Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

 

Otóż zwracam się z proźbą do Społeczeństwa Bechmark o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu.

Zakupiłem router Tp-Link (TL-WR841ND) i podłączyłem go (skonfigurowałem itd.)

do komputera według instrukcji. Na jednym laptopie wszystko poszło gładko (Wi-Fi działa szybko, sprawnie) a na drugim [Dell Inspiron 14z (5423)] laptop widzi sieć, niby podłącza się do niej ale nie działa (w prawym dolnym rogu ekranu, na ikonie sygnału sieci jest zółty trójkąt z wykrzyknikiem). Działa tylko przez kabel (ale to nie to samo co Wi-Fi). Oczywiście w Dell'u także wszystko tak samo konfigurowałem i wg.

 

Z racji tego,że sam nie znam się tak dokładnie na ,,sieci" dlatego proszę o pomoc ekspertów.

 

Tutaj ,,przesyłam" screenshoty z ipconfig/all :  KLIK 1, KLIK 2

 

Link to post
Share on other sites

pominąłeś ważną kwestię: system operacyjny

jeżeli na 2 laptopie masz Vistę to wpisz adresy ip i dns ręcznie w ustawieniach karty. Jeżeli masz Win7 to włącz DHCP lub podaj ustawienia ręcznie.

I od razu zmień hasło do logowania się z admin na cokolwiek innego

Edytowane przez browarpll
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na obu laptopach mam Windows 7 (Home Premium). 

Hasło zmienione.

 

 

 

Jeżeli masz Win7 to włącz DHCP 

 

Na routerze mam ,,Enable" czyli włączone.

 

 

 

podaj ustawienia ręcznie.

 

 

Z tego panela konfiguracji routera (te ,,Start IP Address" itd.)  tak ?

 

 

 

 

Zrobiłem badanie Ping (nie wiem czy to potrzebne czy nie) :

 

http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_eapwwsa.PNG/

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

No tak, na routerze masz enable, ale na karcie sieciowej laptopa masz wyłączone DHCP. W tym momencie on Ci nie pobiera adresu. 

 

Wejdź w centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej -> Połączenie sieci bezprzewodowej (właściwości) -> "Protokół IPv4" ustaw automatyczne pobieranie adresu.

Edytowane przez Outlaw666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

ustaw automatyczne pobieranie adresu.

 

Tzn. ,,uzyskaj adres IP automatycznie" i ,,uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" ? Jeżeli tak to to ,,kliknąłem" i nic.

 

 

 

 

To jest ping z komputera który niby nie działa?

 

Wi-Fi nie działa a na kablu działa. Jak zrobie bez podłączonego kabla to jest takie coś : KLIK (wiadomo nie działa)

 

 

 

 

Ale na karcie pisze,że DHCP mam włączone : KLIK

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Z tym DHCP zasugerowałem się Ipconfig-iem, on powiedział że jest wyłączony. Jeżeli go włączyłeś to spróbuj jeszcze np zrestartować kartę sieciową, czasami coś się wiesza, cholera wie dlaczego, i robią się takie głupie problemy.

Jeżeli ręczna konfiguracja, tak jak to napisał browarpll nie pomoże, możesz także spróbować zainstalować nowe sterowniki do karty sieciowej albo zainstalować SP3 jeżeli go jeszcze nie masz (czytałem, że czasami bez najnowszego sp wyskakują takie kwiatki).

 

Edytowane przez Outlaw666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up 2@

Sprawdziłem - to samo co wcześniej.

 

 

 

 

Mam SP1 jak narazie.

 

 

 

SP3

 

Jest do Windows 7 HP SP2 lub SP3, bo nie widziałem?

 

Windows Upade jakby co to mam ciągle ,,aktualne".

 

 

 

 

 

możesz także spróbować zainstalować nowe sterowniki do karty sieciowej

 

Ale tylko gdzie teraz jestem (w Lublinie) nie działa przy tej sieci przez Wi-Fi. Jak połącze się gdziekolwiek indziej (McDonald, sieć u rodziny itd.) to wszystko działa. W takim razie reinstalować te sterowniki czy nie trzeba ?

 

 

 

Dodam jeszcze jedno zdjęcie ze ,,stanu" sieci : KLIK

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

ściągnij nowe sterowniki, jak nie pomoże to najprawdopodobniej karta wi-fi jest zje znaczy się popsuty

 

Patrząc na to, że z innymi sieciami działa to nie może być to prawdą.

 

@autor - jak masz skonfigurowane szyfrowanie? Wyłącz je chwilowo i sprawdź czy wtedy działa. Co do sterowników - zainstaluj najnowsze, instalacja nadpisze stare pliki.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mówisz o szyfrowaniu na konfiguracji routera ? Jeżeli tak to szyfrowanie - WPA2/PSK (możliwa zmiana WPA/PSK i ,,automatic") a dokładnie AES (możliwa zmiana na TKIP i ,,automatic").   Zmieniłem w ustawieniach routera na TKIP i tak samo na komputarze - wynik ten sam co bez zmiany. Jak na komputerze próbowałem zmienić w ,,typ zabezpieczeń" na ,,otwarte" to potem i tak automatycznie zmieniło na AES. Jakakolwiek próba zmany na coś innego (na komputerze) kończyła się automatyczną zmianą na AES (zapewne dlatego,że w ustawieniach routera tak jest).

W konfiguracji routera migę zmienić jeszcze z WPA/WPA2 - Personal(Recommended) na WPA/WPA2 - Enterprise (tam jest coś z ,,Radius port, Radius server" itd) i na WEP (ale tam trzeba jakieś klucze wpisywać : ,, Web key 1 ... " do 4 tak jest)

Link to post
Share on other sites

Sterowniki zainstalowane, nic nie zmieniły.

 

 

Up@

Któro mam zmienić ? Nie widzę opcji ,,wyłącz szyfrowanie" czy coś takiego. Tak jak mówiłem w,, Encryption" jest AES i TKIP oraz ,,Automtic". Nic więcej.

 

TUTAJ też nic nie ma o włączeniu czy wyłączeniu szyfrowania a opcji ,,Enable Wireless Router Radio" jest na szaro.

 

Klik 1 Klik 2

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem te szyfrowanie, na wszelki wypadek zrestartowałem router i nic. Na drugim koputerze nagle przestał działać internet. Włączyłem szyfrowanie i na drugim lapku znowu działa a tu ... tak jak było tak i jest.


Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

W ustawniach routera jest : 11bgn mixed. W tym laptopie co nie działa Wi-Fi mam ,,N" (IEEE 802.11N) Na drugim komputerze (co działa Wi-Fi) jest to samo.

W ustawieniach routera próbowałem na 11n - nic się nie zmieniło.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...