Skocz do zawartości

Podkręcanie X3 450


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TMStoke,

Recommended Posts

Witam , mam pytanie czy zasilacz w moim zestawie wytrzyma próbę podkręcenia / odblokowania procesora?. Czy na tej płycie główniej da się coś wycisnąć z niego ? Zestaw to Athlon x3 450 + spartan HE923, gtx 460 768mb, Płyta to GA-M68MT-S2, zasilacz Mode com Feel 400w 12v -324w, Ram 2x 2gb .  Dziękuje za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Posiadasz wyrób "zasilaczopodobny", a nie zasilacz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - więc zamiast próbować się bawić z nim w OC lepiej kup prawdziwy zasilacz.

 

Pamiętaj - prawdziwy zasilacz gdy strzeli to po nim. Twój jak strzeli może zabrać ze sobą wszystko co posiadasz w obudowie - co może być cenne, a także to co bezcenne, jak na przykład wspomnienia na dysku.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie dlatego wolałem spytać ;) Jeśli możesz podaj link do jakiegoś dobrego i w miarę taniego ;),  a na tej płycie główniej po wymianie zasilacza da radę trochę procesor podciągnąć  ?

 

Coś zawsze się da - podnieść zegary CPU, szyny HT i RAM (plus napięcie gdy trzeba) - ale przyrost to zaledwie kilka kl/s. Zablokowany mnożnik, brak radiatora na sekcji zasilania i nie wiem co da się zrobić na chipsecie NVIDIA - który jest na Twojej płycie, więc pewnie nie poszalejesz wiele :)

Ale próbować można :) Jeśli płyta umożliwia wyłączenie poszczególnych rdzeni można by wyłączyć jeden z nich i podkręcić dalej. To tyle w teorii.

Oczywiście nikt nie powie ile się da - każdy procesor jest inny, tak samo jak wspomniane możliwości płyty głównej, a także innych podzespołów :)

 

W zasilaczach na polskim rynku nie orientuję się w ogóle. Sam posiadam XFX Core 450W, którego uznaję jako b.dobry :) Na forum znajdziesz kilka tematów gdzie użytkownicy polecają dobre i sprawdzone zasilacze - także te budżetowe :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...