Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Planuję zakup monitora : do 900 - 1000zł max. Ważne aby monitor miał tuner TV

i chciałbym by miał format obrazu w 16:10 choć jeśli nie jest to wielka różnica to skuszę się na 16:9 :P. Monitor głównie służył by mi do gier i oglądania filmów. Hmm.. co tu więcej ? Jeśli chodzi o firmę może być dowolna, byleby dobra. Czy jest monitor spełniający moje wymagania ?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Omijaj 16:10 z daleka. Filmy są w 16:9 (większość, inne w 4:3 i 21:9), gry też moim zdaniem lepiej wyglądają w 16:9 (jak nie idzie w 1920x1080, to można wybierać spośród wielu innych rozdziałek w tym aspekcie - nic nie będzie rozciągnięte, np 1280x720).

Link to post
Share on other sites

Format obrazu 16:10 ma rozdzielczość 1680x1050, a 16:9 ma 1920x1080 czyli większą i co za tym idzie - obraz w jakości HD

rozdzielczość ma się nijak do proporcji, 1920x1200 to też 16:10

 

Omijaj 16:10 z daleka.

akurat 16:10 ma same zalety w porównaniu do 16:9, nawet do oglądania filmów, gdyż mamy ich jeszcze trochę w 4:3, które na wąskim ekranie dopiero mają pasy po bokach

Link to post
Share on other sites

akurat 16:10 ma same zalety w porównaniu do 16:9, nawet do oglądania filmów, gdyż mamy ich jeszcze trochę w 4:3, które na wąskim ekranie dopiero mają pasy po bokach

Nie zgodzę się. Obecnie wszyscy się z niego wycofują. O filmach już mówiłem (swoją drogą jakie filmy częściej dzisiaj oglądamy 4:3 czy 21:9? bo ja te drugie), zaś gry w 16:10 wymagają więcej od tych w 16:9 (1920x1200vs1920x1080), a nie zyskujesz szerszego pola widzenia, do tego więcej gier lepiej współpracuje z trybem 16:9 (szczególnie stare łatwiej jest odpalić w standardowej panoramie niż PCtowej wariacji na temat panoramy). Po za tym 16:9 często są tańsze, gdyż taki aspekt wpływa na niższą cenę (matryce tańsze w produkcji).
Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się. Obecnie wszyscy się z niego wycofują.

taa pewnie dlatego każdy liczący się producent ma w swojej ofercie nie-budżetówek monitory 16:10

 

zaś gry w 16:10 wymagają więcej od tych w 16:9 (1920x1200vs1920x1080), a nie zyskujesz szerszego pola widzenia do tego więcej gier lepiej współpracuje z trybem 16:9 (szczególnie stare łatwiej jest odpalić w standardowej panoramie niż PCtowej wariacji na temat panoramy).

widać, że wżyciu ani nie grałeś ani nie pracowałeś przed takim monitorem

 

Po za tym 16:9 często są tańsze, gdyż taki aspekt wpływa na niższą cenę (matryce tańsze w produkcji).

i tu dochodzimy do sedna popularności 16:9

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej używałem, miałem styczność z obydwoma formatami obrazu.

 

I owszem, wycofują się, widziałeś żeby jakieś HDTV były produkowane w 16:9? Chcesz monitor do Office'a to kup sobie 16:10 (albo lepiej 4:3), a jak komuś zależy na multimediach, to 16:9 jest pewniejszym wyborem.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja dla kompatybilności mam 4:3 a na drugim 5:4 :o

 

Ale:

16:10 - lepszy do pracy czy neta ze względu na proporcjonalnie większa wysokość matrycy.

16:9 - lepsze głównie do filmów.

 

Co do gier to one sobie z każdą proporcją poradzą. Więc tu już od gustu zależy.

 

Jak już bym miał panoramę kupować (ale to na razie czysta fantastyka :D ) to wziął bym jednak 16:10 jak by była możliwość, bo wiadomo producenci skłaniają się bardziej na korzyść 16:9.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

19 cali w formacie 4:3 to trochę mało ; /

19' nie było w formacie 4:3 tylko 5:4 (1280x1024) :D Właśnie mam od miesiąca taki na moim biurku i to wielkie bydle jest, tak że się zastanawiałem czy dobrze zrobiłem ze taki duży kupiłem :lol: Tak więc trochę względność taka :D

Link to post
Share on other sites

jak się przesiadłem z 17" CRT na 19" LSD też wydawał mi się ogromny i ta płaska powierzchwnia normalnie wawawiwa

teraz ta dziewiętnastka to dla mnie mikrob o zdecydowanie za małej przestrzeni roboczej więc wszystko zależy od punktu widzenia oraz potrzeb

Link to post
Share on other sites

tutaj masz opinie z agito

http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215 ... 963:393350

a tutaj ten sam w lepszej cenie

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=58415

 

lub inna opcja

tutaj opinie http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... em_TV.html

a tutaj okazyjna cena jak to na ram necie

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=62011

 

jak pomoglem>> kliknij pomógł a spowodujesz tym usmiech na mej twarzy:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...