Skocz do zawartości

Chłodzenie CPU do 300 zł i5 4670k


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję pomocy w doradzeniu chłodzenia dla mojego cpu. 

Chciałbym go podkręcić do jakichś rozsądnych wartości, jednocześnie ważna jest dla mnie cisza.

Mój budżet to 300 zł, jednak jeżeli da się wybrać coś taniej to chętnie :) Obudowa to Fractal Design ARC Midi R2.

Link to post
Share on other sites

Ja polecę Ci http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-nemesys-0r100001-636799/, ale według mnie spokojnie starczyłby Ci http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/. Którego z nich byś nie wybrał, będziesz zadowolony. Nemesis jest trochę droższy, ale za to trochę wydajniejszy. Wybór należy do Ciebie. :D

Edytowane przez emillo5
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :)

Nemesys mi trochę kolorystycznie nie pasuje do kompa, w środku głównie czarny, trochę białego i żółty/złoty.

Nie ukrywam że przedstawiliście moje typy, nad którymi wcześniej myślałem.

Tu pojawia się wątpliwość.

Mój pierwotny typ to phanteks. Tylko czy jest sens wydawać 300 zł na chłodzenie do haswella? 

Myślałem jeszcze nad spc grandisem.

Macho HR-02, Grandis, Phanteks - który wybrać? 

I czy byłaby jakaś duża różnica gdybym do każdego z wyżej wymienionych chłodzeń dołożył kiedyś drugi albo trzeci wentylator? 

Link to post
Share on other sites

Jednak biorę macho, bo nie wiadomo kiedy phanteks będzie dostępny.

Mówisz że różnica to maks 3 stopnie? To kurde rzeczywiście troszkę nie opłacalny biznes :)

Bo tak sobie myślę, czy w ogóle jakbym dał ten drugi to czy by się zmieścił. W sensie czy by nie był na styk z tym w obudowie?

A! Jeszcze jedno pytanie, nie związane z tematem chłodzenia cpu. 

Jaki wentylator w kolorystyce fractala, ale lepszy wydajnościowo? Tak do 50 zł.

Edytowane przez tomekg0
Link to post
Share on other sites

Wentylatory prawie się stykają (Macho jest wysunięty do tyłu żeby nie kolidował z wyższymi pamięciami RAM) i pewnie dlatego różnica w wydajności jest marginalna. :D A co do wentylatora, to nie mam pojęcia. Może jakieś od be quiet? Ale dla pewności poczekaj na wypowiedzi innych. ;P

Link to post
Share on other sites

To może być powód :) Wezmę drugi wentyl i jak by co to sobie go do obudowy dam.  

Z bq to pure wings na morele jest. Tylko czy jest duża różnica między nim a fractalem?

Kolega polecał mi noiseblockery. Opłaca się dopłacić? 

EDIT. Jeszcze nie zamówiłem chłodzenia, czekam do czwartku i tak sobie przeglądam morele. Znalazłem thermalright true spirit 140. Bardziej mi się podoba niż macho pod względem wyglądu. Tylko pytanie czy będzie tak samo wydajny jak macho, w końcu jest sporo mniejszy? 

Edytowane przez tomekg0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...