Wyłącz kartę sieciową lan i wtedy spróbuj.

 

Na kablu działa  (tak jak wcześniej) a sieci nie wykrywa (wiadomo).

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

A te sieci z którymi się łączyłeś to tez miały wpa2 psk czy inny typ zabezpieczeń? A sterowniki to te pobrałeś http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=K21VK&fileId=3287673351&osCode=W764&productCode=inspiron-14z-5423&languageCode=EN&categoryId=NI

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na drugim laptopie mam WPA2 Personal/Persjonal jakoś tak i szyfrowanie AES.

 

Przy istalacji pisze ,, Włącz system Bluetooth korzystając z bezprzewodowego przełącznika". Tutaj nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Nie masz w laptopie takiego przełącznika który wyłącza wifi i bluetooth to chyba o to chodzi . A jakie masz w końcu ustawione szyfrowanie na routerze wpa2psk czy wpa2personal? Masz zapisane inne sieci wifi na laptopie te które podobno ci działają sprawdź jakie mają ustawione zabezpieczenia .

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak to wczesniej zainstałowałeś, czy jednak nie? Da się to jakoś pominąć? A ten włącznik/wyłącznik od internetu nie wyłącza tez bluetooth. Może jakiś skrót klawiszowy FN + f1...

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wcześniej pobrałem tam przypuśćmy 5-6 tych sterowików i te które się nie dały zainstalować pominełem.

 

 

 

Da się to jakoś pominąć?

 

Da się tylko kliknąć ,,anuluj instalacje".

 

 

 

A ten włącznik/wyłącznik od internetu nie wyłącza tez bluetooth

 

Prawdopodobnie tak ale jak go włączam/wyłączam to nic się nie dzieje.

 

 

 

 

Prawie wszystko już spróbowałem. Co może być nie tak ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Czyli teraz masz zainstalowane rożne sterowniki? Usuń je w panelu sterowania, potem w menadzerze urządzeń dell wireless 1703 odinstaluj sterowniki. I wtedy sprobuj tych co ci podałem. Jeśli dalej nie działa może update biosu wykonaj.

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Usunąłem wszystkie sterowniki i zainstalowałem ponownie (większość) - nic. Prawdopodobnie nie zainstalowałem wszystkich (1 lub 2 ) i wogóle nie wykrywa sieci (do kabla zainstalowałem i internet działa).

 

Do updade biosu muszę się zebrać (jeżeli wiesz o co mi chodzi). Który wybrać : można od A00- A06 (A001,A002 itd)

Link to post
Share on other sites

Tak tylko nie instaluj wszystkich tylko te które są ci potrzebne, zakładka network wireless 1703 wifi chyba ze masz inna kartę wifi sprawdź w menadzerze urządzeń .

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli dalej chce aby uruchomić bluetooth przy instalacji sterow do karty WiFi? A masz jakieś wykrzykniki w menadzerze? Daj screna jeśli możesz? Znalazłem na stronie della ktoś miał taki problem zmienił częstotliwość i kanał sieci na routerze i podobno działa http://en.community.dell.com/support-forums/network-internet-wireless/f/3324/t/19538937.aspx Nie widzi sieci, ale karta wifi działa tak? Spróbuj dodać ręcznie swoją sieć.

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Czyli dalej chce aby uruchomić bluetooth przy instalacji sterow do karty WiFi?

 

Tak.

 

 

A masz jakieś wykrzykniki w menadzerze?

 

Nie.

 

 

 

Daj screna jeśli możesz

 

Skąd ?

 

 

Nie widzi sieci, ale karta wifi działa tak?

 

Nie widzi sieci ale przez kabel działa.

Link to post
Share on other sites

Chciałem screena z menadżera. Rozumiem że sieć działa ci po kablu ok, a karta wifi ma zainstalowane jakieś tam stery systemowe i możesz wyszukiwać sieci ale twojej nie znajduje, tak? Jeśli tak to nie jest to przez sterowniki od karty wifi, po prostu ustawienia routera nie współgrają z kartą. Tak jak opisane było w wątku z forum della podałem link wcześniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Chciałem screena z menadżera

 

Żadnych wykrzykników. Wszystko na ,,swoim miejscu".

 

 

 

 

Rozumiem że sieć działa ci po kablu ok

 

Tak.

 

 

 

a karta wifi ma zainstalowane jakieś tam stery systemowe i możesz wyszukiwać sieci ale twojej nie znajduje, tak?

 

Ja doistalowałem oprócz tych systemowych jeszcze jakieś tam 2. Żadnej sieci przez Wi-Fi nie znajduje.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...