Skocz do zawartości

Wysoka temperatura PHENOM X4 965


Recommended Posts

Witam dziś podkręciłem mój procesor do 1,8 Ghz a napięcie 1,250 V a temp.  w spoczynku przekracza 45 *C niestety chłodzenie mam boxowe ponieważ nie miałem czasu na kupno lepszego , martwi nie bardzo ta temperatura jestem amatorem w dziedzinie Overclockingu i mam pytanie czy opłaca się dalej zmniejszać napięcie do 1,225 V czy powinienem dokupić chłodzenie ? A i czy opłaca się kupywać pasty cenowo wychodzą po ok.25zł 

Procesor : Amd Phenom x4 965
Płyta głowna : GA-970A-D3
Chłodzenie : Boxowe 
Zasilacz : Aerocool VS 500

Edytowane przez sztuka13
Link to post
Share on other sites

Jak narazie nie baw się w oc procka puki nie zakupisz lepszego cooler'a np: SPC Fera albo Fortis (dobra wydajność w dobrej cenie), a  z racji tego że phenom lubuję się w wyższych napięciach, postaraj się o zakup radiatorków na sekcje zasilania na płycie.

No i zapewnij jeszcze o odpowiedni przewiew w obudowie. Po tym możesz poszukać na forum info na temat oc tego procka, a trochę tego było.

Link to post
Share on other sites

To są normalne temperatury jeżeli chodzi o ten model procesora - są wręcz całkiem dobre więc nie martw się o nie, bo wszystko jest jak powinno. Co do podkręcania - jeżeli chcesz mu podrzucić +10% to nic nie stoi na przeszkodzie nawet na BOXie ale nie idź dalej bo troszkę szkoda takiego fajnego procesora. (PS w dzisiejszych czasach 3.8 dla tego procesora to w zupełności dobrze).

Nie wiem czy wiesz ale Twój model odblokowuje 2 dodatkowe rdzenie więc zamiast go podkręcać, lepiej zrób sobie z niego "sześcio-rdzeniaka", nie kosztuje Ciebie to nic a daje jedynie potężne profity :)

 

Co do pasty to kup sobie po prostu SilverArrow - jedna z najlepszych i najtańszych - nie pamiętam dokładnie ile to wychodziło cenowo, wiem że też niedrogo.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze myśląc o OC Phenoma musisz zapomnieć o boxowej suszarce

W zależności od wielkości obudowy i zasobności portfela rozważ Fortisa lub Grandisa + dodatkowy wentylator lub używanego Mugena 2, do tego jakaś lepsza pasta np. MX-4.

W miarę możliwości popraw obieg powietrza w obudowie (uporządkuj przewody, może przydałyby się dodatkowe wentylatory wyciągające powietrze z budy)

Mobo ma gołą sekcję zasilania 4+1 (ew. dokupienie radiatorów), ale i tak może ona ograniczać dalsze OC.
Zainstaluj sobie OCCT i odpal test by sprawdzić stabilność i temp. pod obciążeniem, ważne by nie przekraczać 60 stopni i utrzymać stabilne 4,0GHz (więcej nie ma sensu).

 

Przemyśl czy ew. koszty dodatkowe (radiatory + wentylatory do obudowy) są adekwatne.

 

 

Nie wiem czy wiesz ale Twój model odblokowuje 2 dodatkowe rdzenie więc zamiast go podkręcać, lepiej zrób sobie z niego "sześcio-rdzeniaka", nie kosztuje Ciebie to nic a daje jedynie potężne profity

Przestań pisać głupoty !!! Phenom II x4 965 Deneb NIGDY nie miał możliwości odblokowania dodatkowych rdzeni.

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

...troche ma bo nie było deneb'ów sześcio rdzeniowych  :menda:

ale byly Zosmy ;) a to praktycznie to samo co Thuban, a wczesniej byly 2 rdzeniowe Phenomy ktore sie odblokowywaly do 4 rdzeni rowniez nie ze wzgledu na architekture tylko dlatego ze procesor zostal stworzony jako 4 rdzeniowiec, a 2 rdzenie byly z takiego czy innego powodu zablokowane

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...