Skocz do zawartości

Recommended Posts

100% obciążenia wytrzyma każdy zależnie jakie OC zrobisz. Przy prawidłowo przeprowadzonych testach po ustawieniu mnożnika/napięć/szyny można być pewnym że przy pracy w standardowych (czyt. nie obciążanych sztucznie przez specjalne programy) będzie działać stabilnie.

 

Moje propozycje:

Noctua U12P - jakość sama w sobie, ale cena też wysoka.

Phanteks TC12DX - wysoka jakość i cisza. Cena już przyzwoitsza i różne wersje kolorystyczne. Mój faworyt tego zestawienia.

Scythe Grand Kama Cross - dobry jak potrzebujesz czegoś z nawiewem z frontu.

SPC Grandis - szeroka dostępność, dobra jakość i wydajność. Z ciszą pod obciążeniem jest już gorzej.

Macho 120 - szeroko polecany, cichy i wydajny. Moim zdaniem na tle w/w propozycji wypada marniej.

 

 

Dużo zależy - jak pewnie wiesz - od przepływu powietrza w obudowie. Zależnie jak będzie prąd powietrzny tak dobierz cooler. Chłodzeń poziomych jest sporo i jakbyś takich potrzebował można myśleć dalej.

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci tego nie jest w stanie powiedzieć bo to zależy na jakim napięciu (o ile w ogóle się to uda) taką częstotliwość pracy procesora uzyskać.

Grandis - również ze względu na to że to konstrukcja dwuwieżowa - oferuje bardzo dobrą wydajność. Niektórzy uskarżają się na niezbyt cichą pracę przy większej ilości obr/min wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

hej,

oc i temperatury uzaleznione sa od konkretnego procesora, moze okazac sie, ze masz felerna sztuke (np. ktora ma problem z oddawaniem ciepla) i wtedy to Ci najlepsze wodne chlodzenie nie pomoze. albo taka, ktora podkrecisz na 4.2 GHZ bo nie bedzie stabilny przy wyzszym taktowaniu.

Teoretycznie Grandis czy Macho powinny wystarczyc, ale nikt nie ma szklanej kuli i nie wie na jakiego proca trafisz.

Link to post
Share on other sites

Wychodzę z założenia, że da radę takie OC i pod to chce przygotować Cooler. Zależy mi też dość cichej pracy pod obciążeniem, ale chyba wymagam za wiele. Myślę, że skłaniałbym się ku firmom: Noctua, Phanteks, Thermalright, Be-Quiet, Scythe. Najwięcej dobrego o nich czytałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...