Skocz do zawartości

Monitor do wielu zastosowań do 1500 zł


Recommended Posts

Witam.

Poszukuję monitora nie przekraczającego ceny 1500zł.

 

Główne zastosowania:

Gry

Grafika / postprodukcja

 

Zależy mi na zwiększonej przestrzeni roboczej (>1920x1080), przynajmniej 23" , dobrym odwzorowaniu barw i czasie reakcji gtg umożliwiającym komfortową grę w fpsy.

 

Moje GPU to msi r9 290x lightning.

 

Domyślam się że ciężko w tej cenie będzie pogodzić wszystkie zależności, dlatego mógłbym zrezygnować z większej rozdzielczości na rzecz lepszego monitora do zastosowań w grach i grafice.

 

Modele używane również wchodzą w grę.

 

Do tej pory myślałem o LG 29ea93 w formacie 21:9 z nowszej serii (tej bez astronomicznego input lagu), mam możliwość kupna tego

modelu za 1300zł. Z recenzji które czytałem całkiem dobrze radzi sobie z wyświetlaniem barw, jego czasy reakcji trzymają się na dobrym poziomie, a do obróbki filmów taki format wydaje mi się być idealnym.

 

Czy byłby to dobry wybór? Jeśli nie, czy możecie doradzić mi jakiś inny model, niekoniecznie w formacie 21:9?

Link to post
Share on other sites

z uwagi na ograniczony budżet w grę wchodzi w zasadzie tylko EA244WMi pomimo tego, że ma migoczące podświetlenie, natomiast nadaje się do sprzętowej kalibracji, a przy pracy to w zasadzie jedna z najistotniejszych cech, a LG i cała reszta chińszczyzny nawet obok poprawnej reprodukcji barwy nie leżały, nie mówiąc o tym, że same by mogły próbować 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :). Jedynie co mnie w necu nie przekonuje to jego format 16:10 i brak dobrych możliwości wgrach, bardziej poszukuję dodatkowych pikseli w poziomie lub w obu kieurnkach (16:9).

Monitor miałby być takim kompromisem.

 

Jeśli priorytetem byłby gaming, to czy w moim przedziale cenowym znalazłby się monitor który oferuje zarówno dobre czasy reakcji i umożliwiałby w komfortowym stopniu prace przy obróbce filmów (mógłby być nawet w rodzielczosci fhd)? Mówię o zastosowaniach bardziej hobbystycznych. Nie oczekuję 100% pokrycia palety Adobe, prawdopodobnie i tak za kilka miesięcy będę musiał pomyśleć nad kupnem lepszego, dodatkowego monitora który stałby się moim głównym, a tego, którego zamierzam kupić teraz uzywalbym głównie do gier i multimediów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jedynie co mnie w necu nie przekonuje to jego format 16:10
 

 

jedyny słuszny, zresztą FoolHD oferuje mniejszą przestrzeń roboczą niż WUXGA

 

 

 

brak dobrych możliwości wgrach

 

nie ma bajerów, poza tym nic złego

 

 

 

prawdopodobnie i tak za kilka miesięcy będę musiał pomyśleć nad kupnem lepszego, dodatkowego monitora który stałby się moim głównym, a tego, którego zamierzam kupić teraz uzywalbym głównie do gier i multimediów.

 

w takim razie sugeruję FS2434, a jak przyjdzie czas i budżet na monitor do pracy to daj znać 

Link to post
Share on other sites
Jedynie co mnie w necu nie przekonuje to jego format 16:10

 

W grach może i tak , ale podzas "pracy" zobacz :

Praca:

http://pclab.pl/art49205-2.html

Gry:

http://pclab.pl/art49205-4.html

 

 za kilka miesięcy będę musiał pomyśleć nad kupnem lepszego, dodatkowego monitora który stałby się moim głównym, a tego, którego zamierzam kupić teraz uzywalbym głównie do gier i multimediów.

 

Chociaż nie ma jeszcze testów to Eizo FS2434 (60Hz) będzie tu dobrym wyborem. Lub coś ze stajni Benq XL2430T (144Hz ale trzeba mocniejszy sprzet zeby to wykorzystac)

Edytowane przez acorp
Link to post
Share on other sites

2x@Michal86, czytałem założony przez ciebie temat i jeśli nic się nie zmieniło to u2414h sprzedałeś ze względu na słabą czerń. Na jaki monitor się zdecydowałeś po sprzedaży della?

 

Miałem różne monitory. Moje ostatnie zakupy wyglądały m.in. tak:

 

BenQ XL2411T - oddałem przez bardzo słabe wyblakłe kolory i słabą czerń. Nie mogłem znieśc, że po ustawieniu wszystkiego monitor wygląda gorzej pod kątem kolorów niż moja 6 letnia stara TN'ka. Największym jednak minusem tego monitora jest jasność minimalna, która wynosci 160 cd/m2 - wieczorem przy zgaszonym świetle wypala oczy ta jasność... ale taka wada monitorów flicker-free raczej.

 

2x Dell U2414H - wszystko super, fajnie... czerń słaba, mimo to nie jest to najgorsza wada monitora. Jak kazdy IPS ten dell posiadał okropny bleeding, srebrzenie. Na czarnym tle pojawiły się różne widoczne kolorowe plamy na matrycy.

 

BenQ GW2776HS - 1920x1080 na 27" nie wygląda tak strasznie jak mówią... ale nie jest tez super. Monitor oddałem bo miał bad-pixel... ale ponadto i tak smużył strasznie. Nie do przyjęcia dla mnie podczas grania.

 

Asus VG248QE - super monitor, ale strasznie męczy oczy... bardzo! Posiada okropny flickering - tak, że po 40min wysiadają oczy podczas grania. Ponadto te monitory mają coś skopane z kolorem czerownym.

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...